Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Pentru un exit rapid, Telekom a împărțit business-ul în trei: TV ar pleca la DIGI, rețeaua mobilă la Orange, iar cea fixă la ruși

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
oricum o sa fie durere daca pleca telekom; eu zic sa nu ne bucuram ca pleaca
mai putine provideri mai putine optiuni;
sa nu uitam ce se intampla acum ceva timp cand exista duopol Posted Image (vodafone/ orange sau cum le spun cei mai batrani Posted Image connex/ dialog)

#20
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postdaniel_vodafone, on 01 iulie 2019 - 13:32, said:


ce o sa faca atunci cei care se lauda acum cu nelimitatul de la telekom?
o sa li se scada beneficiile?

Depinde de politica pe care o va avea in comert cumparatorul. Daca, la mobil, de exemplu, ofera nelimitat si Digi nu e de acord (nu are in oferta), atunci mingea este la client, nu la Digi. Sincer, nu cred ca vor fi diferente majore la preluari (Orange pe TV si Digi pe mobil). In principiu, fiecare isi are felia lui si este similara cu posibilul sorviciu achizitionat (daca faci o comparatie, televiziunea de la Orange este identica cu ce ofera Telekom, iar Digi ofera acelasi lucru, mai putin sms national, pe mobil).

#21
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
eu ziceam de nelimitatul pe voce/ sms national (din cate stiu digi nu are nelimitat la sms national de exemplu)

#22
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

View PostPololica, on 01 iulie 2019 - 10:27, said:

...noul furnizor de servicii va trimite notificari fostilor clienti cum ca se schimba conditiile contractuale (cum s-a intamplat la UPC dupa ce a preluat Astral Telecom)...

Daca prin modificari se anunta cresteri la tarife ar fi un fel de sinucidere post achizitie. Singura chestie pe care ar trebui sa o notifice clientilor e schimbarea furnizorului dar numai la un loc cu mentinerea sau imbunatatirea ofertei pe care acestia o aveau la data schimbarii brandului.

#23
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

View PostKres, on 01 iulie 2019 - 10:15, said:


Te inseli, prietene, au abonati destul de muti in orasele mici si la tzara, unde n-a auzit nimeni de RDS, Orange, UPC sau altii...


Fugi bre de-aici. :)   Cine mai are retea fixa cu abonament, cand exista cartele prepay la orice colt de strada iar telefoanele sunt gratis aproape ? (cel putin din alea cu butoane cred ca gasesti si la cosul de gunoi destule).

#24
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
eu de ex am in satul in care am copilarit semnal 4g la toti operatorii (insa daca am intrat cu telefonul in casa e nenorocire)
asa ca am preferat sa instalez de la o firma locala internet si tv prin cablu (NU ESTE F.O. DEOCAMDATA) si sunt multumit (25 de lei pe luna)
am si un sistem de supravegere acolo

#25
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostAWE, on 01 iulie 2019 - 13:53, said:

Daca prin modificari se anunta cresteri la tarife ar fi un fel de sinucidere post achizitie. Singura chestie pe care ar trebui sa o notifice clientilor e schimbarea furnizorului dar numai la un loc cu mentinerea sau imbunatatirea ofertei pe care acestia o aveau la data schimbarii brandului.

Cand a venit T in Romania, fix asta a facut: a rotunjit (in plus) preturile. Sincer, daca ar fi calitate net superioara si ar trebui sa platesc un mic procent in plus, nu m-ar deranja.

Acum depinde si despre ce majorari (si servicii) ar fi in plus. Pe partea mobila densificarea nu cred ca ar fi chiar asa semnificativa, dar televiziunea ar ajuta Orange (ar avea acces si la Telekom 1 si 2).

#26
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Daca vinde pe bucati sper sa ia Digi telefonia mobila. Sa aiba si ei 2G si 4G calumea. Apoi, poate cumva ma impac si cu oferta lor.
(acum am Mobil5 si sunt incantat de el)

#27
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019

View Posturbanreality, on 01 iulie 2019 - 09:42, said:

televiziunea să fie cumpărată de RCS&RDS, partea de telefonie mobilă de Orange,
Sursa : https://www.economic...usi_170620.html
N-are logica. Cum sa aprobe Consiliul Concurentei asa ceva?! Orange e deja cel mai mare operator de telefonie iar Digi este deja cel mai mare pe TV!
LE
Poate Digi sa ia Telefonia si Orange TV-ul!  Dar nu cred
LE
Sau...Orange sa ia Telekom si Vodafone...Digi!Posted Image

Edited by PostacheNegrutzi, 01 July 2019 - 22:56.


#28
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View PostPololica, on 01 iulie 2019 - 14:48, said:



Cand a venit T in Romania, fix asta a facut: a rotunjit (in plus) preturile. Sincer, daca ar fi calitate net superioara si ar trebui sa platesc un mic procent in plus, nu m-ar deranja.

Acum depinde si despre ce majorari (si servicii) ar fi in plus. Pe partea mobila densificarea nu cred ca ar fi chiar asa semnificativa, dar televiziunea ar ajuta Orange (ar avea acces si la Telekom 1 si 2).
Pai tekekom 1 și 2 se desființează, asa ziceau cei de la gsp si o sa rămână doar digisport, o sa mai ia oameni si de la telekom, si e logic cum sa mai ramana telekom 1 si 2 odata ce ei vand, poate sa il redenumeasca in orange sport dacă vor canal de sport, ieri am citi un articol ca telekom daca va ramane ca fii gen eurosport, doar transmisii in  direct fara a mai avea emisiuni tv.

Edited by K-Bobby, 02 July 2019 - 08:42.


#29
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019
Situatia acum (pe baza unor surse) sta cam asa:
- reteaua mobila merge la o persoana fizica din bulgaria Spas Roussev
- reteaua fixa de telefonie si internet merge la Spas Roussev
- abonatii CATV si IPTV merg la Spas Roussev
- abonatii DTH merg la Digi
- tot ce inseamna televiziune, drepturi, echipamente, comentatori....tot ce a ramas din Dolce Sport TV merg la Digi
In spatele persoanei fizice din Bulgaria pare sa fie VTB Bank.
Cel mai bine este sa fie preluati de Spas Roussev, in acest fel se mentine concurenta la un nivel acceptabil si sustenabil pe termen lu

Edited by mirabcd, 02 July 2019 - 09:47.


#30
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010

View Postmirabcd, on 02 iulie 2019 - 09:46, said:

Situatia acum (pe baza unor surse) sta cam asa:
- reteaua mobila merge la o persoana fizica din bulgaria Spas Roussev
- reteaua fixa de telefonie si internet merge la Spas Roussev
- abonatii CATV si IPTV merg la Spas Roussev
- abonatii DTH merg la Digi
- tot ce inseamna televiziune, drepturi, echipamente, comentatori....tot ce a ramas din Dolce Sport TV merg la Digi
In spatele persoanei fizice din Bulgaria pare sa fie VTB Bank.
Cel mai bine este sa fie preluati de Spas Roussev, in acest fel se mentine concurenta la un nivel acceptabil si sustenabil pe termen lu
Interesant, dar era bine daca lua si digi ceva din partea mobila, ma refer la spectru folosit pentru 4g

Edited by K-Bobby, 02 July 2019 - 10:12.


#31
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu va mai faceti planuri ca nu e nimic stabilit..

Edited by Kres, 02 July 2019 - 10:25.


#32
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostK-Bobby, on 02 iulie 2019 - 10:11, said:

Interesant, dar era bine daca lua si digi ceva din partea mobila, ma refer la spectru folosit pentru 4g

Dupa mine, nici RCS-RDS si nici Orange nu-si permit sa cumpere Telekom acum. Si oricum daca ar cumpara integral nu vor obtine acordul de la consiliul concurentei.
Inteleg ca acel bulgar a spus deja 1 mld euro pe masa ....asa cum se spune ca vrea DT pentru iesirea din RO.

#33
EricJohn

EricJohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 21.03.2014
Deci atât rețeaua mobilă cât și cea fixă merg la ruși? Dacă se confirmă cred că le zic Adio.

#34
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Erau împărțite de la început. Facturile au venit întotdeauna separat pentru cele 3 grupuri de servicii

#35
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Televiziunea satelit merge la Digi?

#36
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostEricJohn, on 02 iulie 2019 - 10:41, said:

Deci atât rețeaua mobilă cât și cea fixă merg la ruși? Dacă se confirmă cred că le zic Adio.

Nu sunt rusi este un cetatean bulgar.
DT nu doreste sa ajunga in situatia in care sa nu gaseasca un cumparator si sa fie nevoiti sa vanda firma pe bucati.
Asta ar insemna ca exemplu .... reteaua din Oradea sa ajunga la Digi, cea din Pascani la un operator local, cea din Galati sa fie cumparata de primarie....

Ar ajunge in situatia Akta ...o vanzare pe bucati nu-i ajuta. Cum sa vinzi Telekom bucata cu bucata, antena cu antena, masina cu masina ...

Edited by mirabcd, 02 July 2019 - 11:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate