Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Telekom Romania va crește prețurile serviciilor sale, īncepānd cu 1 martie 2020.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
573 replies to this topic

#1
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,007
  • Înscris: 15.04.2011
Telekom Romania va crește prețurile serviciilor sale, începând cu 1 martie 2020. Operatorul și-a majorat de două ori prețurile anul trecut https://economie.hot...anul-trecut.htm

"În contextul creșterii costurilor legate de furnizarea serviciilor de comunicații, precum și pentru a asigura în continuare viabilitatea economică, compania Telekom Romania este nevoită să modifice condițiile de furnizare a serviciilor de comunicații electronice și să majoreze o parte din tarifele serviciilor de comunicații din portofoliul său. Această modificare este influențată și de creșterea costurilor în toate sectoarele de business, în peisajul economic actual.

Astfel, pentru clienții rezidențiali, începând cu data de 1 martie 2020, prețul pentru fiecare serviciu fix (internet, TV și voce) și pentru fiecare abonament mobil va fi majorat cu 2 lei (TVA inclus), adică 0,42 de euro (TVA inclus). Toți clienții rezidențiali vor fi informați cu privire la aceste modificări, atât prin canale de informare electronice, cât și prin intermediul notificărilor transmise prin serviciile de curierat."


Cel mai probabil o sa imi reziliez contractul desi imi expira in ianuarie 2021 si o sa ma portez pe Orange. Au marit si anul trecut preturile si au trecut facturile la cursul ING in loc de BNR dar nu am vazut nici o imbunatatire a calitatii.

Edited by Papillon_, 23 January 2020 - 17:14.


#2
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 18.11.2005
Astia sunt dusi cu pluta....mai bine pleaca de tot de unde au venit! E bine ca putem acum rezilia fara probleme!

Edited by talex007, 23 January 2020 - 17:24.


#3
DrLexic

DrLexic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 313
  • Înscris: 01.08.2010
Ma angajez la telekom pe IT Posted Image

#4
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Acum voiam să deschid eu topicul . Căutăm cu search și ...O excelentă decizie în august trecut când le am spus cu sete ofidezen .

https://m.adevarul.r...c7a2/index.html

#5
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
G E N I A L !!!  Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by dygey, 23 January 2020 - 17:35.


#6
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007
sa ma calce ielau sabmariiiin .. acusica venii de la redese, unde mi-am portat numarul de fix telekom, pe redese fix asociat, de la 60 de lei/luna la 0,00 lei /luna Posted Image

Edited by r_murphy, 23 January 2020 - 17:37.


#7
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Manajenant cu menajeri nemti!
Si ce`i mai injuram pe greci... :(

#8
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Ce ? Iara ? Posted Image

#9
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Vor sa scape cat mai repede de abonatii pe care ii mai au.

#10
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007
Si eu care nu stiam cum sa reziliez ca am reinnoit contractul acum 3 luni, iar acum vreau sa ma mut la unii care au Eurosport si Dicovery... hehehe Astia cu cresterea asta imi dau liber sa scap fara penalitati. Super afacere. Felicitari managerului care a avut aceasta idee geniala. Eu cred ca stia ce face si a facut-o ca sa ne ajute.

#11
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Vor creşte numai la mobil sau şi la fix?   Posted Image
Genul de companie care ştie să se autosaboteze (din granzi au ajuns neimportanţi, indiferent de ce a fost la conducere după 2003). Dar parcă şi alţi operatori au crescut tarifele.

Edited by djl, 23 January 2020 - 17:51.


#12
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View PostKres, on 23 ianuarie 2020 - 17:18, said:

Iar au inceput bai kktzii astia cu majorarile? O tin tot intr-o majorare..
E normal, serviciile sunt prea ieftine iar porcaria de oug114 nu a ajutat deloc, ba chiar a cauzat probleme majore in special pe energie Posted Image

View Postdjl, on 23 ianuarie 2020 - 17:50, said:

Dar parcă şi alţi operatori au crescut tarifele.
Dap, ca sa ramana profitabil trebuie operate modificari Posted Image

Edited by andreic, 23 January 2020 - 17:52.


#13
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Azi facusem un popas la ceva benzinarie . Cata vreme alimenta omuletul masina eu alimentam o caffa, in asteptare .Ma tot chinuiam sa vad niste cetateni care la stiri cautau cu labele de scafandru si tubul de oxigen un pierde vara bacauan care isi omorase consoarta, si se aruncase dupa aia in garla .
O secunda merea, doua statea .Imaginea adica, la teve !
-Honey, zic fetei, ce fras de tv ai, mamicule ? Voi sa stiu si eu, ala e in garla, ori e in garla mai la deal, spre Germania? .Vad cu greu ca  nevasta, saraca, e in spate pe bancheta, invelita cu sfiala cu o geaca ! Da vad ca prin reluare asa, nu inteleg nimicutza !
- Scuze, dom sef, zice angajata, e televiziune de la Telekom  ! Nu ii spuseram noi sefului ca mere aiurea !? Da dijaba !
-A, e Telekom ? Va inteleg suferinta atunci ! Pana anul trecut am avut si eu placerea asta !

View PosttheMisuser, on 23 ianuarie 2020 - 17:43, said:

Ce ? Iara ? Posted Image
Yeap ! Experiente impreuna !

Edited by GingisHan2015, 23 January 2020 - 17:55.


#14
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postandreic, on 23 ianuarie 2020 - 17:51, said:

E normal, serviciile sunt prea ieftine iar porcaria de oug114 nu a ajutat deloc, ba chiar a cauzat probleme majore in special pe energie Posted Image

Pentru o tara cu salarii deosebit de mici precum Romania nu sunt deloc ieftine. Aveau dreptate alde Valcov cu taxele pe lacomia corporatiilor..
Avem dovada clara in fata ochilor.. Telekom e o companie care ciunteste grila si majoreaza  preturile de doua ori pe an.

Edited by Kres, 23 January 2020 - 18:08.


#15
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,112
  • Înscris: 30.04.2007

View PostStecheru, on 23 ianuarie 2020 - 17:48, said:

ca am reinnoit contractul acum 3 luni,

he he heeee... de pe vremea conexului am invatat ca un contract odata facut, nu se mai reinnoieste ;) ramane abonamentul asa cum l-am facut, tocmai pentru a putea pleca oricind vrea muschiuletzul meu de la ei, iar conceptul asta l-am aplicat cu mult timp inainte de aparitia facilitatii de portare.

#16
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Ieftineala costa.

#17
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,631
  • Înscris: 07.02.2003

View PostKres, on 23 ianuarie 2020 - 18:01, said:

Pentru o tara cu salarii deosebit de mici precum Romania nu sunt deloc ieftine. Aveau dreptate alde Valcov cu taxele pe lacomia corporatiilor..
Avem dovada clara in fata ochilor..
Din contra, am cumparat gaz aiurea si la pret mare din cauza oug... iar Exxon pleaca, practic nimic nu castigam, doar rusii au luat banu noi ramanem cu saracia Posted Image
Efectul e dezastruos si nu se poate repara asa usor...

Edited by andreic, 23 January 2020 - 18:11.


#18
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postandreic, on 23 ianuarie 2020 - 18:11, said:

Din contra, am cumparat gaz aiurea si la pret mare din cauza oug... iar Exxon pleaca, practic nimic nu gastigam, doar rusii au luat banu Posted Image

Asa te-au mintit baietii dar nu trebuie sa pui botul..  In mod normal, Romania, la ce resurse detine, ar trebui sa plateasca cel mai mic tarif din UE la energie si gaze, si sa fugareasca toate corporatiile straine din tara.. ca se se ocupa numa de specula.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate