Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...

Apple Watch 5

- - - - -
  • Please log in to reply
368 replies to this topic

gigiultrafin

gigiultrafin

Member

• Grup: Members
Mai elegant dacă folosești culoarea clasică și nu alegi acel negru vopsit ... Treaba cu Apple watch-ul și designul e discutabil. Personal nu îmi pare deloc bărbătesc. Deși am avut până acum toate seriile și le-am folosit cu brio și are o grămadă de funcții utile, pare o jucărie uneori în comparație cu alte ceasuri Smart, că dacă vorbim de cele clasice deja o dăm în altă ligă.

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

• Grup: Senior Members
Absolut, ceasurile clasice sunt bijuterii barbatesti, care arata un status. Apple Watch e o jucarioara pentru pasionati, geeks.

andimiroiu

andimiroiu

Member

tot in zona asta de accesorii pentru ceas, inafara de curele, ce stand de incarcare wireless care sa fie 100% compatibil cu AW5 imi recomandati? Cel din cutie il folosesc acasa dar mai vreau inca unul pentru la birou sa-l tin prin ghiozdan, avand in vedere ca in utilizarea mea intensa ma tine baterie o zi jumate cel mult.

am facut prostia sa cumpar ceva de pe aliexpress la 15euro (https://www.aliexpre....52b94c4d6maNG9) dar dupa ce l-am testat am observat ca nu-i compatibil sau ceva cu ceasul, adica il pun la incarcat, face beep se incarca cateva secunde dupa se inchide ecranul si nu se mai incarca, trebuie sa-l scot din stand si sa-l pun iar la incarcat. plus ca nu se incarca niciodata complet si se cam incalzeste, mi-a dat chinezul banii inapoi pana la urma.

am mai gasit un stand de la ugreen cu certificare MFI, il are cineva, e bun, e ok? https://www.aliexpre...3c00KW1XCA&mp=1

mai e si asta de la baseus https://www.aliexpre...3c00KW1XCA&mp=1

ce-mi recomandati sa cumpar?

Edited by andimiroiu, 16 December 2019 - 21:19.

abac

abac

Guru Member

Cumpara original Apple.

birau1982

birau1982

Active Member

Corect.

Edited by birau1982, 17 December 2019 - 08:14.

Cris007

Cris007

Superior Member

Exista standuri in care se integreaza incarcatorul original. Cam aia ar fi solutia.

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

Foarte aiurea ca nu suporta standardul QI .

andimiroiu

andimiroiu

Member

super. multumesc pentru sfaturi. da, am vazut standuri in care integrezi incarcatorul original dar nu-mi rezolva problema mea.

nu e vorba de standard QI, ele suporta, doar ca ceva s-a schimbat la AW5, a aparut acel MFI certified, doar seria 5 are probleme, seriile 4 si 3 se incarca complet si functioneaza perfect cu incarcatoarele de pe aliexpress.

totusi incarcator original vad la 185 lei https://istyle.ro/ap...able-0-3-m.html mi se pare o gluma buna pretul Posted Image

December

December

Liberate te ex inferis !

• Grup: Super Moderators

View Postandimiroiu, on 18 decembrie 2019 - 01:21, said:

totusi incarcator original vad la 185 lei https://istyle.ro/ap...able-0-3-m.html mi se pare o gluma buna pretul Posted Image

Eu am cumparat de la ei in iunie 2018 cablul de 1 m cu 165 de lei.

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

View Postandimiroiu, on 18 decembrie 2019 - 01:21, said:

nu e vorba de standard QI, ele suporta...

Eu stiu ca Apple Watch nu stie QI si are standard propriu de incarcare.

megastar

megastar

Junior Member

Salut. Am un prieten care si-a cumparat un Apple watch 5 de pe ebay-ul romanesc. Cand a incercat sa il conecteze la iPhone ( 8 daca are vreo importanta) , a trecut de primii pasi si a ajuns sa apese "De acord" la termeni si conditii, dupa care primeste mesajul " Apple Watch-ul dvs. are o problema. Acest Apple Watch nu poate fi activat pentru servicii. Contactati operatorul dvs. sau AppleCare"  si butonul Reincercati. Daca il cauta in Icloud pe telefon il gaseste acolo, dar daca se logheaza in iCloud de pe un Browser nu il gaseste in cont ca dispozitiv conectat.
Eu cred ca ceasul a apartinut altcuiva si a fost "imprumutat" si e astfel blocat, dar alti baieti mai destepti ca mine si mai priceputi in asa ceva i-au spus  ca nu e furat si nu e blocat, dar nici ei nu au stiut sa ofere o solutie.
A mai patit cineva astfel de problema? Am dreptate eu cand spun ca e ... imprumutat si e blocat?

abac

abac

Guru Member

Nu treceai de niciun pas dacă era blocat. Nici vorba de ajuns la termeni și condiții.

megastar

megastar

Junior Member

Din punctul meu de vedere este exact aceeași situație de aici
https://discussions..../thread/8446048
Dar poate greșesc eu.

addynufar

addynufar

New Member

Salutare. Am intampinat o mica problema cu un AW5 conectat la un iphone 7+, in orange. La efectuarea apelului de pe ceas, cel sunat nu ma auzea, dar eu il auzeam. Invers, la primirea apelului, totul era ok. Dupa mai multe verificari, inclusiv conectarea la un alt telefon, am observat ca problema era de la functia apel wi-fi, activa pe telefon. Odata dezactivata, a disparut si problema. Stiti cumva daca pot remedia cumva problema, sa am si apel wi-fi activ? Am sunat la Orange da sunt cam aglomerati in perioada asta si nu am avut rabdare sa astept sa raspunda un operator.

jeff48

jeff48

Senior Member

Salut. Vreau sa-mi cumpăr un Apple watch5 de la Emag. Din comentariile aferente am aflat ca pe smartwatch-urile comercializate de EMAG nu este disponibilă funcția de EKG, ceea ce dacă dai un ban pe un produs din clasa premium e de nepermis. De unde ma sfătuiți sa cumpăr, bineînțeles de nou,in ambalaj sigilat? A apărut și varianta cu LTE cu esim la Orange dar la pret de peste 2700 lei, pret cu 500 lei mai mare decât varianta de baza. Vreau sa cumpăr smartwatch-ul strict din România! Multumesc

birau1982

birau1982

Active Member

Din ce am vazut la Altex ar fi ok. Eu l-am luat de la orange si iti pot confirma ca functia EKG funcționează.

jeff48

jeff48

Senior Member

Merci de informație. Oare și de la magazinul online iStyle sunt ok smartwatch-urile Apple watch5? Exista și varianta cu LTE și la iStyle. Doresc sa cumpar cu card de credit și nu ma ascund după degetul mic, vreau in rate lunare egale fără dobânda. Din pacate cardul meu nu e prea compatibil cu Altex

jeff48

jeff48

Senior Member

Sau Flanco?

Posed un IPhone 8 plus

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate