Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Apple Watch 5

- - - - -
  • Please log in to reply
368 replies to this topic

#55
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Sau poți downloada muzica preferată offline pe spațiul de stocare al ceasului și te duci liniștit la alergat și îți lași telefonul acasă. În concluzie e bine de știut că Orange aduce varianta asta, însă nu-și are rostul...

#56
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,377
  • Înscris: 28.10.2018

View Postalicadoba, on 06 decembrie 2019 - 19:21, said:

Doar pentru alergat, poti sincroniza muzica din Apple Music(daca folosesti), pe ceas si nu ai nevoie nici de telefon, nici de Watch celullar.

De ce ai simtit nevoia sa confirmi asta? Nu a afirmat nimeni ca e nevoie de celular ca sa poti pune muzica pe ceas.

Omul a zis ca singurul avantaj e ca poate lasa telefonul acasa cand se duce sa alerge pentru ca poate vorbi la telefon direct de pe ceasul cu functie celular. Nu pentru motiv de muzica. Deci?


Apropo, nu e cam periculos alergatul in Romania? Caini, masini parcate pe trotuar, gropi, balti, cojide banane, colorati?

Edited by abac, 07 December 2019 - 20:02.


#57
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postabac, on 07 decembrie 2019 - 20:02, said:


Apropo, nu e cam periculos alergatul in Romania? Caini, masini parcate pe trotuar, gropi, balti, cojide banane, colorati?

Pai sportul national e alergatul din/de Romania. Si seria 5 cellular iti ofera directii cum sa alergi din Romania, fara sa ai telefonul la tine, ca ti-a fost furat de colorati.

#58
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007

View Postabac, on 07 decembrie 2019 - 20:02, said:



De ce ai simtit nevoia sa confirmi asta? Nu a afirmat nimeni ca e nevoie de celular ca sa poti pune muzica pe ceas.

Omul a zis ca singurul avantaj e ca poate lasa telefonul acasa cand se duce sa alerge pentru ca poate vorbi la telefon direct de pe ceasul cu functie celular. Nu pentru motiv de muzica. Deci?


Apropo, nu e cam periculos alergatul in Romania? Caini, masini parcate pe trotuar, gropi, balti, cojide banane, colorati?

Asa este. Nu a specificat ca ar fi pe motiv de muzica. In schimb postarea ta este la fel de utila, precum frana de mana la o barca.


#59
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
N-am confirmat nimic, dar dacă până acum nu își punea lumea problema dacă ne-ar trebui sau nu această variantă, acum că există opțiunea ne gândim probabil cu toții cât de necesară este.
Doream să știu părerea celorlalți, să știu câți vor cumpăra și pentru ce anume vor folosi, că doar costă vreo 700 de lei în plus opțiunea aceasta...
Și un pic de offtopic:  Când te duci la alergat probabil că nu moare nimeni dacă o jumătate de oră nu răspunzi la telefon. În plus te-ar distrage și probabil ai abandona cursa pentru că te scoste din formă... Personal mi s-a întâmplat.
Și faza cu alergatul în România nu cred că e așa de diabolică... În primul rând nu mai există câini, iar cei care au câini, mulți dintre ei îi țin în lesă și totuși eu n-am dat peste câini de genul care să atace, și nici de colorați, în special pe unde alerg eu și pe la ce oră alerg eu... În plus există varianta de a face jogging prin parc, dacă nu vrei slalom printre mașini. Ideea e că îți poți seta un anume traseu,  un pic mai sigur, mai puțin riscant, și dacă e să ne gândim există și alternative destule, ideea era să facem ceva să completăm cumva inelele aplicației, ori eu aleg să alerg printre alte activități...

#60
alicadoba

alicadoba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 04.07.2007
Eu zic ca este bine-venit si este foarte bine ca apare pe piata in Romania.

#61
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
Orice este bine venit aici în lumea a treia. De departe cea mai bună funcție ajunsă și la noi  rămâne Apple pay de pe watch.

#62
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005

View Postgigiultrafin, on 09 decembrie 2019 - 07:20, said:

Orice este bine venit aici în lumea a treia. De departe cea mai bună funcție ajunsă și la noi  rămâne Apple pay de pe watch.

Pina la urma ekg este sau nu activ in Romania ? Multumesc

#63
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postalex321, on 09 decembrie 2019 - 21:08, said:



Pina la urma ekg este sau nu activ in Romania ? Multumesc

Este!

#64
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005

View PostCatean, on 09 decembrie 2019 - 21:17, said:

Este!

Si pe Apple watch 5 de la e...?

#65
cipri_matasaru

cipri_matasaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.12.2009
De la Altex sigur este!

#66
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005
Sunt modele de 2200 lei dar si de 4200...Sunt incepator . Imi puteti explica diferenta ? Multumesc

https://altex.ro/app...pd/SMWMWVF2WBA/

https://altex.ro/app...cpd/SMWMWWL2WB/


Scuze ...M-am prins cele scumpe sunt din otel

Edited by alex321, 10 December 2019 - 12:41.


#67
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Cele din otel au toate si suport pentru eSIM in consecinta pot fi folosite cu Number Sync independent de telefonul mobil. Cele de aluminiu sunt si fara celular, ca cel din exemplul tau, de acolo fiind si mai ieftine, pe langa meterialul folosit, safir+otel.

#68
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 25.12.2005

View PostCatean, on 10 decembrie 2019 - 16:01, said:

Cele din otel au toate si suport pentru eSIM in consecinta pot fi folosite cu Number Sync independent de telefonul mobil. Cele de aluminiu sunt si fara celular, ca cel din exemplul tau, de acolo fiind si mai ieftine, pe langa meterialul folosit, safir+otel.

Un sim integrat...Practic nu mai e nevoie de telefon...

Edited by alex321, 10 December 2019 - 16:41.


#69
gigiultrafin

gigiultrafin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 07.07.2010
A folosit cineva până acum varianta cu oțel? În teorie este mai rezistentă la șocuri și zgârieturi? Despre safir vs gorilla știm deja cum stă treaba...

#70
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,377
  • Înscris: 28.10.2018
Din contra. Aluminiul anodizat e mult mai rezistent la zgarieturi decat otelul care aduna imediat sute de microzgarieturi superficiale.

Am Apple Watch seria 3 aluminiu anodizat space grey de 2,5 ani si arata ca nou. Purtat zi de zi, dat cu el de pereti, usi, balustrade, purtat pe santier in praf, sters cu tricoul, purtat in sauna, purtat la dus, etc.

#71
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002

View Postgigiultrafin, on 11 decembrie 2019 - 09:31, said:

A folosit cineva până acum varianta cu oțel? În teorie este mai rezistentă la șocuri și zgârieturi? Despre safir vs gorilla știm deja cum stă treaba...

Da, este net superioara aluminiului. Micro-zgarieturile sunt ca la ceasurile normale, se scot usor cu o laveta de curatat bijuterii. Cel de otel este mai greu, mai elegant, si are multe bratari cu care poate fi combinat. Si spatele este de safir, nu de plastic ca la modelul de aluminiu, unde au fost raportate alergii la nivelul pielii.

#72
rotarumarius

rotarumarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 11.12.2019
Din otel clar, de acord cu cele mantionate anterior.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate