Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Merita sa ne intoarcem in Romania ?

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
4718 replies to this topic

#4627
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010

View PostKING_99, on 22 ianuarie 2022 - 21:13, said:

Pai daca nu ai sange albastru ce sa-ti fac.... mai bea cerneala...  Fac pariu  ca esti mai nationalist ca ei din ce vad ca scrii pe aici Posted Image
Mai patriot da. Nationalistii sunt altceva. Imigranti nationalisti vezi p-aici la astia cu "vestul" mai bun sau la tine cu America de Nord(Canada) mai buna. Doar ca e un nationalism pro-tara in care se afla si de obicei anti-Romania. Vezi diferentele:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/efjH-lSwdNE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vestul. E mai bine in vest, sa ne refugiem... Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/RfU8TUZRtZg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Americaaa..aa... Americaaa...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/T_c5ff0EEcA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Scorpionul_Negru, 22 January 2022 - 21:57.


#4628
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/f78ZVLVdO0A?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4629
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eh, US e o tara a contrastelor si daca n-ai $$$ ca sa poti sa stai in bula ta (cartier bun, asigurare medicala, etc), e nasol tare.
Ca tot discutam pe alt topic de hoteluri in US, mi-am adus aminte unde am stat in New York ultima oara: pe de-oparte te invata rapid ce inseamna New York vara, pe de alta parte parca n-ai vrea asta chiar din prima

https://www.google.c...!7i16384!8i8192

Ca sa nu mai zic de Seattle si ce s-a intamplat in ultimii doi ani; pozele de pe street view din 2019 si 2021. Acolo e un gym ce s-a inchis din cauza homelessi-lor (se uitau pe geam si se masturbau printre altele in timp ce tu faceai exercitii); acolo e la 5 minute de mers pe jos de Facebook, Google, Amazon (si acolo va fi si sediu Apple).

S-ai si impuscat aia pe acolo iar orasul (city council) le-a zis alora de la gym de acolo sa o suga ca nu se ating de homelessi.

Council member din Seattle pentru care a fost recent un vot ca sa fie data jos si a castigat (adica a fost votata sa ramana acolo)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MwNL-5oBDTI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Tot asta le-a zis angajatilor de la Boeing sa puna stapanire pe fabrica si ca Amazon ar trebui converit sa fie detinuta de orasul Seattle si nu companie privata.
"Sawant is calling for machinists to literally take-possession of the Everett airplane-building factory, if Boeing moves out. She calls that "democratic ownership."

D-asta tot zic ca tara asta e intr-o continua decadere si poate ca asta e si scopul lor: sa distruga totul ca sa poata reconstrui viziunea lor.

Edited by MembruAnonim, 22 January 2022 - 23:16.


#4630
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010

View PostMembruAnonim, on 22 ianuarie 2022 - 23:02, said:

Eh, US e o tara a contrastelor si daca n-ai $$$ ca sa poti sa stai in bula ta (cartier bun, asigurare medicala, etc), e nasol tare.
Ca tot discutam pe alt topic de hoteluri in US, mi-am adus aminte unde am stat in New York ultima oara: pe de-oparte te invata rapid ce inseamna New York vara, pe de alta parte parca n-ai vrea asta chiar din prima
Tot asta le-a zis angajatilor de la Boeing sa puna stapanire pe fabrica si ca Amazon ar trebui converit sa fie detinuta de orasul Seattle si nu companie privata.
"Sawant is calling for machinists to literally take-possession of the Everett airplane-building factory, if Boeing moves out. She calls that "democratic ownership."
D-asta tot zic ca tara asta e intr-o continua decadere si poate ca asta e si scopul lor: sa distruga totul ca sa poata reconstrui viziunea lor.
Pai cam acolo i-a dus capitalismul salbatic. "Cea mai bogata tara" pe dracu'. Da, tara e bogata, locuitorii sai, in cea mai mare parte, nu, la fel ca si UK. D-aia tipa ii indeamna sa puna stapanire pe fabrica.
Degradarea asta vine de la neoliberalism, care e o doctrina economica de maximizare a profiturilor si minimizare a cheltuielilor (inclusiv taxe). Pana la Reagan bogatii erau taxati mult mai mult si tara mergea mai bine, dupa a tot mers in jos. Au inceput sa se roage bogatii de ei sa fie taxati mai mult ca nu vor revolutie:
https://www.theguard...ewDkNChxuBp3fSk
Unele chestii nu ar trebui sa fie capitaliste la cel mai de jos nivel si asta include casele.
Caterinca poza din NYC. Care zicea ca e gunoi in Ferentari?

Edited by Scorpionul_Negru, 22 January 2022 - 23:42.


#4631
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,240
  • Înscris: 24.02.2007

View PostMembruAnonim, on 22 ianuarie 2022 - 23:02, said:

Council member

Sta America intr-o persoana? Daca cauti declaratii de la toti care detin o functie publica sigur gasesti si altele mai socante, indiferent de culoarea politica.

#4632
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu stiu cum e in alta parte dar zic in special de ce vad in zona mea si pe unde mai ajung prin California (ca o data la cateva luni merg pe acolo).

#4633
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,240
  • Înscris: 24.02.2007
https://www.reddit.c...minal_missouri/

#4634
KING_99

KING_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 25.05.2007
Dai exemple care nu conteaza.... Nici nu stii unde e USA pe harta si pui clipuri de pe Youtube... Normal ca peste tot sunt oameni bolnavi mintal...

Hai sa iti spun eu care e problema ta si inchei aici... Daca ai fi ajuns la acelasi nivel sau mai sus in armata din UK ai fi zis altceva... Dar nu poti Posted Image Asta e diferenta intre aia care pot si aia care nu.... Aia care nu pot sunt frustrati si vin sa ii convinga pe altii ce rau e afara ca nu e ca la BBC...  Sa iti dai parerea cand o sa fii cel putin un capitan  in British Army ( sau ce grad ai avut in Ro).  Compara mere cu mere baiete ca de aia ne arati  linkuri de pe youtube cu aia pe aici... Security suna frumos dar astia sunt un fel de paznici pe un limbaj asa fara ocolisuri.

Iar chestia cu patriotismul sa o lasam balta.. Ai ales unde sa te nasti?  Asta e la fel ca si religia.... Dar libertatea nu e pentru toti ..  Pentru unii e greu sa iti faci un drum in viata de unul singur si sa alegi....  

Cel putin Cristi_E ne spune ca e frumos la tara el Posted Image

Edited by KING_99, 23 January 2022 - 02:35.


#4635
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010

View PostKING_99, on 23 ianuarie 2022 - 02:35, said:

Dai exemple care nu conteaza.... Nici nu stii unde e USA pe harta si pui clipuri de pe Youtube... Normal ca peste tot sunt oameni bolnavi mintal...

Hai sa iti spun eu care e problema ta si inchei aici... Daca ai fi ajuns la acelasi nivel sau mai sus in armata din UK ai fi zis altceva... Dar nu poti Posted Image Asta e diferenta intre aia care pot si aia care nu.... Aia care nu pot sunt frustrati si vin sa ii convinga pe altii ce rau e afara ca nu e ca la BBC...  Sa iti dai parerea cand o sa fii cel putin un capitan  in British Army ( sau ce grad ai avut in Ro).  Compara mere cu mere baiete ca de aia ne arati  linkuri de pe youtube cu aia pe aici... Security suna frumos dar astia sunt un fel de paznici pe un limbaj asa fara ocolisuri.

Iar chestia cu patriotismul sa o lasam balta.. Ai ales unde sa te nasti?  Asta e la fel ca si religia.... Dar libertatea nu e pentru toti ..  Pentru unii e greu sa iti faci un drum in viata de unul singur si sa alegi....  

Cel putin Cristi_E ne spune ca e frumos la tara el Posted Image
Saracia nu e o boala mintala.
Asta era problema, in Romania era din cauza tarii saracia, in afara e ca sunt oamenii bolnavi la cap.

Dar fie, daca dormi mai linistit crezand ca oamenii saraci sunt bolnavi. Sau ca saracia in America de Nord nu e o problema:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eV0lsiEyDgI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Lasa sa fiu eu "paznic", fa-te tu capitan, chiar ti-as dori Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kd33UVZhnAA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu te obliga nimeni sa fii patriot, iti iubesti tara sau nu. E atat de simplu. Doar nu confunda cu nationalismul.

Veniti in vest, toti saracii, se fac bani aici Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/KG0_KiM9Mv8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4636
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,040
  • Înscris: 31.03.2015

View PostKING_99, on 23 ianuarie 2022 - 02:35, said:

Dai exemple care nu conteaza.... Nici nu stii unde e USA pe harta si pui clipuri de pe Youtube... Normal ca peste tot sunt oameni bolnavi mintal...

Hai sa iti spun eu care e problema ta si inchei aici... Daca ai fi ajuns la acelasi nivel sau mai sus in armata din UK ai fi zis altceva...
Pai si in Ro indivizii ăia care traiesc in cocioabele alea, si isi baga calul la capul patului, au boli mintale de fapt.
Mereu exista conditionarea cu acest "daca". Si Venus daca avea conditiile de pe Terra, ar fi fost buna. Si tu daca ai fi rege in Somalia ai trai mai bine decat majoritatea oamenilor. Dar nu esti. De ce nu tragi tare ca sa fii? :lol:

Ca sa va arat ca de fapt sint impartial si inteleg si argumentele voastre, o sa intorc situatia de data asta. Stiu ca a fost un șoc pentru voi sa compar Ro cu tarile din vest, cand voi sunteti ferm convinsi ca DE, de exemplu e la ani lumina ca nivel de trai fața de Ro. Situatia prezentata de mine in postul ăsta valideaza cam tot ce ati spus voi, in special colegul Giuliani.

Daca printr-o imprejurare fericita mi s-ar oferi vreo 300 mp de teren in DE, maine as vinde tot ce am in Ro si m-as muta.
Si macar ca mi-as face o casa de 50 mp, din patrati si osb, stiu ca o fac fix dupa nevoile mele...
Dupa ce am locuinta mea, pot lucra orice, de la impachetat te miri ce, pana la spalat geamuri. 1500 de euro inseamna aproape de 6x mai mult decat minimul pe ec. din Ro. Un maturator din DE, ce are locuinta lui personala, poate trai mai bine decat multi indivizi cu functii de șef in Ro. Daca am locuinta mea, pot renunta chiar si la masina pentru ca pot lucta orice chiar in satucul unde stau, si sa-mi permit sa traiesc ok. Chiar si cu un minijob cred ca m-as descurca. De fapt, dupa ce ti-ai platit chiria din 1500 euro, ramai cu banii pe care i-ai castiga la un minijob...

Iar in timpul astfel  castigat, as citi, m-as plimba, as face cam toate chestiile expuse de Giuliani aici pe topic. N-as mai avea nicio grija pentru ca as fi LIBER. Cu banii pusi deoparte in cateva luni chiar as putea sta acasa si un an de zile, sa ma relaxez, sa ma plimb cu bicicleta, sa vizitez alte tari, sa merg pe munte, sa merg in locuri unde sunt oamenii aia civilizati, adica nemtii. Cu nemtii se pot lega prietenii faine. In DE nu exista problema asta, sa nu iti gasesti ceva de lucru, asa ca oricand  poti gasi ceva de munca pe 1500 euro. Bine, eu pot gasi joburi unde sa iau peste 2000, si mi-as mai lua si un minjob; as trage tare cateva luni, apoi mi-as lua concediu un an. :lol:

O tara cu adevarat civilizata iti permite sa fii liber, sa nu-ti pui problema nevoilor primare, iar Germania, in anumite conditii iti ofera posibilitatea asta. Dar asa, sa fii conditionat de chirie, sa fii obligat sa cauti departe de casa un job care sa iti permita sa supravietuiesti, sa fii obligat vrand nevrand sa ai ca vecini toate ciurucurile si toate adunaturile si toti ciudalaii, nu merita nicidecum, iar toate avantajele s-ar spulbera intr-o clipa, facand ca traiul intr-o tara superdezvoltata sa fie efectiv ca intr-o tara din lumea a patra.  Voi ar trebui sa va simtiti jenati dupa ce cititi acest post, intrucat nici nu realizati ca maturatorul ala de frunze, daca are locuinta personala in vest, are o viata cum voi nici nu va puteti inchipui. Ala isi poate trage un servici in care sa lucreze doar 4 ore sau 3 zile pe saptamana, iar in restul timpului sa faca fix ceea ce-i place. Poate sa se ocupe doar de lucrurile care-i fac placere. Sau, in timpul liber poate face ceva placut si util, care sa-i aduca si ceva bani. De asta zic, nu va mai comparati cu localnicii si nu va mai extaziati aiurea, ca sunteti penibili in ochii lor. Sunteti vazuti ca niste sclavi care se bucura ca au rate la masini cu care se duc pana la munca si se intorc inapoi acasa...


#4637
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
asa ca fapt divers: nimeni nu mai cumpara o masina noua fara rate in ziua de azi, asta pt ca iesi mai prost daca te duci si pui banul pe masa.

iar cu chiria e cu dus si intors, unii prefera sa stea cu chirie pt ca oricand se pot muta in alta parte, de exemplu isi schimba locul de munca si se si muta aproape pt a nu face naveta.
pe de alta parte nu te tine nimeni in chirie, pui ban pe ban pana ai de avans si iei frumos o casa, da, e-n rate, dar rata de cele mai multe ori e mult mai mica decat chiria asa ca nu simti mare lucru.

ultima fraza mi se pare cam tembela, "nativii" nu se duc cu masina la munca? sau n-au rate? nu de alta dar sa le spun si colegilor ce au masini in rate si fac mult mai mult ca mine ca timp si distanta, eu fiind la 20min, cu 2 masini platite si a 3-a comandata.

Edited by _-livio-_, 23 January 2022 - 09:41.


#4638
HEX2FUN

HEX2FUN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 15.07.2013
Nu am înțeles nimic din ce ai spus tu acolo si asta mie imi denota ca nu intelegi cum funcționează imigratia cazul muncilor calificate si cu educatie superioară.

Știu ca nu este relevant pentru tine, si nu este nici relevant pentru cei care lucrează pentru o companie, dar in cazul in care oferi servicii de consultanta in cadrul unui domenii in care exista criza de personal câștigi in jur de 100 EUR pe ora (se poate si mai mult). Dar asta implica sa te muți dintr-un oraș in altul, sa stai cu chirie, etc.

Ce nu intelegi tu este ca mașinile si lucrurile materiale, devin irelevante de la un punct in sus, atât in România cât si in Vest. Diferența este ca punctul in Vest este mai ușor de atins de un număr mai mare de oameni, pe când in România sunt mai putini. Doi oameni cu studii superioare si 5-8 ani de experiența in domeniu nu au nicio problema sa își cumpere o casa/vila intr-o zona buna, își aleg ce BMW, Mercedes sau Audi vor sa conducă, își fac un portofoliu pe bursa, își planifica vacante prin insule si alte locuri mai exotice. Normal ca exista posibilitatea asta in România, numai ca nu este pentru clasa mijlocie.

Ti-mai zis, toți, dar absolut toți membrii familiei, prieteni sau cunoștințe care nu au educația si experiența necesară a sa își permită ce am spus eu mai sus au așteptări si mai mari.
Discrepanta asta între ceea ce ești, ceea ce poți si ceea ce vrei crează drame. Dacă se consuma doar când sunt in vizita pe la mine, sunt mai mult comedii, dar dacă “viața ii lovește in fata” si realizează ca dacă ești “ciumec” in România nu cad vesticii pe spate si arunca cu bani in tine si ajung sa trăiască in condițiile descrise de tine, atunci da, este o drama pentru persoana respectiva.

#4639
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,221
  • Înscris: 08.01.2021
Eu iau mașinile fără rate :D e o chestie mai mult psihiatrica decât financiara. Merg puțin, și din motivul asta le țin mult, nu le schimb la 3 ani. (ultima am păstrat-o 10 ani și acum e la taica-miu in Ro, iar cu aia noua am făcut un pic sub 1000km/luna). Și asta deși din motive de pandemie am folosit-o și pe post de avion :D
Spun că motivul e psihiatric pentru ca m-ar seca la neuron sa plătesc rate "întregi" la un fier care după câțiva ani valorează la jumate.

Ăștia din imobiliar prin zona mea considera esticii mana cereasca. Cam toți sunt home bonners (nu doar romanii ci și polonezii, bulgarii etc) și țin în viata agențiile imobiliare. Și evident industria de renovări.
Acum baby boomers se pensionează pe capete, vând peșterile și plecă la soare (Grecia Portugalia Spania etc). Se vinde se cumpără se renovează la greu iar esticii sunt și clienți și forța de muncă în ecuația asta.

Edited by KiloW, 23 January 2022 - 09:58.


#4640
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010

View Post_-livio-_, on 23 ianuarie 2022 - 09:32, said:

ultima fraza mi se pare cam tembela, "nativii" nu se duc cu masina la munca? sau n-au rate? nu de alta dar sa le spun si colegilor ce au masini in rate si fac mult mai mult ca mine ca timp si distanta, eu fiind la 20min, cu 2 masini platite si a 3-a comandata.
Nu stiam de ce tot dau de saraki p-aici cand ies afara. Se pare ca barosanii stateau in casa pe Softpedia.

#4641
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,356
  • Înscris: 22.10.2007
eu sunt la birou acum...

View PostKiloW, on 23 ianuarie 2022 - 09:53, said:

Eu iau mașinile fără rate Posted Image e o chestie mai mult psihiatrica decât financiara. Merg puțin, și din motivul asta le țin mult, nu le schimb la 3 ani. (ultima am păstrat-o 10 ani și acum e la taica-miu in Ro, iar cu aia noua am făcut un pic sub 1000km/luna). Și asta deși din motive de pandemie am folosit-o și pe post de avion Posted Image
Spun că motivul e psihiatric pentru ca m-ar seca la neuron sa plătesc rate "întregi" la un fier care după câțiva ani valorează la jumate.
Ăștia din imobiliar prin zona mea considera esticii mana cereasca. Cam toți sunt home bonners (nu doar romanii ci și polonezii, bulgarii etc) și țin în viata agențiile imobiliare. Și evident industria de renovări.
Acum baby boomers se pensionează pe capete, vând peșterile și plecă la soare (Grecia Portugalia Spania etc). Se vinde se cumpără se renovează la greu iar esticii sunt și clienți și forța de muncă în ecuația asta.
smecheria e sa o iei in rate si sa o platesti rapid, asa iei si discounturile mari si nu platesti nici dobanda.
si eu am alergie la rate dar cand e mai ok asa decat cu banul jos n-are sens sa nu o fac.
oricum in cazul meu am ajuns la concluzia ca e mai avantajos leasingul operational la una din masini.

la mine se bate moneda pe detinutul de case, asta si pt ca daca esti tanar, stai in londra si vrei sa-ti cumperi ceva e cam greu.

Edited by _-livio-_, 23 January 2022 - 10:16.


#4642
Scorpionul_Negru

Scorpionul_Negru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,893
  • Înscris: 17.09.2010

View PostKiloW, on 23 ianuarie 2022 - 09:53, said:

Ăștia din imobiliar prin zona mea considera esticii mana cereasca. Cam toți sunt home bonners (nu doar romanii ci și polonezii, bulgarii etc) și țin în viata agențiile imobiliare. Și evident industria de renovări.
Acum baby boomers se pensionează pe capete, vând peșterile și plecă la soare (Grecia Portugalia Spania etc). Se vinde se cumpără se renovează la greu iar esticii sunt și clienți și forța de muncă în ecuația asta.
Home bonners? As in bonning the homes? Posted Image
Dap, imobiliare. Hello, sir, how may I fleece you today? Posted Image

Forta de munca ieftina, subliniaza ca sunt ieftini. Normal ca sunt si clienti, doar n-or sta pe strada. Pe la Belgia p-acolo nu se poarta cu barosani cu 5-7 case care sa inchirieze cate o camera la sclaveti? (buy-to-let landlords)

#4643
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,931
  • Înscris: 25.06.2007

View PostScorpionul_Negru, on 23 ianuarie 2022 - 06:25, said:

Sau ca saracia in America de Nord nu e o problema:
Tu chiar crezi că o persoană pregătită, harnică, corectă, cu o calificare nu o duce bine in Vest?
Sigur, sunt mulți ciuri-buri fară nicio meserie și cu durere mare în lupă când e vorba de muncă serioasă, ăștia clar nu o vor duce bine nici in Ro, nici altundeva…

#4644
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Americani platesc libertatea lor.
Stateau in chirie, in casele alea imense, se bucurau de viata. Si cand a venit criza s-au pomenit ca sunt la 1-2 luni de a dormi in masina.

Si romani plecati in strainatate schimba zile pe hartie.
Imi zicea un prieten plecat in strainatate de cativa ani, s-a intos acasa 1-2 saptamani si in mintea lui era cum sa economiseasca bani astia.
Ma uitam cum isi iroseste viata si cum vede totul in bani.

Mi-ar placea sa vand 2-3 ani de la varsta de 75 de ani.
Nu de la 30 si ceva de ani.

Asa ca atentie ca orice vis are capcana lui.

Edited by -ARA-, 23 January 2022 - 10:30.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate