Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Butuc ușă metalică Beyler

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
merge butuc de 36 dar sa aiba cheia mai lunga.

#38
B0gdan9

B0gdan9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.09.2010

View Postdorin_2k, on 04 septembrie 2019 - 15:11, said:

Cauta pe unu priceput acum. Sa repare ce e stricat (sa monteze alt butuc).
Dar răspunsul #31 nu l-ai citit? Folosește yala de sus doar.

Cauta unul priceput ca modifica gaura aia sa fie la 38 sau cât ai nevoie. În butuc sau broască. Unul PRICEPUT!!!

Am dat comanda deja de usa noua, am alergat de mi-au sarit capacele 3 zile... ia butuc, probeaza-l, fa-i retur... du-te vino, nervi... am renuntat! Usa e de 10 ani, era in plan sa fie schimbata, dar nu asa repede si nu in astfel  de conditii. Merci oricum pentru sugestii.

#39
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
sa vezi batai de cap cu montatul usii, cu toc umplut cu spuma in loc de ciment... etc.

#40
B0gdan9

B0gdan9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 18.09.2010

View Postarg, on 05 septembrie 2019 - 13:12, said:

sa vezi batai de cap cu montatul usii, cu toc umplut cu spuma in loc de ciment... etc.

da, ma astept... sper sa nu strice prea mult. Tu cum ai procedat la usa ta, ai avut ciment? ai bagat pe langa spuma?cum ai facut?

#41
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Mie mi-au sudat usa Beyler acum 12 ani de cateva dibluri metalice prinse inainte in beton. Au desfacut suruburile pana au atins placile de metal de pe toc si au sudat in vreo 6 locuri. Nu cred ca se mai poate scoate.
In toc au bagat si spuma dupa ce au montat usa. Avea niste gauri speciale pt asa ceva.
Tocul e umplut cu spuma acum si nu mai are punte termica.

#42
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
toc sudat de bare metalice batute in beton si umplut cu beton.

#43
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostB0gdan9, on 05 septembrie 2019 - 13:24, said:



da, ma astept... sper sa nu strice prea mult. Tu cum ai procedat la usa ta, ai avut ciment? ai bagat pe langa spuma?cum ai facut?
ai schimbat butucu sau usa ?

#44
Cristy85

Cristy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 03.09.2004
Am cumparat si eu recent un apartament si m-am apucat de renovat, are tot usa Beyler, imbracata in MDF. Se inchide bine, e in stare buna, pare antifonata cat de cat, ca solutie antiefractie am gasit la hofbauer butuc Mottura C28 plus si rozeta antiefractie Defender (tot de la Mottura [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fvfY7guVvnc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]). ~ 600 lei. Sa bag banii in usa asta care probabil are 10 ani sau sa investesc 3000 lei intr-un Maco cu Mottura?

Edited by Cristy85, 21 April 2020 - 18:21.


#45
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Toate sistemele antiefractie nu-s pt hoti. Gasesc aia o metoda sa intre daca doresc cu adevarat.
Cel mult ii intarzie cateva minute.
Vin cu un tub de azot lichid si sparg tot de acolo. ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate