Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Canalele AMC ar putea ieși din grila DIGI / RCS & RDS de la 1 ianuarie.

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 29.04.2008
M-as mira sa iasa Paprika

#20
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Daca vor iesi canalele din portofoliul AMC, Digi trebuie sa bage ceva in loc. Filmcafe,TV Paprika si Minimaxul au destui fani. Digi nici nu prea are cu ce sa le inlocuiasca.
FilmBoxurile, Food Network (care tine de Discovery), Fine Living, Duck Plus, Baby TV...nu le vad la Digi.
Sau poate vine Crime & Investigation sau alte canale de la Discovery.

#21
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Sunt doua variante, iar ambele sunt bune pentru abonatii RCS/RDS, zic eu:

1. Se inteleg si semneaza alt contract:
- Ma gandesc ca nu raman cu aceleasi posturi si mai mult ca sigur Megamax va fi inlocuit cu JimJam.
- Bomboana lor de pe tort, adica AMC, e imposibil sa lipseasca dintr-un nou contract. Asa e logic si normal.
- CBS Reality oricum e pe satelit si pe aplicatia Digi Online, deci ma gandesc ca nu ar fi greu sa il bage si pe digital in urma unui nou acord.
- Ar putea exista o mica sansa si cu putin noroc si pentru Extreme Sports Channel, daca doresc sa fie pachetul complet.

2. Nu se inteleg si acordul expira:
- Minimax si Megamax mai mult ca sigur vor fi inlocuite cu altele de pe aceeasi nisa.
- Film Cafe probabil va avea un inlocuitor precum vreun Film Box, Cinemax 2, TDC, vreunul dintre Bollywood-uri.
- TV Paprika va fi inlocuit cu cel mai probabil Food Network.

#22
dorindorin10

dorindorin10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,736
  • Înscris: 20.10.2015
A doua varianta e mai buna.

#23
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
3. Rămâne totul cum e acum. :)

#24
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009

 _-KALMAN-_, on 05 decembrie 2019 - 22:51, said:

3. Rămâne totul cum e acum. Posted Image
Imposibil. Cand negociezi un nou acord doresti sa il faci mai bun. Asadar, introducerea cel putin a AMC e situatie win-win. Au publicitate localizata, asa ca e necesar sa fie si la RCS/RDS pentru o mai buna acoperire.

#25
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009
De fapt nu rămâne așa cum e acum, am uitat că se închide Megamax. În rest posibil să intre Jim Jam. Atât. AMC rezistă și numai cu UPC. Așa e din 2014.

#26
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Nu e vorba de rezistat. E vorba ca e in interesul AMC sa il aduca si la cea mai mare companie din tara. Trec de la "rezistat" la "facut profit". Cu toate ca cel mai probabil sunt pe plus si la ora actuala, altfel nu ramanea pe piata.

#27
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 21.05.2019
Rezista, dar poate vor expunere mai mare, si de aici venituri mai mari atat din taxa de retransmisie cat si publicitate. Cine stie, vom vedea...

#28
zradu

zradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 12.02.2011
Mai lasa unii, mai lasa altii, mai pun unii, mai pun altii... Poate, poate...

Edited by zradu, 05 December 2019 - 23:20.


#29
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,239
  • Înscris: 24.05.2014
Renegocierea va fi in favoarea abonatilor Digi. Presimt ca vor încheia un nou contract si vom castiga AMC-ul si Jim Jam.

#30
ying_yang

ying_yang

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 17.07.2005
Afara din grila cu canalele astea expirate ca sa intre unele mai calitative in schimb! Eu m-am saturat de posturile astea, mai bine sa fie inlocuite cu altele noi, ar fi si cazul sa se intample lucrul asta odata.

#31
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 23.12.2010
Nu stiu ce canale ne va mai aduce in viitor digi dar sper sa nu mai vad vreun canal nou SD

#32
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,837
  • Înscris: 06.11.2018
Si daca emite doar SD si nu are versiune HD?

Edited by _-GEORGE-_, 08 December 2019 - 21:10.


#33
djmaxx

djmaxx

    Tehnicus20

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,183
  • Înscris: 15.07.2005
atunci orice operator sa nu mai introduca in grila sa nici-un post sd indiferent ce  fel e !!!
suntem in buza lui 2020 iar televizoare sd nu mai sunt la vanzare de cativa ani !
pana si la tara exista televizoare hd ! fara posturi sd in grila !!!!!

#34
fab1an

fab1an

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 23.12.2010

 _-GEORGE-_, on 08 decembrie 2019 - 21:09, said:

Si daca emite doar SD si nu are versiune HD?
Ti-a raspuns si djmaxx, daca emite doar SD, nu merci, nu sunt interesat sa fie introdus, eu nu mai urmaresc canale SD de ani de zile, voi chiar va mai uitati la ele?Eu pur si simplu nu pot, ma zgarie pe retina :D

Eu mi-am aranjat canalele in lista in felul urmator, de la 1-41 doar 2 canale SD am, Realitatea Plus si Discovery Ch... dar si astea le-am pus pentru ca ani de zile le aveam mai ''in fata'' dar de urmarit nu le urmaresc, desi Discovery mi-ar placea daca era in HD

#35
mojook

mojook

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 28.03.2004

 fab1an, on 09 decembrie 2019 - 10:17, said:

Ti-a raspuns si djmaxx, daca emite doar SD, nu merci, nu sunt interesat sa fie introdus, eu nu mai urmaresc canale SD de ani de zile, voi chiar va mai uitati la ele?Eu pur si simplu nu pot, ma zgarie pe retina Posted Image

Eu mi-am aranjat canalele in lista in felul urmator, de la 1-41 doar 2 canale SD am, Realitatea Plus si Discovery Ch... dar si astea le-am pus pentru ca ani de zile le aveam mai ''in fata'' dar de urmarit nu le urmaresc, desi Discovery mi-ar placea daca era in HD
Umbla vorba prin targ ca urmeaza...sa vedem daca e zvon gen Komura sau chiar se adevereste...

#36
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
Tulai...
Nu merita zis mai multe.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate