Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung Galaxy S20 topic generalist...

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
2001 replies to this topic

#1981
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
Ca posesor de S20 5G (Exynos evident) as spune ca nu merita sa iei S20 daca vrei 5G-ul telefonului sa fie cat mai utilizabil in Ro ; e compatibil cu 5G NSA NR doar cu anumite purtatoare LTE (semnalizarea cu reteaua e tot LTE chiar daca traficul de date efectiv e 5G/NR) si nu e compatibil cu varianta 5G DSS implementata de Vdf (nu ca ar aduce spor de viteza fata de LTE 3/4 CA dar macar scrie 5G in status bar).
In rest in afara de senzorul de amprenta idiot nu am prea ce-i reprosa ; daca vrei un telefon mai mic/manevrabil dar relativ puternic este cam singura optiune in tabara Android .

#1982
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Vreau S20 sau S21 5G pt ca este mai mic ca și dimensiuni...

#1983
balenax

balenax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 08.02.2004

View Postnemonavicusrino, on 13 octombrie 2021 - 09:23, said:


Are cineva ceva credite in plus pentru a face si eu schimbarea csc ? cu samkey mi se pare cea mai putin invaziva, fara update-uri de firmware resetari si alte lucruri, care sa recunoastem uneori pot merge rau...Credite contra cost desigur. Multumesc


Am cumpărat eu alaltăieri de pe ebay credit samkey, este un singur seller care vinde 1 credit, a costat 9.99usd, am schimbat CSC la un Note 20 Ultra, am vrut să-l trec pe ROM și a mers ca uns.

#1984
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009

View Postaysmen, on 15 decembrie 2021 - 00:52, said:

Vreau S20 sau S21 5G pt ca este mai mic ca și dimensiuni...

Daca portofelul si situatia o permit eu as mai astepta si as lua S22 (cam asta e planul personal cel putin in cazul meu ); procesor construit cu un nou nod de productie (4 nm) deci sperante de eficienta sporita ( poate sa tina bateria mai mult ), GPU Radeon RDNA 2 , ISA set nou ARM v9 , posibil un senzor amprenta mai capabil (cel de la S21 are o suprafata mai mare dar tot problematic e cu folii sticla) , etc. .

#1985
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postsilvuple, on 06 noiembrie 2020 - 07:49, said:

Va salut,
Cei ce aveti s20 aveti probleme cu supraincalzirea? Am fost la emag in showroom si m-am jucat putin pe el, printre altele am jucat si asphalt 9 ca il avea instalat. Dupa 2 curse telefonul se incalzise si putin mai tare decat ar trebui, pe partea din spate in special partea de sus. Langa el era s20+ si am facut acelasi test si surpriza, ala nu s-a incalzit. Ai zice ca acolo ele stau continuu la incarcat si ca toata lumea le "zapaceste" dar de ce unu s-a incalzit si unu nu ?
In alta ordine de idei, am avut s10 luat de la altex si tot asa se incalzea mai ales pe waze la masina. Si cand era la incarcat tot la masina, nu numai ca nu se mai incarca dar bateria scadea cu el fiind la incarcat.
Am fost la samsung plaza iuliu maniu si mi-au dat foaie de inlocuire, l-am inlocuit si ce sa vezi al doilea acelasi lucru. Eu umblu mult prin tara si folosesc waze foarte mult. In rest mergea impecabil telefonul.
Acum mi-e si frica sa iau s20 sa nu patesc la fel, iar s20+ nu imi place, adica marimea nu e pentru mine, s20 e perfect.
Cu stima
Pentru Waze e mai buna orice tableta, la Maps observ ca si rezolutia ecranului conteaza la afisarea denumirilor cand maresti.
La mine Asphalt 9 merge in reluare pe A52s dar se poate juca. Asa e facut sau pe acele S-uri se misca fluent? Oricum ca idee pe al meu nu se incalzeste tare oricat l'as juca.

Edited by dan.me, 03 January 2022 - 21:03.


#1986
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
pt waze eu folosesc un J3 cu number share ...

Edited by altair_xms, 03 January 2022 - 21:42.


#1987
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005
si te ajuta number share in Waze?

#1988
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
dap ... navigator/hotspot/etc in masina ...

#1989
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Pt waze am iphone. Cu cartela digi de 3 euro, la 3 luni. Și backup un mini wifi de la vdf, 10 gb. Interfața carplay e mai intuitivă, mai bună, în opinia mea. Plus că spotify-ul free de pe app store nu are reclame, în timp ce cel de pe android are. Testat recent, acum 2 săptămâni.

E interesant cu number share, poți detalia? Sau caut informații pe net?

#1990
dan.me

dan.me

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,153
  • Înscris: 15.09.2005

View Postaltair_xms, on 04 ianuarie 2022 - 09:32, said:

dap ... navigator/hotspot/etc in masina ...
mai exact cum te ajuta number share in Waze?

#1991
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007
hateri ... bagi cartela cu nr. si gata, aveti retard ?

Edited by altair_xms, 05 January 2022 - 21:32.


#1992
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
A aparut in sfarsit update-ul A12 si la S20 5G varianta ORO.

#1993
swl

swl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 12.12.2009

 me_iauras, on 25 ianuarie 2022 - 09:53, said:

A aparut in sfarsit update-ul A12 si la S20 5G varianta ORO.

nu am mai avut rabdare sa vina OTA Posted Image, l-am descarcat de pe sammobile inca din 10 ianuarie si l-am instalat.

#1994
Zhinler

Zhinler

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2017
A venit android 13 și pe s20

#1995
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Si cum e?

#1996
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Pe S20 Plus e ok. Am impresia că telefonul este și mai fluid. Bateria tine la fel ca și pe A12 deocamdată. Vedem peste o săptămână când se obișnuiește bateria cu noul Android.

#1997
Zhinler

Zhinler

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 09.06.2017

 Pieptoasa, on 12 noiembrie 2022 - 19:06, said:

Si cum e?
Absolut la fel ca inainte

#1998
lllllll

lllllll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 11.12.2020
Mai are cineva probleme cu FastCharging-ul dupa ultimul update la android13?

Am sesizat ca dupa ce-l bag in priza apare SuperFastCharghing pt cateva secunde, apoi revine la "Charging", cel mai incet mod.

Incercat cu 2 incarcatoare originale de S20, 3 cabluri diferite originale, un incarcator samsung dar doar FastCharge (la fel, revine doar in Charging) + o baterie externa.

Nu stiu daca e de la ultimul soft sau are ceva telefonul. Portul pare curat ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate