Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
In ce situatii cereti o a doua op...

DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!
 La multi ani @barbosa1bis!

La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...
 Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...
 M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 

o saptamana pana la bac

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
era un desen animat...copiii de la 402....jesse asa a invatat la biologie Posted Image)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-sE5lG28y5U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by jimi91, 22 June 2019 - 23:51.


#20
jeus

jeus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 04.01.2013

View Postsergiu_weg, on 22 iunie 2019 - 21:44, said:

Salut,in aproape 2 saptamani dau bacul la anatomie si nu prea am mai repetat in ultima perioada.
Problemele stiu sa le fac la perfectie.(ca oricum se repeta de la an la an).
Mi-a venit zilele trecute o idee despre cum sa invat mai usor la anatomie si m-am gandit sa iau teoria de bac si sa o invat asa cat de cat.
Cand spun "cat de cat" ma refer la a citi teoria de cateva ori si de a ramane in cap cu ideiile prezntate in lectii,retinandu-le mai mult cu cuvintele mele decat academic.
Ca si cum teoria ar fi "o carte",iar ceea ce retin sa fie doar un "rezumat ".
Ma gandesc ca pot lua maximul de puncte la subiectul 1, daca invat asa rezumativ teoria,iar la subiectul 3, cred ca macar subpunctul a.)de la fiecare sa-l fac.
Asa ca va intreb:
Pot lua 7 la anatomie, daca citesc teoria si retin totul sub forma de rezumat?
Daca stai bine sa te gandesti,teoria la bac e un rezumat,deci ce vreau eu ar fi un rezumat la rezumat:))))Posted Image
Sper ca s-a inteles ce am vrut sa spun.
Multumesc anticipat!Astept pareri.
Doame ajuta, sa-mi fie tarana usoara!

#21
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,454
  • Înscris: 01.12.2001
Dacă te apuci și înveți de acum cel puțin 12 ore pe zi, posibil sa iei 5 la biologie. Însă e greu sa tragi asa tare 2 săptămâni.

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,841
  • Înscris: 14.10.2017
sunt n persoane pe lumea asta , psihologi, psihiatrii, politicieni , sunt ong-uri si fiecare se lauda ca stiu cum e mai bine cu invatatul, ce metoda de invatat e mai buna. unii zic ca toceala face parte din invatat, altii vin cu teorii din astea mai new age gen "sa te eliberezi" " sa constientizezi", altii zic sa inveti logic ,pareri si pareri...care o fi mai buna?

Edited by karax, 23 June 2019 - 08:34.


#23
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View Postdorin_2k, on 23 iunie 2019 - 06:35, said:

Dacă te apuci și înveți de acum cel puțin 12 ore pe zi, posibil sa iei 5 la biologie. Însă e greu sa tragi asa tare 2 săptămâni.

20 de pagini pe zi daca inveti reusesti sa iei chiar un 6-7.Totul e sa stii ce trebuie sa inveti si sa acorzi maxima seriozitate.

#24
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Ce mai,te sui pe scarita>treci de melc si te uiti in trompa lui Eustache.  Dupa care astepti raspuns in timpanul stg.   Asta daca  lovesti puternic in urechea externa dr.   Daca ai efecte adverse -se ia un Au;lin praf/pliculet. Ps.-zici ca mai ai putine zile ?....pana sa fii examinat?... cu urechea altuia?...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate