Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 

Ce sa-i cumpar copilului meu ?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#73
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Cumpără ce îți place.

#74
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
xbox360 sau PS care?

#75
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View PostRoVal1972, on 11 martie 2006 - 07:09, said:

Oricum nu doresc ca creez dependente inutile, iar anul acesta il voi "indopa" cu sport (inot, bicicleta noua, si poate tenis).
Vroiam ceva for fun unde sa ma pot juca impreuna cu copilu'...
"Indopatul" cu sport e o idee tare proasta in conditiile in care unii copii sunt mai introvertiti si nu agreeaza sporturile de echipa (fotbal, baschet) sau instructorii/profesorii - aici ma refer la inot sau tenis. Daca vrei sa trezesti pasiunea pentru sport iei bicicleta/trotineta si te distrezi impreuna cu copilul. La fel si pentru inot, strand, bazin, impreuna cu el. Daca toate acestea prind, il poti da si la grupe de copii pentru socializare.
In loc de consola poti lua ceva board games pentru varsta lui si va jucati impreuna, toata familia.

Consola si "datul la sporturi" sunt in general modurile in care parintii "scapa" de copii cand n-au chef de ei. Cand ai copii e bine sa mai renunti la toate kkturile gospodaresti gen calcat rufe si frecat gresia si faianta. Mai important pentru un copil e sa se distreze cu parintii decat sa traiasca intr-o casa unde parchetul straluceste.

Edited by spooky51, 03 March 2020 - 11:23.


#76
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nintendo switch


Eu am luat 2 (unul pentru mine si unul pentru bro) in noiembrie. Merita.

Plus ca au inceput sa apara jocuri AAA pe switch, deci e bun si la adulti :D

#77
Lukabosu6

Lukabosu6

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 04.01.2019

View Postmarius2k, on 02 martie 2020 - 10:26, said:

Readuc in cotidian intrebarea:
Ce sa ii cumpar copiilor? (Pentru burtosii care recomanda mere in loc de pere sa stitit ca are toate jocurile si vehiculelele cu 1,2,3,4,5,6,7,8 roti, dar nu poate juca GTA sau NFS pe ele!)

Deci, xbos 360 sau PS.
Spun x360 deoarece preturile la accesorii sunt mici.
Pe olx vad mai multe anunturi cu xbox decat cu PS.
Deci, xbox sau PS?
Modat sau untouched?
Daca nu prea stii care e faza cu modatul unei console, nu prea recomand , aceeasi greseala am facut si eu . Mai degraba iei un xbox, nu stiu cum e controllerul cel de ps4 , dar cel de xbox nu prea am auzit de probleme si se simte foarte bine in orice mână. Asta e parerea mea, pe ps4 nu m-am jucat ca sa stiu mai multe , dar daca vrei de ps3, stiu cate ceva.

Edited by Lukabosu6, 06 March 2020 - 10:00.


#78
xymultimedia

xymultimedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 11.09.2007
Salut
Cine imi poate recomanda o consola tv gen lexibook wii pentru miscare , jocuri...dar mai performanta si pentru adulti si pentru copii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate