Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Relație cu o femeie mai mare cu 10 ani

* * * - - 5 votes
  • Please log in to reply
626 replies to this topic

#1
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013
Bună seara.

De aproape 7 luni am o relație cu o femeie divorțată și cu un copil, bineînțeles că între noi e o diferență de aproape 10 ani. Totul a început la locul de muncă, ea fiind manager de shift, am început să vorbim ca amici, mai tot timpul venea în departamentul unde lucrez eu și tot timpul petrecerea acolo câteva minute bune. Apoi am început să vorbim foarte mult pe Facebook, la început credeam că o să fie doar o distracție, câteva ieșiri împreună și nimic mai mult. Ea este de naționalitate poloneză, am crezut ca vom avea o mica barieră între noi, am ne înțelegem foarte bine, am uitat sa menționez ca locuiesc în Anglia. De la toată nebunia și tot ce credeam eu că o să fie sa ajuns la o relație serioasă, mutat împreună și multe alte chestii în doar 7 luni. La început în prima săptămână vorbeam la munca, vorbeam și seara pe messager, înainte de munca, ne vedem în oraș sa bem o cafea împreună.

Nu pot spune ca nu ma simt bine, și am început sa o iubesc, dar eu având 25 de ani și ea 35 de ani, sunt foarte sigur ca relația nu o sa aibe niciun viitor. Uneori vreau sa renunț, alteori vreau sa continui alături de ea. Nici eu nu știu ce sa mai fac, țin totul ascuns de părinții și familie. Fiindcă sunt foarte sigur ca mama va spune - Alta nu ai găsit? Decât pe asta divorțată și cu copil.

Nu știu ce sa fac..

#2
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Nu văd relevanța in ceea ce ar spune mama.
Paseaz o lu tac to.

#3
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014
Esti fericit cu ea? Sunteti fericiti in relatie? Continua atat cat va fi sa fie, varsta e doar un numar.

Lasa parintii si familia, tu ai viata ta pe care trebuie s-o traiesti asa cum simti, cu ce te implineste. Atat de simplu.

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

am o relație cu o femeie divorțată și cu un copil, bineînțeles că între noi e o diferență de aproape 10 ani.

Nu vad logica in fraza de mai sus.

#5
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

Fiindcă sunt foarte sigur ca mama va spune - Alta nu ai găsit? Decât pe asta divorțată și cu copil.


Mama ta e in Anglia impreuna cu tine sau e in Ro ?

#6
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Mda, prevad ca o sa fie un topic de succes pe SL.

#7
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

 AlbastruIndigo, on 20 februarie 2020 - 00:47, said:

Esti fericit cu ea? Sunteti fericiti in relatie? Continua atat cat va fi sa fie, varsta e doar un numar.

Lasa parintii si familia, tu ai viata ta pe care trebuie s-o traiesti asa cum simti, cu ce te implineste. Atat de simplu.
Da. Sunt fericit și ea mereu îmi spune ca e fericită alături de mine și ca inainte nu a avut deloc o viata frumoasa.

#8
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Daca inca arata bine la 35, chestie rara, sunt sanse mari sa arate bine si peste 10 ani, poate si 15.
Daca ai noroc porcesc de 1 la 3 miliarde, poate chiar si peste 30 de ani...

Tom Cruise le-a dat la toate papucii fix la 34, Mimi Rogers, Nicole Kidman si Katie Holmes, ca atunci o iau razna majoritatea, plus ca sunt deja expirate.
Dintre ele, doar Mimi a fost mai mare ca el , dar a lasat-o la 34, nu a luat-o la 34 ca tine.
Dar exista exceptii, putine dar exista.
Tom n-a avut destul noroc sa gaseasca...

Edited by loock, 20 February 2020 - 01:02.


#9
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 05.04.2006
...si mama va avea dreptate ! Trebuie sa stii ca o femeie de 35+ ani cu greu iti va mai face un copil, va imbatrini mult mai repede ca tine, se va lenevi, iar tu vei trage greul sa ii cresti copilul. Suna amarnic, nu-i asa ? Pentru ea tu esti, poate, ultimul tren, dar ea pentru tine nu ar trebui sa fie mai mult decit o simpla (si placuta) aventura. La 25+ ani ai sansa sa gasesti o fata de virsta ta, sa o descoperi pe indelete, sa copilariti impreuna, sa faceti nebunii impreuna, sa va suiti in primul avion si sa petreceti o saptamina de vis undeva, oriunde. Si sa aveti copiii vostri.

Edited by ionut76, 20 February 2020 - 01:02.


#10
lau83

lau83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 14.05.2010

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:39, said:

Bună seara.

De aproape 7 luni am o relație cu o femeie divorțată și cu un copil, bineînțeles că între noi e o diferență de aproape 10 ani. Totul a început la locul de muncă, ea fiind manager de shift, am început să vorbim ca amici, mai tot timpul venea în departamentul unde lucrez eu și tot timpul petrecerea acolo câteva minute bune. Apoi am început să vorbim foarte mult pe Facebook, la început credeam că o să fie doar o distracție, câteva ieșiri împreună și nimic mai mult. Ea este de naționalitate poloneză, am crezut ca vom avea o mica barieră între noi, am ne înțelegem foarte bine, am uitat sa menționez ca locuiesc în Anglia. De la toată nebunia și tot ce credeam eu că o să fie sa ajuns la o relație serioasă, mutat împreună și multe alte chestii în doar 7 luni. La început în prima săptămână vorbeam la munca, vorbeam și seara pe messager, înainte de munca, ne vedem în oraș sa bem o cafea împreună.

Nu pot spune ca nu ma simt bine, și am început sa o iubesc, dar eu având 25 de ani și ea 35 de ani, sunt foarte sigur ca relația nu o sa aibe niciun viitor. Uneori vreau sa renunț, alteori vreau sa continui alături de ea. Nici eu nu știu ce sa mai fac, țin totul ascuns de părinții și familie. Fiindcă sunt foarte sigur ca mama va spune - Alta nu ai găsit? Decât pe asta divorțată și cu copil.

Nu știu ce sa fac..
Pai care este problema?Ca ma simpt cam cafta vorba răposatului

#11
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

 ionut76, on 20 februarie 2020 - 00:56, said:

...si mama va avea dreptate ! Trebuie sa stii ca o femeie de 35+ ani cu greu iti va mai face un copil, va imbatrini mult mai repede ca tine, se va lenevi, iar tu vei trage greul sa ii cresti copilul. Suna amarnic, nu-i asa ? Pentru ea tu esti, poate, ultimul tren, dar ea pentru tine nu ar trebui sa fie mai mult decit o simpla (si placuta) aventura. La 25+ ani ai sansa sa gasesti o fata de virsta ta, sa o descoperi pe indelete, sa copilariti impreuna, sa faceti nebunii impreuna, sa va suiti in primul avion si sa petreceti o saptamina de vis undeva, oriunde. Si sa aveti copiii vostri.

Sau s-ar putea sa gaseasca o proasta care-i toarna 3 copii dupa care dispare in Italia si-l lasa cu copii in brate ca ea si-a dat seama ca vrea sa-si traiasca viata :D
Tipul e fericit alaturi de o femeie , ce conteaza daca face sau nu puradei si cine a zis ca tipa cu care e in prezent nu mai vrea un copil impreuna cu el?

#12
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
e si cu 10 ani mai mare are si copil, mai nasol nici ca se poate
pai tu la 25 de ani trebuie sa muti muntii, nu sa stai priponit langa una care si-a jucat cartile
simte-te bine cu ea si apoi fa-i vant

#13
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:53, said:

Da. Sunt fericit și ea mereu îmi spune ca e fericită alături de mine și ca inainte nu a avut deloc o viata frumoasa.

Nu ar trebui sa conteze cine ce zice atata timp cat TU esti fericit alaturi de ea.

#14
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

 ionut76, on 20 februarie 2020 - 00:56, said:

...si mama va avea dreptate ! Trebuie sa stii ca o femeie de 35+ ani cu greu iti va mai face un copil, va imbatrini mult mai repede ca tine, se va lenevi, iar tu vei trage greul sa ii cresti copilul. Suna amarnic, nu-i asa ? Pentru ea tu esti, poate, ultimul tren, dar ea pentru tine nu ar trebui sa fie mai mult decit o simpla (si placuta) aventura. La 25+ ani ai sansa sa gasesti o fata de virsta ta, sa o descoperi pe indelete, sa copilariti impreuna, sa faceti nebunii impreuna, sa va suiti in primul avion si sa petreceti o saptamina de vis undeva, oriunde. Si sa aveti copiii vostri.

Băi, m ai întristat.
Ce brutal si cinic e adevărul... :(

#15
Sew

Sew

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 09.10.2013

 ionut76, on 20 februarie 2020 - 00:56, said:

...si mama va avea dreptate ! Trebuie sa stii ca o femeie de 35+ ani cu greu iti va mai face un copil, va imbatrini mult mai repede ca tine, se va lenevi, iar tu vei trage greul sa ii cresti copilul. Suna amarnic, nu-i asa ? Pentru ea tu esti, poate, ultimul tren, dar ea pentru tine nu ar trebui sa fie mai mult decit o simpla (si placuta) aventura. La 25+ ani ai sansa sa gasesti o fata de virsta ta, sa o descoperi pe indelete, sa copilariti impreuna, sa faceti nebunii impreuna, sa va suiti in primul avion si sa petreceti o saptamina de vis undeva, oriunde. Si sa aveti copiii vostri.
Ma simt bine cu ea, am fost împreună 3 zile în concediu la Amsterdam, toate bune și frumoase. Dar ma gândesc la copilul pe care îl are, momentan nu am niciodată obligație față de așa ceva, dar în viitor o sa fiu obligat sa am grija și sa o cresc.

#16
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

 Sew, on 20 februarie 2020 - 01:10, said:

dar în viitor o sa fiu obligat sa am grija și sa o cresc.

In ce fel obligat? Ai intrat intr-o relatie cu o femeie ce are copil, asta inseamna ca ti-ai asumat tot ce vine la pachet cu ea, nu?
Nu e ca si cand n-ai fi stiut.

#17
In_sunetul_muzicii

In_sunetul_muzicii

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 30.07.2019
La 25 de ani nu stii ce inseamna sa iti 'asumi' o femeie cu un copil, sa fim seriosi.
Esti inca copil tu.

Edited by In_sunetul_muzicii, 20 February 2020 - 01:25.


#18
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

 Sew, on 20 februarie 2020 - 00:53, said:

Da. Sunt fericit și ea mereu îmi spune ca e fericită alături de mine și ca inainte nu a avut deloc o viata frumoasa.

 ionut76, on 20 februarie 2020 - 00:56, said:

dar ea pentru tine nu ar trebui sa fie mai mult decit o simpla (si placuta) aventura.

 persona695, on 20 februarie 2020 - 01:06, said:

simte-te bine cu ea si apoi fa-i vant

 Sew, on 20 februarie 2020 - 01:10, said:

Ma simt bine cu ea, am fost împreună 3 zile în concediu la Amsterdam, toate bune și frumoase. Dar ma gândesc la copilul pe care îl are, momentan nu am niciodată obligație față de așa ceva, dar în viitor o sa fiu obligat sa am grija și sa o cresc.


 AlbastruIndigo, on 20 februarie 2020 - 01:20, said:


In ce fel obligat? Ai intrat intr-o relatie cu o femeie ce are copil, asta inseamna ca ti-ai asumat tot ce vine la pachet cu ea, nu?
Nu e ca si cand n-ai fi stiut.
Nope , mometan o iubeste , e fericit cu ea , locuieste impreuna cu ea dar nu are nici o obligatie fata de copil .....

Realule , ai dreptate , topic de mare succes ! O tai de aici ca prevad un suspend daca continui sa citesc topicul asta :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate