Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina
 Cu ce pot izola fonic peretii pen...

Telefon cu senzor compass BUN

Blocare google chrome cu master p...

Instalare Siemens NX pe macbook
 sfat achizitie telefon pana in 20...

Stoc Smart CAM TV

Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?
 Cum conectez un switch WIFI la 60...

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom

Ce e aratarea asta ?
 

Eroare portare număr Digi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
CatalinaAlx

CatalinaAlx

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.11.2019
Buna, acum câțiva ani mi-am portat numărul de pe o cartela Telekom pe un abonament Digi (numărul fiind 0761......, titularul de contract fiind tatăl meu . Astăzi am primit un mesaj de la Digi cum ca s-a efectuat portarea la retea pentru numărul 0784..... . Din cate stiu, numerele care încep cu 0784 sunt tot in reteaua Telekom, cum a ajuns acel număr sa fie al meu daca n am solicitat asta ?cand sun la vechiul meu nr, cel cu 0761, imi spune ca numarul nu este in serviciu . Am sunat la Digi si au nevoie sa vorbeasca, cu titularul de contract , dar eu nu vorbesc cu tatăl meu de mai bine de 2 ani deci nu ii pot spune sa sune la ei sa vada ce se intampla . Aveti idee cum a ajuns un alt număr de Telekom pe abonamentul meu Digi ? Si daca as putea sa mi recuperez cumva vechiul număr , cel care fusese portat inițial ?

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,417
  • Înscris: 08.02.2011
La Digi exista optiunea sa inlocuiesti numarul existent cu alt numar prin portare. Daca nu esti tu titularul si este tatal tau probabil el a cerut acest lucru. Daca nu e vorba de vreo eroare, dar oricum doar titularul abonamentul poate rezolva.

#3
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,453
  • Înscris: 03.04.2007
Aveti idee?
Pai informatia e confidentiala, nu crezi?
Titularul isi poate schimba nr oricand doreste

#4
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,676
  • Înscris: 06.03.2004
Doar titularul de contract e stăpân pe numerele de telefon.Digi oferă posibilitatea de a porta un număr peste cel existent.Mai clar,asa a vrut tatăl tau.
Nu ai ce sa rezolvi cu Digi.

#5
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

 CatalinaAlx, on 01 noiembrie 2019 - 17:44, said:

Buna, acum câțiva ani mi-am portat numărul de pe o cartela Telekom pe un abonament Digi (numărul fiind 0761......, titularul de contract fiind tatăl meu . Astăzi am primit un mesaj de la Digi cum ca s-a efectuat portarea la retea pentru numărul 0784..... .
Și acești "câțiva ani" cui ați plătit abonamentul? De la care operator venea factura?

#6
CatalinaAlx

CatalinaAlx

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.11.2019
Factura venea de la Digi, doar ca azi a apărut dintr odata in locul numarului meu vechi, cel cu 0784 deci tind sa cred ca tata practic mi a înlocuit abonamentul , acum Dacă incerc sa sun imi spune ca am apelurile restrictionate, indiferent pe cine apelez ... bănuiesc că nu mai există nici o cale sa mi recuperez vechiul număr cu 0761

#7
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,676
  • Înscris: 06.03.2004
Nu mai poti recupera numarul.

#8
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,169
  • Înscris: 19.01.2008
Poate e un numar temporar pana se face portarea. Ar trebui sa ramana doar cateva zile.

#9
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,676
  • Înscris: 06.03.2004
De unde ai scos pilda asta? Portarea peste numarul vechi e finalizată.The end!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate