Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...
 Renovare completa + pompa de cald...

Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...
 Mancarea e scumpa

Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl
 Si noi suntem Florin Piersic? / J...

Rascumparare euroobligatiuni (pri...

Detartraj partial slatina

Cu ce pot izola fonic peretii pen...
 

Un vis pentru Romania...

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
IceRAM

IceRAM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 03.11.2002
Sa incep intai cu visul, preluat de la Orange Uk (http://www.orange.co.uk/talkplans/ovp/):

Quote

what is Orange Value Promise?  

With Orange Value Promise we are able to offer a wider choice of tariffs than any other network. So if you see a tariff currently offered by another UK network that suits you better, Orange will offer you the equivalent. .  

With Orange Value Promise just choose the competitor tariff  that suits you best and you'll also enjoy all the benefits of being an Orange customer.
And if you're currently with another network, you can bring your number  with you too when you join Orange.  

Please note, Orange Value Promise does not apply to competitor pre-pay, pay-up-front, shared and promotional tariffs. See terms and conditions.

Suna bine nu?

Pare ireal, nu?

E cam adevarat. Bineinteles ca trebuie studiate "Terms and Conditions"-urile.. dar ideea de baza ramane aceeasi. La aceleasi preturi ca in alte retele din UK lumea se poate muta la Orange UK.
(Nu se transfera abonamentele de date doar ce este in oferta de baza)

Ce denota asta?
Poate faptul ca Orange UK are niste oferte atat de bune astfel incat orice alt plan tarifar (inclusiv abonament) din alta retea sa determine clientul sa iasa in pierdere.

Asta este ceea ce numesc eu competitie. Este adevarat ca in momentul in care in Romania o sa se ajunga la asa ceva (probabil in cativa ani buni) piata ar fi saturata de abonamente la mobile, de retele de telefonie mobila si mai ales de oferte.

Poate atunci as putea sa ma mut si eu cu abonamentul meu CENT la mult-laudata (si se pare ca pe bune) Orange Romania. De ce nu mi-as lua si numarul ca tot ar fi posibil (vezi post-ul cu mutatul nr. de telefon in SUA).

Cam atat cu visul. Daca ei pot, de ce nu s-ar putea si la noi? Daca Orange-ul nostru e atat de bun de ce n-ar face la fel?

P.S. am auzit ca si-au cam incurcat sistemul lor cu numere preferentiale (un coleg a declarat cele 3 numere preferentiale, au fost in dreptul numarului sau de telefon, nr de telefon pe firma, lista a fost trimisa la orange, cei de la orange au incurcat numerele, pana la urma au sters tot - mda, ca tot era vina lor).

Un sistem mai 'customizable' e mai greu de intretinut... de acord. Dar sa nu se intample problemele la mine. :D

Sa speram intr-un viitor mai bun...

#2
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
marketing curat :)

mai stiu eu un magazin in bucuresti unde scria mare sub sigla lor ca daca exista preturi mai mici la concurenti noi putem sa cumparam produsele la acel pret.

pana nu citesti contractele (de 100 de pagini ;) ) nu poti sa iti dai seama daca e adevarat sau nu.

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
asta e practica comuna in US. Se cheama Price Matching shi e aproape oriunde. Sa vezi cand te duci la Best Buy de pilda, unde e un produs ... sa zicem un scanner cu $100 shi care are $50 rebate... demonstrezi ca Office Max vinde acelashi scanner cu $40 .... tz'i se acorda Price Matchingul shi apoi incasezi Rebate'ul... practic faci $10 pt ca ai luat scanner :)

de pilda, uite, eu am primit gratis SMS Unlimited pt ca am sunat la support shi am spus ca AT&T da asha. Shi mi'a dat, in 3 secunde :)

asha merg lucrurile

#4
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
aici ti sei da cu  flit.....DIN PACATE

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
oare din cauza cui ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate