Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sfaturi găsire textieri pentru muzică pop în limba maghiară

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Rockyy

Rockyy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 24.01.2010

View Posts3ven, on 26 august 2019 - 19:06, said:


https://www.youtube....3025bzN_tQMXF2A

acum schimbă lucrurile că vrea ceva puțin mai diferit. Lucrează cu cineva din Oradea la un album.

Ziceai ca esti antitalent. Iti spun eu parerea mea. Canta curat femeia (adica nu canta fals) , dar are niste piese usoare, care nu ii solicita prea mult vocea. Niste chestii care se cam repeta si nu necesita un diapazon al vocii foarte mare, adica nu se forteaza prea mult.

Pentru mine ungureasca este ca si chinezeasca, la fel ca si genul asta de muzica pe care nu il ascult.

Iti urez tie si sotiei tale mult succes in gasirea unui textier.

#20
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

View Posts3ven, on 26 august 2019 - 19:06, said:

Canta foarte frumos doamna! Posted Image Posted Image Posted Image

#21
s3ven

s3ven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 31.07.2005
@rockyy mulțumesc pentru feedback, asta zice și ea că vrea niște piese puțin mai diferite să scoată mai în evidență ceea ce poate, mai are multe de învățat, a făcut foarte puține ore de canto, școală mai deloc :) exersa prin casă .... tot o găseam cântând. Sper să iasă ok albumul la care lucrează.

@xmanyacs77 mulțumim, sper să se ridice încet, că și așa a început mai greu până am tot insistat să facă ceva, că e păcat dacă are așa voce să o aud doar eu :)

@myshyk, @piscopescu

Interesantă idee de inspirație, am să-i transmit.

#22
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Posts3ven, on 26 august 2019 - 19:34, said:

Vă place la unii să bateți câmpii de nu aveți treabă ... lăsați prostia asta cu unguri și români, suntem toți oameni în primul rând și hai să revenim on topic.
Da, dar daca vrea o cariera in Romania, atunci o sa trebuiasca sa cante in romana, nu exista niciun cantaret care sa cante in ungureste si sa aiba succes la noi.
O alternativa ar fi engleza, care-i limba internationala si o melodie buna ar putea deveni hit global. De asemenea, in ultima vreme tot mai multi o ard cu spaniola, Inna a scos chiar si un album numai in spaniola.
Oricum ungureasca e o limba urata, nemelodioasa, care zgarie pe ureche, limbile romanice printre care si romana suna mult mai bine si sunt potrivite pentru muzica, nu cred ca existat vreun hit international in ungureste, nu este o limba facuta pentru muzica.

#23
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Cand am trecut prin Ungaria am ascultat la Retro o melodie care mi-a placut. Ceva pop anii 80 sau 90 cred, canta o tanti: eghiș meghiș tintorooo :lol:
Singura melodie ungureasca care mi-a placut pana acum.

#24
s3ven

s3ven

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 31.07.2005
@popaxxx la noi în zonă sunt multe comune cu peste 40% maghiari, deci piață este, pentru că acele comune trebuie să mulțumească și partea maghiară din comună. Pe urmă dacă are un succes mai mare poate să se lanseze în Ungaria, suntem în Budapesta în 3 ore jumate, până în București durează 9 ore !!! :) deci e ok să facă carieră în limba maghiară zic eu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate