Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Relație cu o femeie mai mare cu 10 ani

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
626 replies to this topic

#613
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,490
  • Înscris: 21.04.2014

 avnero, on 26 februarie 2020 - 15:45, said:



Cred ca am stat destul si pe aria asta, ma duc sa caut altele ca iar ajung bufonul ariei.

Multumesc frumos ! :arigato:
Acum pot sa-mi vad linistita de treaba. Cind se intinde omul cu tine la povesti, ramine cu casa nematurata si mincarea neterminata. :P

#614
Steetch

Steetch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 15.09.2015

 Marcel_P, on 25 februarie 2020 - 15:41, said:

Welcome în viaţa reală! Se-ntîmplă în orice familie deoarece copiii mici sunt foarte posesivi. Îşi revin singuri cînd cresc mai mari.
Distracţia adevărată începe cînd pruncul cel mare e gelos pe frăţiorul mai mic. Mezinul serveşte masa la "lăptărie" iar celălalt crede că-i ţinut mai puţin în braţe decît fratele lui. Posted Image Iar tu trebuie să le explici la gogoaşele alea mici că sînii soţiei sunt ai tăi, deşi eşti înţărcat. Posted Image

La 10 ani nu e mic.

#615
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009
Ce ai facut tu nu se face pentru ca sunt atat de multe dezavantaje si responsabilitati ca beneficiile sunt eclipsate.insa e bine ca le vei afla cat de curand.si a mai zis cineva sa te calculezi in avans cu serviciul ca poti sa ii iei adio cand pleci.

#616
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

View PostSew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

Bună seara.

De aproape 7 luni am o relație cu o femeie divorțată și cu un copil, bineînțeles că între noi e o diferență de aproape 10 ani. Totul a început la locul de muncă, ea fiind manager de shift, am început să vorbim ca amici, mai tot timpul venea în departamentul unde lucrez eu și tot timpul petrecerea acolo câteva minute bune. Apoi am început să vorbim foarte mult pe Facebook, la început credeam că o să fie doar o distracție, câteva ieșiri împreună și nimic mai mult. Ea este de naționalitate poloneză, am crezut ca vom avea o mica barieră între noi, am ne înțelegem foarte bine, am uitat sa menționez ca locuiesc în Anglia. De la toată nebunia și tot ce credeam eu că o să fie sa ajuns la o relație serioasă, mutat împreună și multe alte chestii în doar 7 luni. La început în prima săptămână vorbeam la munca, vorbeam și seara pe messager, înainte de munca, ne vedem în oraș sa bem o cafea împreună.

Nu pot spune ca nu ma simt bine, și am început sa o iubesc, dar eu având 25 de ani și ea 35 de ani, sunt foarte sigur ca relația nu o sa aibe niciun viitor. Uneori vreau sa renunț, alteori vreau sa continui alături de ea. Nici eu nu știu ce sa mai fac, țin totul ascuns de părinții și familie. Fiindcă sunt foarte sigur ca mama va spune - Alta nu ai găsit? Decât pe asta divorțată și cu copil.

Nu știu ce sa fac..

Mama ta are perfecta dreptate. Cred ca daca mi-ar face mie fi-mio asemenea schema m-as intreba cu ce am gresit de am crescut un cuck.
Ce-ti trebuie tie la 25 de ani femeie de 35, divortata si cu copil ? Una de 23-24 , fara nici un bagaj, nu esti in stare sa gasesti?  
Aia crede si probabil are dreptate ca te va prosti si te va juca pe degete, si te va face sa mai si platesti pentru copilu-su. La 35 de ani, singura si divortata e disperata deja.  
Iti doresti copil in urmatorii 2-3 ani, ca nu mai dureaza mult perioada ei fertila?

Vad ca userii de aici au tot dat-o cu "iubirea adevarata" si alte baliverne. Eu cred ca tu ai foarte mici experiente cu femeile si foarte putin succes la ele in general.
Daca aveai, nici nu ti-ai fi pus problema sa te incurci cu una cu 10 ani mai mare si copil, asa e cu baietii astia neexperimentati, vad si ei o p ...a mai de aproape si gata marea iubire.
Sa fim seriosi.

Edited by jezebelle, 11 March 2020 - 08:50.


#617
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Totul e terminat, am decis ca e mai bine sa ne oprim si fiecare sa fie cu drumul lui dupa 9 luni de relatie, fix in ziua cand am implinit 9 luni de relatie. Ea avea un viciu foarte urat, bautura, dar in weekend cand incepea sa bea pana nu se imbata complet nu se oprea si bineinteles ca a doua zi nu isi aducea deloc aminte despre tot ce se intamplase. In urma cu o saptamana in weekend, a inceput iar sa bea, si am filmat totul, absolut totul sa vada a doua zi ce comportament are. In fine, nu mai conteaza.



#618
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Era poloneză parcă.. e în genă. 🤭
Oricum, mai au fost si altele sunt sigur..,

#619
Eekstein

Eekstein

    White Supremacist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,056
  • Înscris: 28.10.2016
Da oare ce o filmat ?!

#620
Izvor

Izvor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 27.09.2015
No vezi.Te-o pus satana sa-i cumperi mobila.Saraca n-avea zestre.
Acu faptul ca le are cu sticla nu le-ai evidentiat in discutie.Degeaba graia ca trait cu haimanale ,care i-au facut viata amara.
Stii vorba aia,cine se aseamana se aduna.
Nu o lua in nume de rau,inteleg ca e lumea straina si e greu ,dar la femei ca astea te duci, dai sarut mana si fuga acasa.E treaba ei ,daca vrea sa se regularizeze cu patos.

Sa ma lamureasca si pe mine cu ce te cizeleaza o femeie ,chipurile  mai matura care o avut pirostriile puse?

#621
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Te face să ți vezi viitorul 🤭

#622
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017
Problema reala era bautura. De asta sa fugi intotdeauna.

#623
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Nu era vorba doar de bautura, erau multe chestii care te faceau mereu sa renunti la tot. Odata am planuit sa mergem undeva un weekend, vorbise cu cineva ca sa stea cu copilul, toate bune si frumoase. Cand a venit ziua plecari, copilul a zis ca nu mai vrea sa stea cu persoana respectiva si a trebuie sa anulam totul. Totul a fost o mare bataie de cap pentru o chirie gratis si cateva mici avantaje.

#624
hexis

hexis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 19.05.2009
O experienta importanta pentru viitor.Vezi sa nu o mai repeti.

#625
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,520
  • Înscris: 13.10.2010

 Sew, on 25 mai 2020 - 11:13, said:

Totul a fost o mare bataie de cap pentru o chirie gratis si cateva mici avantaje.

dar la serviciu va mai intalniti? e tot sefa ta?

#626
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

 canarel, on 25 mai 2020 - 19:32, said:



dar la serviciu va mai intalniti? e tot sefa ta?
Mi-am facut transfer pe alt shift, ne salutam si cateodata un ce faci, nimic mai mult. Tot ce a fost intre noi, intre noi a ramas.

#627
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,145
  • Înscris: 19.09.2005

 Sew, on 25 mai 2020 - 11:13, said:

Nu era vorba doar de bautura, erau multe chestii care te faceau mereu sa renunti la tot. Odata am planuit sa mergem undeva un weekend, vorbise cu cineva ca sa stea cu copilul, toate bune si frumoase. Cand a venit ziua plecari, copilul a zis ca nu mai vrea sa stea cu persoana respectiva si a trebuie sa anulam totul. Totul a fost o mare bataie de cap pentru o chirie gratis si cateva mici avantaje.
excelent, cred ca ea te-a invitat afara.
copilu a zis ca vrea si el.
"anulam totul" a venit de la tine.

ceea ce nu ai priceput e ca pentru ea copilu e mai important. trebuia sa merge-ti cu totii. din vacanta de f se transforma in vacanta cu familia.

 Sew, on 26 mai 2020 - 02:02, said:


Mi-am facut transfer pe alt shift, ne salutam si cateodata un ce faci, nimic mai mult. Tot ce a fost intre noi, intre noi a ramas.
marmota si ciocolata.

Edited by arg, 26 May 2020 - 07:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate