Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Telekom Romania va crește prețurile serviciilor sale, începând cu 1 martie 2020.

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
573 replies to this topic

#37
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
E obisnuita scumpire de primavara. Daca nu se vinde, in toamna scumpesc iar.
Ce, nu v-ati obisnuit?

Edited by wantsome, 23 January 2020 - 19:06.


#38
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
Dar voi ati vazut ca si la mobil urca preturile cu doi lei?

#39
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008
Taxa de 2% invocata de OUG 114 a fost abrogata si ei o dau in continuare cu majorarea! Tupeu, nu gluma! Cred ca a auzit la radio Digi FM ca avem internet mult mai ieftin ca in alte tari!

Edited by stlk, 23 January 2020 - 19:12.


#40
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Nimeni nu scumpeste ca Telekomul. E marketing incompentent rau de tot.
E de fapt o spirala de servicii proaste, cu marketing prost: elimini canale/nu investesti in reteaua mobila/ai personal nepregatit, dar scumpesti... consecinta e ca pierzi clienti si trebuie sa scumpesti din nou ca sa acoperi...
Sunt in vrie oamenii.

Ramanem cu DIGI, Orange si Vodafone. Astia n-au inteles nimic.

Edited by wantsome, 23 January 2020 - 19:23.


#41
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
@wantsome, s-ar putea sa mai fie o chestie la mijloc - scaderea deliberata a valorii de piata a companiei prin miscari lamentabile de genul asta.

#42
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Ăștia-s ca țăranul ăla care vindea găini în târg la dublu față de ceilalți. L-a-ntrebat unul de ce vinde la 20 de lei kilu' când ceilalți dau la 10 lei.
- Da, da' eu am nevoie de bani!

#43
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View Postwantsome, on 23 ianuarie 2020 - 19:20, said:

...

Ramanem cu DIGI, Orange si Vodafone. Astia n-au inteles nimic.
Se scumpesc serviciile fixe la Telekom! La servicii fixe Orange e mai scump (mai ales la internet fix) si pe deasupra la tv nu exista Discovery etc.UPC aka Vodafone e tot scump si nu ofera mai mult de 500Mbps, ca nu sunt in stare! si mai au si servicii instabile! DIGI servicii fixe la mine in oras nici nu are! Asa ca toti sunt o apa si un pamant! si parca vad ca scumpesc si aia tarifele daca  nu zice nimeni, nimic Telekomului!

Edited by stlk, 23 January 2020 - 19:43.


#44
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View Poststlk, on 23 ianuarie 2020 - 19:39, said:

parca vad ca scumpesc si aia tarifele daca  nu zice nimeni, nimic Telekomului!
Ai dreptate, sunt toate sansele sa.

#45
RealThing

RealThing

    paid assassin

  • Grup: Moderators
  • Posts: 28,553
  • Înscris: 06.02.2006
Mda, vad ca e un intreg circ pe aici.

Baieti, sunteti in o piata concurentiala, nu va convine reziliati si va mutati la concurenta. Modificarea tarifelor va ofera oportunitatea rezilierii fara taxa chiar in perioada contractuala.

In alta ordine de idei, orice post care are continut politic va fi recompensat cu 1+1.

Kres, la urmatorul derapaj vei beneficia de un week-en foarte linistit fara acces la forum.

#46
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Boșilor, când am plecat eu de la ei era pesedealde și Telepom mergea rău .Acum e peneleusere și Telepom merge rău
Cred că indiferent de politică Telepom din păcate  atât poate .
Na, că iesi și o rimă .
A, încă ceva .Cu doua sacose de hârțoage m-am dus când am făcut contractul acum câțiva ani .
Nefiind localnic mi-au trebuit .
Pe acest forum există 3 oameni care pot confirma faptul că la trecerea la RDS am făcut totul de pe telefon .
Nu sacose de hârțoage, nu adeverință de la Marea Unitate că mi-s  încadrat în câmpia muncii, că la Telepom .
Din bucătărie am rezolvat totul iar băieții și fetele au rezolvat tot, de la instalare până la executarea lucrărilor .
Iar cardul CI  a venit rapid prin curier .

#47
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,145
  • Înscris: 15.05.2008

View PostKres, on 23 ianuarie 2020 - 19:09, said:

Asta e dovada clara la ce se poate ajunge atunci cand statul nu controleaza corporatiile dintr-o tara si doar le netezeste cararile cum fac baietii care sunt acum la putere.. La asta se ajunge.. la abuz clar la consumator.  Totul e controlat politic in tara asta.. iar daca reclami ceva la ANPC te trezesti ca si acolo sunt tot baietii lu Orban la butoane.

Cam despre asta e vorba -  o imbratisare intre guvern si corporatii, pe spinarea consumatorului.

sti ca statul este actionar la astia,asa doar de verificare

#48
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Pentru 2 lei in plus, nu ma plimb cu parabolica si toata aparatura sa le duc inapoi..

#49
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019

View Poststlk, on 23 ianuarie 2020 - 19:12, said:

Taxa de 2% invocata de OUG 114 a fost abrogata si ei o dau in continuare cu majorarea! Tupeu, nu gluma! Cred ca a auzit la radio Digi FM ca avem internet mult mai ieftin ca in alte tari!
Anul trecut toti operatorii au majorat invocand viitoarea taxa care trebuia sa se plateasca incepand de anul asta.
Anul asta s-a anulat taxa inainte sa se incaseze macar o transa, companiile nu numai ca n-au micsorat pretul la nivelul anterior dar il maresc iar.

View Postwantsome, on 23 ianuarie 2020 - 19:20, said:

Nimeni nu scumpeste ca Telekomul. E marketing incompentent rau de tot.
Toti operatorii au marit si vor mari, si UPC si Digi si Orange si Vodafone.
E foame de bani baieti...

#50
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007

View Postmariovrs, on 23 ianuarie 2020 - 20:15, said:

Pentru 2 lei in plus, nu ma plimb cu parabolica si toata aparatura sa le duc inapoi..
Parabolicele nu se returneaza...sunt platite de client la semnarea contractului.  

Poate ne spui cat platesti pentru grila completa la telepom satelit......asta asa sa vedem si noi preturile lor premium.

Pe site au la 53 lei grila L. Daca adaugam si pachetul hbo se ajunge  la aproape 70  lei....asta cu un singur decodor si perioada de contract 24 luni.
Ce mai conteaza 2 lei la asa scoruri ?!!

Edited by bog4u, 23 January 2020 - 20:41.


#51
meuser

meuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 10.03.2016
Mai sunt cel putin 4 companii cu  servicii identice  , avem o inflatie de peste 4% in fiecare an de patru ani in continuu dar voluntarii psd-isti ventileaza  apocalipsa  dupa Orlando si Valcov .
Asta da tupeu frate .

#52
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View PostStecheru, on 23 ianuarie 2020 - 17:48, said:

Si eu care nu stiam cum sa reziliez ca am reinnoit contractul acum 3 luni, iar acum vreau sa ma mut la unii care au Eurosport si Dicovery... hehehe Astia cu cresterea asta imi dau liber sa scap fara penalitati. Super afacere. Felicitari managerului care a avut aceasta idee geniala. Eu cred ca stia ce face si a facut-o ca sa ne ajute.

Exact la asta ma gandeam si eu. oricum reziliam in mai cand imi expira contractul, dar daca se poate mai repede, cu atat mai bine :P Mai ales ca au si venit baietii de al RDS sa ne ceara acordul sa bage cablu pe scara, ca acum avem doar T, Orange si UPC :P

#53
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010

View Postandreic, on 23 ianuarie 2020 - 17:51, said:


E normal, serviciile sunt prea ieftine iar porcaria de oug114 nu a ajutat deloc, ba chiar a cauzat probleme majore in special pe energie Posted Image


Dap, ca sa ramana profitabil trebuie operate modificari Posted Image
Prevederile pe Oug114 au fost anulate, nu au niciun motiv sa ma scumpească.

#54
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,874
  • Înscris: 09.10.2009
Chiar cautam motive să închid un abonament 5€ liber de contract, îl cam țineam degeaba dar nu ma induram sa le zic pa pa, acum este mai simplu ..

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate