Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Recomandare Tv-Box

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
RaduPro

RaduPro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 22.11.2020
Soc Mediatek ar fi pe firestick 4k max , nu e box dar totusi nu cred ca are rival pe partea de stick . Partea cu interfata amazon pe mine nu ma deranjeaza doar il folosesc pentru streaming nu ma uit toata ziua la laucher , frame rate match pe netflix , prime , kodi , dolby vision si atmos , decodare dolby 5.1 pentru receiver mai vechi , update - uri . Sa spunem ca un mic minus ar fi ca nu este Hbo Max si Sky in store dar se pot instala usor cu downloader sau un stick si un cablu otg .

#56
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

 RaduPro, on 13 martie 2024 - 15:30, said:

Soc Mediatek ar fi pe firestick 4k max , nu e box dar totusi nu cred ca are rival pe partea de stick.

Asta cam asa e, pare stick-ul cel mai bine "echilibrat".
Eu am mai avut stick (adica inca am - un MK 808b plus - dar ruleaza Armbian) si stiu ca are si avantaje si dezavantaje.
Tot ce am avut in zona asta de MP cu Android avea SOC de la Amlogic (s805 si s905D) si le-am vazut ce pot si pot multe.
"Scula" de baza era un Viaroom Fusion TV cu S905D, DVB T2/C, Lan gigabit, 2G RAM dar mi-a facut unele figuri cu restarturi repetate si am decis sa-i fac un Factory Reset... prosta alegere ca de atunici nici ca a mai boot-at :(
Faza cea mai nasoala e ca nici nu gasesc ROM compatibil cu el, oricat am cautat si nici nu am fost inspirat sa fac cumva sa extrag fisierul .dtb din el ca sa pot macar sa rulez Armbian de pe microSD... asa ca, momentan, am o frumoasa cutie neagra cu multe piese mici in interior :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate