Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Cafenea Imobiliara - Colaps Imobiliar in Romania ... (II)

* * * - - 30 votes
  • This topic is locked This topic is locked
99124 replies to this topic

#99109
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta e ultima mea postare cu userul asta pe acest forum, va doresc tuturor sănătate si indepliniri mărețe! Mai revin dupa vreun cutremur mare sau când ajunge un apartament de 3-4 camere la One Mircea Eliade la 250.000 euro plus tva.

#99110
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,064
  • Înscris: 17.12.2017
Hai sa va spun de unde am un apartament cu 4 camere, nu la Fantani, dar in partea mai prosta a bd. Unirii.
Cum calul de dar nu se cauta la dinti, e bun si asa, mai ales ca l-am inchiriat la un notariat si nu ma cocosez cu saltelele tiplate.

Se dau multi rotunzi pe aici ca fac actiuni civice, dar eu din cand in cand chiar fac fapte sociale.
De fiecare data cand sunt alegeri, duc batranii la vot.
Multe babe din blocul vechi unde am locuit, cu prietenele lor, oricine m-a rugat nu am refuzat, mai ales cand le vad bucuria.

Le convine ca multi stau singuri si copiii lor sunt plecati ori in stainatate ori s-au mutat la taranoaia work-in-chiloti si i-au lasat singuri.
Dupa ce isi exercita dreptul electoral fundamental, nu pleaca nici cu mana goala, primesc alimente, covoare, mai socializeaza.

La ultimele alegeri locale au plecat cu cate un set de oale tefal de inox.

O baba m-a rugat daca pot sa ii ajut un prieten, care se joaca sah pe calculator si spunea ca nu ii mai merge, si nici nu are pe nimeni sa il ajute, nici copiii sau nevasta.

Nu am refuzat-o si asa am cunoscut colonelul, un mosulet fost cadru militar, acum la pensie care primise repartitie 4 camere fix langa Registrul Comertului pe bd Unirii, la Piata Alba Iulia.
Am ramas prieteni si daca avea nevoie de ceva il ajutam, mai ales ca e un om educat.

O data am adus nevasta salahorului care e manichiurista sa ii taie unghia incarnata de la picior ca ea are scule pentru asa ceva.

Am treaba des la onrc si cateodata trebuie sa astept o ora-doua pana ies acte, si era tocmai bine sa urc la colonel cu un vin de casa, sa nu mai dau banii la terasele din rond cat astept.

Intre timp ne-am imprietenit. Fiind un om foarte activ, el cand avea nevasta se duceau tot timpul la opera sau la teatru impreuna, dar ramanand singur i-a fost cam greu, degeaba are pensie mare cand nu ai pe ce sa o cheltui.

El ramanand singur in afara sa joace sah toata ziua ii era greu sa faca si altceva, asa ca fost binevenit el sa imi duca copilul la gradinita, sa face temele, il ducea la teatru, muzee, etc..
Era foarte incantat ca are activitate, ne convenea la ambii.

Si eu m-am pacalit mai demult si m-am mutat la taranoaia, la casa prea mare, cu izolatie de 10 cum se faceau, iar acum te costa 2000 lei pe luna gazul iarna sa o incalzesti. Fiind cu sechele de la bucataria mica bloc vechi am, la casa am 40mp bucatarie cu canapea, tv, masa mare. Un fel de open space fara masina de spalat si chiuveta la usa, sa poata sa fie spatiu si stea femeile cand gatesc cand am invitati.

Nu am rezistat mult, mai ales ca te omoara naveta daca ai treaba in Bucuresti.

Oricum la casa e mereu ceva de facut asa ca l-am mutat pe colonel acolo ca lui ii place sa mestereasca.

Piscina am astupat-o si si-a facut colonelul solar, ma costau 5000 lei substantele sa trec iarna, mereu se rupea prelata, si o foloseam numai de 2-3 ori.
Acum mananc legume bio, am bagat o umplutura de pamant de la padure si are recolta buna.

Cum casa e prea mare si scump de incalzit, am transformat garajul in casa pentru colonel, e exact ca un studio cum se promoveaza pe aici si e suficient pentru el.
Ii place foarte mult. Oricum nu foloseam garajul, de fiecare data parchez pe strada in fata portii.

I-am lasat colonelului masina nevestei ca ea oricum nu o folosea, se duce la munca pe jos.
E bun x5 pentru colonel cand are treaba la magazinul de fitosanitare, e upgrade de la vechea lui dacie.

Ii place foarte mult la taranoaia, se mentine super activ cu gradina, chiar acum a terminat de taiat via, face vin, joaca sah cu niste vecini mosi, nu a mai intrat de doi ani la sahul online.

Hai ca m-am lungit si nu am ajuns la ce era important. Colonelul fiind un om practic, mi-a facut mai de mult c-v pe apartamentul de 4 camere.
Are ceva bani stransi si de la baba si mai economiseste ce ii ramane din pensie ca are pensia mare. Nu l-am intrebat ce are de gand, spunea ca vrea sa ii ia o masina la copil sau sa ii dea bani sa isi ia ce vrea cand face 18 ani.

Nevasta-mea e unguroaica si nu i-a lasat nimic, nu prea suporta el ungurii dar aia e, nu poti sa le ai pe toate.

Va povestesc alta data cum era un cabinet de masaj de relaxare la colonel in bloc, mai greseau clientii etajul, sunau la usa si iesea baba colonelului in capod.

Edited by kaii, 19 March 2023 - 22:33.


#99111
corneliu88

corneliu88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 05.06.2022

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2023 - 22:15, said:

Asta e ultima mea postare cu userul asta pe acest forum, va doresc tuturor sănătate si indepliniri mărețe! Mai revin dupa vreun cutremur mare sau când ajunge un apartament de 3-4 camere la One Mircea Eliade la 250.000 euro plus tva.

Sanatate! Numai bine!
Posted Image

#99112
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 17.09.2021

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2023 - 22:15, said:

Asta e ultima mea postare cu userul asta pe acest forum, va doresc tuturor sănătate si indepliniri mărețe! Mai revin dupa vreun cutremur mare sau când ajunge un apartament de 3-4 camere la One Mircea Eliade la 250.000 euro plus tva.
Sănătate și te așteptăm! Chirii mai mari decât rata sa ai!
Ai uitat sa ne spui cu ce user nou combați în continuare. Au apărut câteva cu mesaje de felicitare în ultima vreme. Apar ca nu ești unul dintre aceștia.
Și mai am o nedumerire. Ala-i țap sau berbec? E simbol masonic sau vânătoresc, că nu înțeleg mesajul. Baftă să fie! !

Edited by Vaccinatu, 19 March 2023 - 23:04.


#99113
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 02.12.2021

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2023 - 22:15, said:

Asta e ultima mea postare cu userul asta pe acest forum, va doresc tuturor sănătate si indepliniri mărețe! Mai revin dupa vreun cutremur mare sau când ajunge un apartament de 3-4 camere la One Mircea Eliade la 250.000 euro plus tva.
Succes!Mai multe nu ti pot spune..cu sigjranta vei avea tu grija de restul!🙂

PS Sa intelegem ca ne vei bantui din cand in cand cu alt nick name?

Edited by Roland74, 19 March 2023 - 23:06.


#99114
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Îl caut pe fostul user neo sau neob.
Ii datorez un bax de vin pt ca m-a învățat de bine când eram căpcăun.

Dacă vrea sa îmi scrie în privat îl aștept cu drag.

-----

Topicul a devenit o cloaca. Ca și majoritatea apartamentelor din București. Mi-e și sila sa citesc.

#99115
corneliu88

corneliu88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 05.06.2022

View PostVaccinatu, on 19 martie 2023 - 22:58, said:

Și mai am o nedumerire. Ala-i țap sau berbec? E simbol masonic sau vânătoresc, că nu înțeleg mesajul. Baftă să fie! !

E un tap, incarnarea diavolului, dintr-un film subversiv anti-protestant.

https://screenrant.c...-phillip-quote/

#99116
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 17.09.2021
Nu dispera! Binele înfrânge totdeauna!
Dacă tot suntem la dedicații, pentru topicul acesta:
https://m.youtube.co...h?v=8qWVHbifUkE

Poate își face vreun moderator mila de el și îl închide, că prea îl criticați ;)

View Postcorneliu88, on 19 martie 2023 - 23:17, said:

E un tap, incarnarea diavolului, dintr-un film subversiv anti-protestant.

https://screenrant.c...-phillip-quote/
Multumesc! Eu sunt copil de cioban. Capul e de țap, coarnele de berbec. Credeam că există vreo creatură și așa, că la tata la tarlă n-am văzut.

#99117
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,064
  • Înscris: 17.12.2017

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2023 - 23:07, said:

Îl caut pe fostul user neo sau neob.
Ii datorez un bax de vin pt ca m-a învățat de bine când eram căpcăun.

Dacă vrea sa îmi scrie în privat îl aștept cu drag.

-----

Topicul a devenit o cloaca. Ca și majoritatea apartamentelor din București. Mi-e și sila sa citesc.

Ceva reduceri la chilotii din lidl?
Vreo promotie la McDonalds sa ne ghiftuim cu cartofi prajiti pe puncte de fidelitate?

Asteptam buletinul informativ.

#99118
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 02.12.2021

View PostVaccinatu, on 19 martie 2023 - 23:22, said:

Nu dispera! Binele înfrânge totdeauna!
Dacă tot suntem la dedicații, pentru topicul acesta:
https://m.youtube.co...h?v=8qWVHbifUkE

Poate își face vreun moderator mila de el și îl închide, că prea îl criticați ;)


Multumesc! Eu sunt copil de cioban. Capul e de țap, coarnele de berbec. Credeam că există vreo creatură și așa, că la tata la tarlă n-am văzut.
Vezi daca nu esti dus la biserica?Cu siguraranta l ai fi vazut pictat  in naos in antagonie cu Jesus😉

#99119
Vaccinatu

Vaccinatu

    Patiser gogoșar.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 17.09.2021
Apropo, la deschidere la Timișoara o da ikea vreo găleată de plastic? Sa nu bat degeaba drumul din Sulina.

#99120
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 02.12.2021

View PostMarcoSemedo, on 19 martie 2023 - 21:00, said:

M-am împrumutat de 300 de lei pentru ultimele dedicații.


Am uitat de unde plecasem, de fapt lui Figo voiam să dedic melodia "Hai în Mercedes hai în avion, și la sutien să-ți bag un milion" - în amintirea C63-ului


Pentru nestor și pentru sticla de vin de la toți amicii prietenilor - Noi bem, spargem pahare, bem băutură tare, rămânem în picioare


Ultima e "Sună telefoanele ca dracii, și vin milioanele cu sacii" pentru shase, să îi meargă bine chiriile
Trimite mi contul sa ti lipesc o bancnota de buzunar, in schimb as vrea o dedicatie pentru Metascad preturile,Merita si el o pomenire,macar si pentru ca i s au indeplinit predictiile.Poate veneau mai devreme   daca nu era covidul.🙂

Edited by Roland74, 19 March 2023 - 23:53.


#99121
slx29

slx29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 28.05.2020

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2023 - 22:15, said:

Asta e ultima mea postare cu userul asta pe acest forum, va doresc tuturor sănătate si indepliniri mărețe! Mai revin dupa vreun cutremur mare sau când ajunge un apartament de 3-4 camere la One Mircea Eliade la 250.000 euro plus tva.

Sanatate si tie. Si virtute.

Unul cate unul milionarii forumului pt care 10k eur erau pistol de apa se retrag. Au infrant. De ce fugiti bre in buza furtunii ? Poate trece si nu ploua. Cand ‘crestea’ pretu de la luna la luna era o laaaba in cerc pe aici de ti luai capace imediat daca ziceai ceva de bula … care mai de care se visa latifundiar pe banii bancii cu rata platita de provincialii amarati aciuiati prin bucale.

Ou sont les neiges dantan ..sfaturi peste sfaturi despre cauciucuri, vacante, caruturi de copii, neaparat investitii imobiliare in coceni miezu de la covrig si mai ales randamente bursiere. Plang ghitarele zau


View PostVaccinatu, on 19 martie 2023 - 23:31, said:

Sa nu bat degeaba drumul din Sulina.

Mai bine ne dai cotele apelor de acolo .. de cand cu bastroe si ‘slava’ se duce la vale. Cu toata scremerea fanilor 50/20.

View PostRoland74, on 19 martie 2023 - 23:47, said:


i s au indeplinit predictiile.Poate veneau mai devreme   daca nu era covidul.🙂

Si programu 50/20 care a salvat chiriile .. cel putin o perioada. Navodariul rules.

#99122
kaii

kaii

    Înjugați

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,064
  • Înscris: 17.12.2017

View Postslx29, on 20 martie 2023 - 00:04, said:

Mai bine ne dai cotele apelor de acolo .. de cand cu bastroe si ‘slava’ se duce la vale. Cu toata scremerea fanilor 50/20.


Hai ca l-am dibuit pe Vaccinatu. Ca tot e la moda baxul de vin, ai si de la mine unul. Dar sa nu fie din ala de 15k sticla.

Pai din ce ne povestea el, cunoaste bine blocurile de la Fantani, stie exact pozitia ghenei, a mai si dat-o cum da cate o gogoasa la paznicul de la ghereta sa ii deschida bariera.

Cu ce itinerariu are si se confirma interiorul, lucreaza la minister, de mult timp se pare daca are timp sa scrie pe aici. Sa traiti domn director! Mai mult nu zic.

Edited by kaii, 20 March 2023 - 00:31.


#99123
Roland74

Roland74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,855
  • Înscris: 02.12.2021

View Postkaii, on 20 martie 2023 - 00:30, said:



Hai ca l-am dibuit pe Vaccinatu. Ca tot e la moda baxul de vin, ai si de la mine unul. Dar sa nu fie din ala de 15k sticla.

Pai din ce ne povestea el, cunoaste bine blocurile de la Fantani, stie exact pozitia ghenei, a mai si dat-o cum da cate o gogoasa la paznicul de la ghereta sa ii deschida bariera.

Cu ce itinerariu are si se confirma interiorul, lucreaza la minister, de mult timp se pare daca are timp sa scrie pe aici. Sa traiti domn director! Mai mult nu zic.

Mare sugubat "Intepatu" asta..ne perpeleste la foc mic.Se misca la firul ierbii proaspat tunsa,sa nu iasa in evidenta.Dar ce sa vezi?Ii sticlesc ochii albastrii precum licuricii noaptea.🤣🤣

Edited by Roland74, 20 March 2023 - 00:49.


#99124
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,820
  • Înscris: 14.12.2019

View PostRoland74, on 19 martie 2023 - 23:47, said:

pentru Metascad preturile,Merita si el o pomenire,macar si pentru ca i s au indeplinit predictiile.

Un om foarte ciudat meta.

Legat de toate predicțile acelui user și despre prețuri mi-e că pentru el dedicația mea este "chiar dacă eu astăzi pic, știu că mâine mă ridic"


Numai românia la junk românia la junk scria la fiecare săptămână.

Edited by MarcoSemedo, 20 March 2023 - 01:09.


#99125
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,834
  • Înscris: 01.09.2006

View PostMembruAnonim, on 19 martie 2023 - 23:07, said:

Topicul a devenit o cloaca. Ca și majoritatea apartamentelor din București. Mi-e și sila sa citesc.

View PostVaccinatu, on 19 martie 2023 - 23:22, said:

Poate își face vreun moderator mila de el și îl închide, că prea îl criticați Posted Image

Done :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate