Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Tensiuni in relatia cu fratele partenerului actual

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#37
MyLittleSunshine

MyLittleSunshine

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2020

View PostPSC, on 31 ianuarie 2020 - 12:10, said:

Voi, femeile, sunteți amabile cu cine nu trebuie și apoi vă plĂąngeți de misoginism.
OK, nu-l cunoșteai pe M, dar dacă te-ai lămurit instant asupra lui, de ce, după ce-ai ieșit din baie, n-ai continuat traseul firesc, spre ușa de la intrare/ieșire? Te-a abătut Waze prin sufragerie?
Apoi... am o nelămurire.
Spui că R este frate cu M, dar R este total opusul lui M. Eu n-aș fi sigură (dac-aș fi Ăźn locul tău - Ăźn realitate sunt bărbat) că ăștia doi ar fi frați naturali.
I-aș pune lui R Ăźn vedere să-l izoleze pe M de mine, dacă mai vrea să fiu gagica lui.
Pai eu de unde sa stiu ca urma sa am de-a face cu un dobitoc retard si misogin ?  :)
Fix asta voiam sa fac, insa m-am razgandit in ultimu moment si am zis sa ma duc totusi sa ma prezint sa nu creada ca-s vreo salbatica ofuscata pe care a afectat-o remarca aia de prost gust.
Sunt frati naturali, n-au cum sa nu fie.  Seamana foarte bine, aproape ai zice ca-s gemeni. Doar ca M. este mai matur, are trasaturi mai aspre. N-am mai bocit din cauza unui tip de prin clasa a 10a cand eram mica si proasta si am plans acum din cauza unui dobitoc. Ma frustreaza ca n-am mai mult tupeu in mine, ma blegesc cand simt ca imi este subminata autoritatea sau/si cand cineva ma priveste insistent cu o privire din aia patrunzatoare urmarindu-mi fiecare gest.
Da, sunt diferiti dpdv comportamental, al personalitatii. R. este un tip foarte relaxat, amuzant(aproape ca e enervanta calmitatea lui uneori) , n-am simtit nicio secunda ca ma trateaza cu superioritate sau ma jigneasca vreodata cu ceva chiar si in gluma. Dpdv emotional ne conectam foarte bine si asta consider ca este printre cele mai de baza chestii intr-o relatie.  M-a luat pe nepregatite vinerea lui frasu. Efectiv m- a socat diferenta asta dintre ei. L-am intrebat pe R. ce comenta frasu de fostele lui pe care le aducea in apartament ( fostele lui R.) si mi-a zis ca a mai fost una de care nu i-a convenit  da in rest nu au fost probleme. Cica ii da raportu aluia pe cine aduce in apartament,  ii trimite poze cu ele. Wtf, pe bune? Ok hai sa zic ca o inteleg si pe asta,  apartamentu e cumparat din banii lu frasu si intr-adevar arata bine,  e amplasat intr-un complex rezidential nou. Azi am bocit iar putin, m-au vazut si aia la munca ca ce-am de sunt suparata si rahat. Ma gandeam la o chestie stupida, sa ii dau cerere de prietenie lu frasu pe Facebook. Ar fi stupid ?  :))))  Si sa incerc sa il iau cu frumuselul. De intalnit cu el face to face n-am chef.

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,544
  • Înscris: 30.08.2017

View PostMyLittleSunshine, on 31 ianuarie 2020 - 13:29, said:

Ma gandeam la o chestie stupida, sa ii dau cerere de prietenie lu frasu pe Facebook. Ar fi stupid ?  Posted Image)))  Si sa incerc sa il iau cu frumuselul.

Da, ar fi foarte stupid.

#39
bdx100

bdx100

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,508
  • Înscris: 03.06.2019
Povestea asta ce scop are ?
Nu inteleg de ce vrei sa-l imbunezi pe M . Ar trebui sa te doara in cot de el si sa stati la tine tu si cu R ( faptul ca nu vrei sa stati la tine inseamna ca nu il vrei pe R decat pt beneficii materiale )

#40
bibi2014

bibi2014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 24.05.2014

View PostPSC, on 31 ianuarie 2020 - 12:10, said:

Voi, femeile, sunteţi amabile cu cine nu trebuie şi apoi vă plângeţi de misoginism.

Asta de 100 de ori.  Atitudinea asta super-amabila mereu, slugarnica chiar, irita si invita cel mai urat comportament, chiar si de la oameni care pot fi ok.

Atitudinea de om lipsit de personalitate  ”dar ce sa fac sa ma placa?”, ” daca fac asta o sa ma accepte?” , ”sau sa fac asta?” ca de catelus, asa, care sare prin cercuri, e foarte enervanta.

Nimeni nu respecta pe cei care inghit jigniri fara sa clipeasca, care ofera mese/cafele/servicii nesolicitate, care le fac curat in casa fara sa aiba vreo legatura care sa justifice asa ceva. Mai ales ca unii pot banui ca se afla ceva in spatele acestui comportament, un interes ascuns (si de multe ori nu gresesc)

Edited by bibi2014, 31 January 2020 - 13:51.


#41
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007

View PostAlexEn, on 31 ianuarie 2020 - 09:55, said:

Incetati cu referirile la adresa initiatoarei. Nu se discuta persoana!
Cine continua asa primeste si puncte.

REITEREZ! Am inceput sa impart si puncte.

#42
MyLittleSunshine

MyLittleSunshine

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2020
@AlexEn  Lasa-i sa comenteze. Nu ma afecteaza. :) Din partea mea,  poti sa nu mai stergi niciun post. Orice ar avea de spus, sunt liberi sa isi expuna parerea.

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015
Uite solutia, acum ca arati fantastic:

Pleci in strainate, muncesti pe rupte
Din banii tai trimiti €4-500 / luna lui R.
Restul strangi
Apoi cumperi un apartament intr-un complex nou
Nu-l inchiriezi, il lasi pe R. sa locuiasca acolo

Dupa un timp aflii ca M. si-a inchiriat apartamentul lui si locuieste acum cu R. in apartamentul tau.
Anunti ca vii in Romania
Intri in casa si-ti miroase a sarmale

Spui cu voce tare: "Miroase a p.. p-aici!"
Te uiti la ceas si in 45 de secunde se aude apa la baie.

M. va pleca la plimbare.
Iei telefonul si mergi la banca pe care o sa-l gasesti pe M. plangand.
Ii faci o poza si o pui pe f/book.

In ce tara ti=ai ales sa pleci la munca?

#44
MyLittleSunshine

MyLittleSunshine

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2020
@Tsunami  M-a distrat ce-ai scris. :)) Ar fi o idee. Too bad it's never gonna happen. N-am crezut ca o sa ajung sa urasc pe cineva atat de tare intr-un anume moment al vietii.
Guess life is full of surprises.

#45
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
R. pare un flaosat din ce descrii tu, daca lu R. ii pasa de tine pune picioru in prag si iti rezolva problema.

#46
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMyLittleSunshine, on 31 ianuarie 2020 - 14:09, said:

@AlexEn  Lasa-i sa comenteze. Nu ma afecteaza. Posted Image Din partea mea,  poti sa nu mai stergi niciun post. Orice ar avea de spus, sunt liberi sa isi expuna parerea.

Ii las sa comenteze, in limita bunului simt si a regulamentului. Crede-ma ca degenereaza foarte usor discutiile.

#47
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMyLittleSunshine, on 31 ianuarie 2020 - 14:19, said:

@Tsunami  M-a distrat ce-ai scris. Posted Image) Ar fi o idee. Too bad it's never gonna happen. N-am crezut ca o sa ajung sa urasc pe cineva atat de tare intr-un anume moment al vietii.
Guess life is full of surprises.

Daca il iubesti te-ai indragostit de un papa-lapte
In care laptele vine din diaspora

Ala e apartamentul lui M. Punct.
M. poate lua chirie de pe el. Iar punc.
M. stie ca R. nu se poate intretine, si-i trimite bani
Cand M. vine, gaseste altceva decat si-ar inchipui. SI intreaba: "Bah da ca beep mea ai facut cu banii trimisi?"
Si ala spune si de "cadouri"

Greseala nr. 1:
NU ACCEPTI CADOURI de la unu intretinut de proprietarul casei in care locuiesti si tu fara sa platesti chirie.
M. il lasa pe frati-su sa stea acolo ca e papa lapte si ii trimite si bani din acelasi motiv.
Tu in mintea lui M. si pe buna dreptate, esti o profitoare

Greseala nr. 2:
Cand auzi ca M. vine acasa, ai TAIAT-O. din considerentul de la Greseala 1.

Sfat. daca zici ca ai casa, arati bine, muncesti, CAUTA ALTUL, mai cu sange de M., NEINTRETINUT

#48
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
@Tsunnnamii presedinte ✌️✌️

#49
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostAlexEn, on 31 ianuarie 2020 - 14:26, said:

Crede-ma ca degenereaza foarte usor discutiile.

Ce dai sa te credem? (nu e o comentare a unui anumit tip de munca de pe forum, :lol: )

#50
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostMyLittleSunshine, on 31 ianuarie 2020 - 13:29, said:

Fix asta voiam sa fac, insa m-am razgandit in ultimu moment si am zis sa ma duc totusi sa ma prezint sa nu creada ca-s vreo salbatica ofuscata pe care a afectat-o remarca aia de prost gust.

Daca exagerezi ca aici, nu e nici de mirarare daca va ajunge sa creada asta.

Poate ala nici n-a stiut ca esti si tu pe acolo cand a facut remarca aia "frateasca".
Asa discuta baetii intre ei, ce-ai fi vrut sa spuna in schimb: " a carei domnisoare incantatoare este mireasma aceasta de imi imbie simturile olfactive"?
Nu flacau, asa se discuta intre baeti, mai tare, mai apasat. Cand vii obosit de pe drum, poate ca nu ai chef sa vezi unele chestii prin propria casa.

Apoi are tot dreptul sa spuna omul ce vrea, poate nu are chef sa miroasa casa a tot felul de parfumuri doi lei, la asta s-o fi referit, poate chiar l-a deranjat mirosul, nu neaparat persoana ta.
Spre exemplu nici eu nu suport lumanari parfumate, betisoare chinezesti si alte rahaturi de emana a sprei de gandaci.
Mai bine o mireasma cinstita de friptura arsa decat rahaturi dintr-alea.

Faci din tantar armasar.

Edited by gumball3000, 31 January 2020 - 14:51.


#51
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,871
  • Înscris: 26.01.2010
Esti prea sensibila.
In traducerea masculina miroase a pasarica inseamna bah ce curata e casa si ce de bunatati ai pe masa. Tipul s-ar fi exprimat la fel chiar daca ar fi frate-su ar fi avut o iubita fara buze cu acid.
Iubitul tau isi cunoaste fratele suficient de bine incat sa stie daca ii poate spune ca el a platit pentru buzele tale. Daca considera ca frate-su ar avea ceva de comentat nu i-ar fi zis nimic.
Ii spune totul si ii trimite pozele cu gagicile lui pentru ca discuta frateste nu pentru ca-i cere permisiune.
Faci din tantar armasar si bagi zanzanie intre frati ca nu a cazut tipul pe spate cand te-a vazut si ti-a multumit ca esti prietena lu fratisu?

Treci peste, daca Vrei sa fii impreuna cu iubitul tau continua relatia pe care o aveti fara sa ceri permisiunea fratelui.
Mergi intr-o seara acolo petrece mai mult decat 5 minute in compania marlanului si daca te jigneste direct atunci vei avea motive sa te plangi si sa-i scoti ochii iubitului ca nu iti ia apararea. Moment nu are ce aparare sa-ti ia.
Cauti drama unde nu e si probabil iubi habar nu are cu ce a gresit ca are un frate mai din topor si o iubita sensibila

#52
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015
Voi nu intelegeti ca R o va sacrifica pe micuta raza de soare in fata lui M?
Cum sa-l infrunti pe cel care te tine in viata?
Daca M taie legatura ombilicala cu R, pentru R s-a terminat.

Relatia cu un intretinut sau cu cineva din clasa sociala superioara e foarte tricky

Am fost pe strada aia. Inca credeam ca toti sun ca mine si cand i-am infruntat tatal credeam ca iubirea noastra sparge si Antarctica
N-a fost sa fie. Gagica arata ... aproape la fel de bine ca nevastamea (in caz ca citeste, nu colibrica mea, tu esti cea mai frumoasa din univers)
Mi-a tras-o ca Federer, de pe fundul terenului

No comments, tears only
Cred ca si eu tot pe banca razei de soare am plans, :lol:, ce bou!

#53
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostNoua_pe_site, on 31 ianuarie 2020 - 14:51, said:

Esti prea sensibila.
In traducerea masculina miroase a pasarica inseamna bah ce curata e casa si ce de bunatati ai pe masa. Tipul s-ar fi exprimat la fel chiar daca ar fi frate-su ar fi avut o iubita fara buze cu acid.
Iubitul tau isi cunoaste fratele suficient de bine incat sa stie daca ii poate spune ca el a platit pentru buzele tale. Daca considera ca frate-su ar avea ceva de comentat nu i-ar fi zis nimic.
Ii spune totul si ii trimite pozele cu gagicile lui pentru ca discuta frateste nu pentru ca-i cere permisiune.
Faci din tantar armasar si bagi zanzanie intre frati ca nu a cazut tipul pe spate cand te-a vazut si ti-a multumit ca esti prietena lu fratisu?
Treci peste, daca Vrei sa fii impreuna cu iubitul tau continua relatia pe care o aveti fara sa ceri permisiunea fratelui.
Mergi intr-o seara acolo petrece mai mult decat 5 minute in compania marlanului si daca te jigneste direct atunci vei avea motive sa te plangi si sa-i scoti ochii iubitului ca nu iti ia apararea. Moment nu are ce aparare sa-ti ia.
Cauti drama unde nu e si probabil iubi habar nu are cu ce a gresit ca are un frate mai din topor si o iubita sensibila

da, a interpretat gresit remarca
din descrierea pe care i-a facuta e destul de clar ca ala nu e tipul de om care sa fac complimente dintr-alea siropoase

ar trebui sa depaseasca momentul si sa lase lucrurile sa mearga de la sine, nu sa se agite atat cat a scris si in primul mesaj, nu cred ca avea vreo datorie sa-i faca casa bec aluia sau sa-i faca de mancare, cam asta se intampla cand te straduiesti prea mult

Edited by gumball3000, 31 January 2020 - 14:55.


#54
MyLittleSunshine

MyLittleSunshine

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2020
@Tsunami Nu e intocmai asa, R. se poate intretine si singur. De 1 an si ceva munceste pe un salariu decent sa zic pentru Ro. Inainte a schimbat diverse joburi,  castiga destul de prost pe la 1800-2000 lei maxim. Frasu ii mai trimitea bani. Ii trimite si in prezent.  
Mersi de sfaturi, sincer apreciez si realizez ca ai dreptate.  :) Nu iti pot da like din pacate.

@gumball Eh rahat,  logic ca la mine s-a referit. Ca doar i-o fi zis R. pe drum ca uite te asteapta X sa te cunoasca.
N-a fost niciun fel de remarca frateasca.

View Postgumball3000, on 31 ianuarie 2020 - 14:41, said:


Apoi are tot dreptul sa spuna omul ce vrea, poate nu are chef sa miroasa casa a tot felul de parfumuri doi lei, la asta s-o fi referit, poate chiar l-a deranjat mirosul, nu neaparat persoana ta.
Spre exemplu nici eu nu suport lumanari parfumate, betisoare chinezesti si alte rahaturi de emana a sprei de gandaci.
Mai bine o mireasma cinstita de friptura arsa decat rahaturi dintr-alea.

Faci din tantar armasar.
Mda, posibil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate