Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Camera cu cea mai bună/fidelă reproducere a culorilor.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
baloo2009

baloo2009

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 25.05.2009

View PostDizlpower, on 17 iunie 2019 - 23:20, said:

Mie mi s-a părut la Fuji, ca nu are adâncime suficientă pe roșu...poate mi s-a părut, dar cand faci un portret, de exemplu, Fuji vs Canon, parca tonurile pielii sunt mai plate, parcă se contopesc oarecum....poate e si din cauză ca eu compar crop cu full frame, poate ca nu...

Nu sunt eu mare fotograf, dar cand te sâcâie ceva....Posted Image asta a fost un mic motiv, pentru care am vândut Fuji X-t3 si ce mai aveam și am sărit la Sony mirrorless (nu la Canon)...

Nu zic ca o sa rup gura târgului, dar măcar o sa fiu împăcat...Posted Image
Te-ai obişnuit cu iluzia Canon şi nu te îţi vine să crezi iluzia Fuji. Din punctul meu de vedere la portrete Fujifilm e nec plus ultra.

View PostReactor2015, on 18 iunie 2019 - 09:43, said:

Nu ar trebui sa fie.
Eu oricum am totul dezactivat, nu doar NR ci si orice alte "tratamente" ale imaginii făcute din camera. M-am obisnuit asa.
Nu-ţi face probleme. Sony s-a gândit la toate. Nu îl poţi dezactiva că nu ţi-a dat vreo setare.

#20
Dizlpower

Dizlpower

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,038
  • Înscris: 16.02.2004
O fi Fuji ultra, poate gfx50r sau s :) eu am tras cu ambele destul, si cam 85%, trag doar oameni.... Fa o probă pe contra lumina si uită-te atent la tonurile pielii....
    Eu vorbesc din ce am tras si verificat eu, nu din review-uri...
    În mare parte, e perfect, dar nu e peste Canon fullframe (decât la portabilitate si manevrabilitate) poate nici nu și-a dorit asta...


Uite una mai simplă, care o am acum la îndemână: niște frunze pozate cu X-t3 si A7riii (nu mai am acum Fuji, pentru a face vs Canon), in contra lumina puțin și încercând sa recuperez în Camera RAW...cam cum se vad tonurile de lumină...

1. Fuji
2. Sony

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate