Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...
 Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91
 LakeSide 11 Straulesti

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 

Mireluța a ramas fara permis auto

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#1
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
O colega de-a mea, Mireluta, 29 de ani, a trecut pe rosu, ea zice ca era inca galben. Nu aceasi parere a avut-o insa si domnul politist. Ia suspendat permisul pt 90 de zile cu posibilitatea de reducere a pedepsei la 30 de zile cu conditia sa dea testul 13/15. Problema: ea zice ca are emotii pt test si ca daca isi pune ambitia sa stea 90 zile fara permis mai e nevoie sa sustina testul sau primeste inapoi permisul fara acel test dupa cele 3 luni ?
PS: am cautat pe google si eu si ea, sunt zeci, sute de articole, nu am gasit ceva precis. Poate stie cineva de pe aici mai bine...trebuie dat testul sau se returneaza dupa 90 de zile fara test 13/15 ?
Multumiri..

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,773
  • Înscris: 09.05.2005

View PostOpelAstra2002, on 28 noiembrie 2019 - 21:57, said:

PS: am cautat pe google si eu si ea, sunt zeci, sute de articole, nu am gasit ceva precis.

As fi vrut sa fiu acolo in acel moment, cred ca a fost noaptea mintii. :)

#3
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,747
  • Înscris: 01.12.2018
e suspendare
nu este anulare
cand trece perioada suspendarii, reintra in trafic

#4
drive-x

drive-x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 25.10.2016
Mireluta va primi inapoi permisul dupa 90 de zile, fara examen. Gasesti regula asta in 2 minute pe internet.

#5
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,194
  • Înscris: 21.08.2003
Dupa 90 de zile se da iar sala si traseul...ba parca se face si dosarul medical de la zero. Asta inseamna  o secunda de neatentie, se plateste scump. In acest caz ieftin dar putea fi mai rau, mult mai rau.

#6
sergr

sergr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 975
  • Înscris: 16.09.2019
Il primeste fara sa faca nimic.
Doar daca vrea reducere trebuie sa treaca prin momente emotionale, ca asa s-au gandit unii ca sa isi creasca incasarile Posted Image

#7
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,607
  • Înscris: 08.03.2017
Vrei mai rapid , ok , dai testul , nu te afecteaza perioada , iar e ok, stai 90 zile si il recapeti fara examen .
Pe profesionisti ii afecteaza si pe cei care isi castiga painea cu volanul, asa sa nu te ude ploaia poti lua si taxiul.

#8
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,456
  • Înscris: 28.10.2018
D-aia am camera de bord in masina. Garcea sta dupa colt la panda intuind culoarea semaforului. Multi au fost arsi nevinovati si au scapat pur si simplu pentru ca au avut camera de bord si au demonstrat ca au trecut pe verde.

#9
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Sa ghicesc...Mireluta si colegul ei de mai sus sint blonzi. Si daca nu la par, atunci pe interiorPosted Image

#10
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,473
  • Înscris: 20.02.2008
LA galben iti poate lua permisul legal ca la rosu.

#11
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,366
  • Înscris: 22.10.2007
suspendare de 90 de zile pt trecut pe rosu?
s-a schimbat de la 30 de zile si 60 daca e cu accident?

#12
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Daca nu s-a proptit in nimic, il recapata dupa 90 de zile:

Articolul 106
(1) Pana la expirarea perioadei de suspendare a exercitarii dreptului de a conduce, conducatorul de autovehicul, tractor agricol sau forestier si tramvai trebuie sa se prezinte la serviciul politiei rutiere care il are in evidenta, pentru verificarea cunoasterii regulilor de circulatie, dupa cum urmeaza:
a) cand permisul de conducere i-a fost retinut pentru conducerea sub influenta bauturilor alcoolice sau pentru nerespectarea regulilor privind prioritatea de trecere, depasirea sau trecerea la culoarea rosie a semaforului, daca prin aceasta s-a produs un accident de circulatie din care a rezultat avarierea unui vehicul sau alte pagube materiale;


#13
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View Postabac, on 28 noiembrie 2019 - 22:11, said:

D-aia am camera de bord in masina. Garcea sta dupa colt la panda intuind culoarea semaforului. Multi au fost arsi nevinovati si au scapat pur si simplu pentru ca au avut camera de bord si au demonstrat ca au trecut pe verde.
Chiar ca, a aparut politistul de nicaieri, de fapt de dupa un camion de asta cu intretinerea spatiul public. Sa nu acuzam totusi toti politistii. Sunt politisti foarte de treaba, corecti si nici nu se poate o societate fara politie. Sunt indispensabili .

#14
burkina

burkina

    Shemhamphorash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,799
  • Înscris: 07.10.2017
Zi-i sa stea 3 luni linistita, trec repede, vine si iarna, e periculos iarna, cotare.

O femeie in minus in trafic, excelent.

#15
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,373
  • Înscris: 05.04.2006
Si eu am scapat de amenda si suspendare cu ajutorul camerei din geam, dar, sa recunosc, si datorita omeniei politistului: se facuse galben cind am trecut eu prin dreptul semaforului, eu trebuia sa intuiesc schimbarea si sa frinez, nu sa accelerez sa il prind "la mustata" (cam asa s-a exprimat si politistul, dar ca om m-a inteles si iertat).

#16
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 30.09.2014
Dacă da destul si nu il ia, cred ca va da pana il ia sau nu primeste permisull

#17
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View Postburkina, on 28 noiembrie 2019 - 22:16, said:

Zi-i sa stea 3 luni linistita, trec repede, vine si iarna, e periculos iarna, cotare.

O femeie in minus in trafic, excelent.
Posted Image Posted Image

#18
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,458
  • Înscris: 01.12.2001
Te-a păcălit Mirela. Intreab-o pt ce e suspendarea 90 de zile!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate