Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Unde gasesc guma TURBO ?

- - - - -
  • Please log in to reply
158 replies to this topic

#37
chits-chits

chits-chits

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2006
Eu vreau pufuleți din ăia de pe vremuri, cu praf de cașcaval și lapte praf, normal. Chiț!

#38
Angst

Angst

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 16.03.2006
Chiar, mă chițache, știu că era singurul lucru pentru care stăteam la coadă pe vremuri.

#39
coleman

coleman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.01.2006
mmuaaaaaa.. Turboooooooooooooo.. ce generatie! :) ce de surprize am castigat la Lipa (master :P).
In sfarsit daca gaseste cineva va rog un PM si mie..  

In Plaza Mall, la magazinul Adidas, miroase exact cum mirosea guma turbo.. stie cineva de unde pot lua un astfel de odorizant de camera??  Sunt fascinat de mirosul ala  :naughty:

#40
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postcoleman, on Mar 17 2006, 12:09, said:

In Plaza Mall, la magazinul Adidas, miroase exact cum mirosea guma turbo..
Asta voiam sa zic si eu  :D
Cine vrea sa-si aduca aminte de acele vremuri, duceti-va si mirositi pe acolo.

#41
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
eu nu am vazut o guma turbo cam de 8-10 ani, am si acum colectia. Jucam inainte cu prietenii renumitul joc "Casa" pe surprize, Poker. Tin minte ca a mai fost o moda...jucam pe bile de pistol cu bile...sau pe capse...

#42
ypmen

ypmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2004
Guma turbo exista !! si minti mint!! Intrebati orice distribuitor Ulker!! Eu chiar am luat recent si ce surpriza credeti ca am gasit ?? :P Bugatti :D daca va intereseaza pot sa va fac rost numai daca mai au,  insa numai la cutie.

#43
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003

View Postypmen, on Mar 19 2006, 15:17, said:

Guma turbo exista !! si minti mint!! Intrebati orice distribuitor Ulker!! Eu chiar am luat recent si ce surpriza credeti ca am gasit ?? :P Bugatti :D daca va intereseaza pot sa va fac rost numai daca mai au,  insa numai la cutie.

ypmen , aici nu intreaba lumea cine poate sa faca rost si cu cati bani in plus , aici intreaba lumea de unde poate face rost , iar vad ca tu stii , zi-ne si noua o adresa ceva , e atat de greu ?

Pe bune acum , daca cumperi tu cati bani pot sa iti iasa in plus la niste guma ? Aproape nimeni nu mai zice nimic sau nu mai face o fapta buna in zilele de azi daca nu are si el ceva de castigat sau o parte din ce cumpara ! Traim in Romania ... aste e realitatea cruda , nici nu ma asteptam sa imi zica cineva ceva pe gratis , nici macar o nenorocita de adresa.

Edited by flex21, 19 March 2006 - 19:11.


#44
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postaolex, on Mar 16 2006, 17:08, said:

ciudat, cand am plecat din romania nu mai era asa ceva (oradea). aici nici vorba de orbit sau huba buba deci eu de aproape 10 ani nu am mai vazut wrigley spearmint.
se mai comercializeaza si sub denumirea de "freedent" sau "extra"... depinde de tara... dar se gaseste cam in toate tarile..

********
legat de guma turbo, citez de pe alt forum:
"04-02-2006, 23:35
Un magazin din dreapta shaormeriei Maverick (Dr. Taberei). Vanzatorul e turc. 10bani/bucata.
The real deal! :)"

nu va ramane decat sa incercati...

#45
ypmen

ypmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.09.2004

View Postflex21, on Mar 19 2006, 19:11, said:

ypmen , aici nu intreaba lumea cine poate sa faca rost si cu cati bani in plus , aici intreaba lumea de unde poate face rost , iar vad ca tu stii , zi-ne si noua o adresa ceva , e atat de greu ?

Pe bune acum , daca cumperi tu cati bani pot sa iti iasa in plus la niste guma ? Aproape nimeni nu mai zice nimic sau nu mai face o fapta buna in zilele de azi daca nu are si el ceva de castigat sau o parte din ce cumpara ! Traim in Romania ... aste e realitatea cruda , nici nu ma asteptam sa imi zica cineva ceva pe gratis , nici macar o nenorocita de adresa.
Imi pare rau daca ai inteles ca m-ar interesa o "afacere" cu guma turbo, eu ti-am dat un raspuns: Intreaba un distribuitor Ulker, nu stiu de unde esti, ce distribuitori sunt in zona ta si cu atat mai mult o adresa exacta pentru zona ta. Am mai spus " daca va intereseaza pot sa va fac rost numai daca mai au, insa numai la cutie" de unde ai dedus tu " daca cumperi tu cati bani pot sa iti iasa in plus la niste guma ?" nu stiu, dar in fine, repet nu ma intereseaza o "afacere" cu guma Turbo; ar fi o treaba si asta, mi-ai dat o idee: poate ma razgandesc si ma apuc sa vand ciunga :w00t:  :coolspeak: !!

#46
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
Stiu pe cineva care a cumparat de curand guma Turbo, si va spun exact ce mi-a spus si mie (locatia) :

In Ozana - metro pana la N. Grigorescu, dupa care tot in directia de mers a metroului se i-a tramvaiul 3 statii pana la Ozana. E un liceu de chimie si in stanga lui se face o straduta, se merge cam 100 m si pe dreapta e un imobil cu firme. In incinta cladirii e un magazinel din termopan alb.Acolo se afla guma minune :)

Trebuie sa va spun ca guma nu mai e ce=a fost , gustul e identic, dar dureaza maxim 30 de secunde, timp n care guma se transforma intr-o chestie f dificil si enervant de mestecat. Pretul este de 1000 RON ( 10 bani)/buc.

Flex21. Spune-ne si noua te rog unde se gaseste "odorizant Turbo" . De mult timp caut si eu, dar mi-a cam fost rusine sa intreb prin magazine de unde au ei odorizant.
PS: Trimite-ti sclavul mai repede sa cumpere guma  :coolspeak:

#47
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003

View Postrrrazvan, on Mar 21 2006, 15:50, said:

Flex21. Spune-ne si noua te rog unde se gaseste "odorizant Turbo" . De mult timp caut si eu, dar mi-a cam fost rusine sa intreb prin magazine de unde au ei odorizant.
PS: Trimite-ti sclavul mai repede sa cumpere guma  :coolspeak:

Scuze de intarzierea cu care iti raspund , oricum am vesti proaste , acest odorizant se gaseste numai la o anumita firma , CWB mi se pare ca se numeste , este pus in sticlute fara nici o eticheta pe ele si nu se poate cumpara. Trebuie sa inchei cu firma respectiva un contract pe minim doi ani de zile , contract care presupune si alte "chestii" pe care ti le vor furniza , iar ei iti vor da si acele odorizante de-a lungul timpului , unul pe luna cred.

P.S.: Cat despre guma turbo ... tot nu am gasit ... si am fost in Cora (ma rog , sclavul meu s-a dus) si in Carrefour.

Edited by flex21, 22 March 2006 - 22:37.


#48
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

View PostElena2k, on Mar 17 2006, 09:16, said:

pufff....jucam gropita si liniuta pe  surprize.  :rolleyes:
Liniuta si Portofele  :lol:

#49
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
In sfarsit am gasit guma Turbo (aveau si minti) in Doraly : 100 bucati 60.000 lei.

#50
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
si ce surprize are ?

#51
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003

View Postbluehunt, on Apr 4 2006, 01:10, said:

si ce surprize are ?
La fel , tot cu masini , insa numai masini sport , sunt un pic mai mici , insa mai colorate si mai lucioase.

#52
cristi_boy

cristi_boy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.06.2004
salutare.

sunt cristi, din galati. eu inca mai colectionez surprize de la guma. daca cineva dintre voi mai are vreo surpriza si este dispus sa faca schimb sau sa le doneze unui colectionar in varsta de 28,5 ani, va rog sa ma contactati.

multumesc anticipat.

#53
DaRux

DaRux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.10.2005
Mi-ati trezit niste amintiri placute...si eu colectionez(sau colectionam Turbo ).M-am uitat acum prin cutia mea cu amintiri si am gasit colectia de Lazer (imi mai lipsesc doua surprize din 70 :confuzzled:  BonBinbom am vreo 4 colectii din cele 7 ,CinCin cu fotbal, Final 90 Cup 94 - astea cu fotbalisti sunt complete ,iar la Turbo imi mai lipsesc 44 din cele 50 (din seria 1-50)...adik am decat 6 bucati. daca are cineva le cumpar sau dau la schimb Lazer sau fotbalisti .In rest am de la 51 pana la 540 ,Turbo Classic  1-70 si 70-140 Turbo Sport 1-70 si 70-140....aaaa uitasem am si Oto Moto de la care imi mai lipsesc 3 bucat din cele 100 (prima serie. Din 101-200 n-am decat 10 surprize ....Daca vrea careva sa facem schimb sau ceva sa ma contacteze.  ;)

Attached Files



#54
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

View Postflex21, on Mar 15 2006, 13:33, said:

Spuneti-mi si mie unde gasesc guma turbo , am un odorizant care miroase exact la fel si in fiecare zi ma tortureaza ...

Vreau si eu odorizant dinala! De unde si cum se numeste?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate