Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

Recomandare Tv-Box

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
wweww

wweww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2014
As dori și eu o recomandare pentru un tv box.

Am un televizor NEI 32NE4000, HD si as vrea sa-l fac cumva smart.
Vreau un tv box care sa aibă youtube , Google Play, sa poată reda Netflix și sa nu se miște greu.
Pretul sa fie oarecum decent.

Va multumesc anticipat și va aștept propunerile.

#2
octav_sergiu

octav_sergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 07.10.2010
La 160 de lei resigilat si 190 de lei nou, cred ca e cea mai buna varianta de luat in calcul.

https://www.emag.ro/..._medium=android

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005

 octav_sergiu, on 06 iunie 2019 - 08:12, said:

La 160 de lei resigilat si 190 de lei nou, cred ca e cea mai buna varianta de luat in calcul.

https://www.emag.ro/..._medium=android

Nu prea e ce a cerut initiatorul...

https://www.evomag.r...ru-3668808.html

Edited by LensFlare, 06 June 2019 - 08:16.


#4
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007
Nu stiu de ce initiatorul a mai deschis un topic nou , cand a pus aceeasi intrebare si pe topicul pinned de achizitii .
Reiterez recomandarea mea : Xiaomi Mi box . Detin unul ( Xioaomi Mi Box 4k) , e fiabil , cu updatari si are tot ce doreste initiatorul .

#5
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 19.05.2005
Xiaomi am si eu, nu-mi place ca se descarca repede bateriile din telecomanda, in rest se misca foarte bine.

#6
wweww

wweww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2014
Ar fi fost bine de precizat ca ar trebui sa aibă si un port LAN ( mufa RJ45 ).
Am sa-i pun cablu deoarece se afla departe de router.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ceva de genul. https://www.emag.ro/...1/pd/D9T9D4BBM/
si o tastatura https://www.emag.ro/...1/pd/D3X8TJBBM/

Ideal ar fi un octacore.

https://www.emag.ro/...s/pd/DTLCLJBBM/

Eu am acest model si merge impecabil.

Edited by bumpocbum, 06 June 2019 - 08:51.


#8
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
pai ce vrea initiatorul ii dubleaza valoarea  tv-ului ,mai bine mai punea 200 de lei peste pretul achizitionat  si il lua gata cu android  .  150 -200 de lei pe olx Media Player Mini Pc X96 SmartBox S905W 4K KODI Android 7.1 2GB WiFi .pt ce vrea el e de ajuns...  mai ales ca tv -ul e doar HD

#9
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Nimic nu bate Xiaomi Mi Box. Am avut o gramada de dispozitive, pana in 150$, inclusiv cu 8 giga de RAM, opt nuclee etc. Prostii. Xiaomi este cel mai tare player pe care il folosesc. Mentionez ca folosesc asa ceva de ani de zile, nici nu mai stiu cand, incepand cu un Egreat, apoi un Himedia (o prastie), dupa care am dat-o pe chineztesti cu specificatii de Lamborghini, dar feedbac de Trabant. Asa am ajuns la Xiaomi, marca pe care am recomandat-o si prietenilor si de care sunt multumit total.

akayy, am avut asa ceva. Nu recomand deloc. Un player de genul, rupe orice TV de o mie de E, cu orice SO. Daca insa, nu se doreste depasirea pragului de 200 Lei, eu recomand sa ia Chromecast, asa cum spunea colegul de mai sus.

Edited by YOUR_GOD, 06 June 2019 - 09:32.


#10
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
Omul vrea cu  lan , vrea sa fie ieftin ,vrea...   Mibox 4 s il am  in dotare e foarte adevarat ca e cu mult peste  alea cu specificatii de formula unu .  acum ce sa mai  zic, initiatorul dat 500 pe tv si vrei sa dea inca 400 pe un box bun ? Daca avea bani isi lua cu 700 de lei tot un  Nei cu android.

#11
wweww

wweww

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 13.10.2014
Daca cineva are produsul recomandat de @akayy respectiv - Media Player Mini Pc X96 SmartBox S905W 4K Kodi Android 7.1 2GB WiFi
as vrea sa lase o parere despre cum se comporta.
Cred ca acesta e un produs care sa-mi fie de folos.

#12
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Mibox-ul este ok pentru cine vrea acces la stream-uri FHD si chiar 4K (Netflix). Dat fiind ca aici este vorba de un tv HD ready foarte ieftin Mibox-ul este un lux cam inutil.

#13
andur

andur

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 27.09.2005

 YOUR_GOD, on 06 iunie 2019 - 09:31, said:

Nimic nu bate Xiaomi Mi Box. Am avut o gramada de dispozitive, pana in 150$, inclusiv cu 8 giga de RAM, opt nuclee etc. Prostii. Xiaomi este cel mai tare player pe care il folosesc. Mentionez ca folosesc asa ceva de ani de zile, nici nu mai stiu cand, incepand cu un Egreat, apoi un Himedia (o prastie), dupa care am dat-o pe chineztesti cu specificatii de Lamborghini, dar feedbac de Trabant. Asa am ajuns la Xiaomi, marca pe care am recomandat-o si prietenilor si de care sunt multumit total.

akayy, am avut asa ceva. Nu recomand deloc. Un player de genul, rupe orice TV de o mie de E, cu orice SO. Daca insa, nu se doreste depasirea pragului de 200 Lei, eu recomand sa ia Chromecast, asa cum spunea colegul de mai sus.
Salut! Am vazut ca esti posesorul acestui Xiaomi, poti sa-mi spui la cat se alimenteaza? Daca poti ȘI VREI sa faci o poza a alimentatorului (acolo, pe "burta") unde scrie ce tensiune de iesire are. Vreau sa-l conectez la o baterie de 12V. Merg mult la peste si stau cate 3-4 zile... Multumesc!

#14
costidraghia

costidraghia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 12.01.2009
Nu stiu daca cineva a mai ridicat problema insa as dori sa stiu daca aplicatia Digi Online functioneaza pe Tv Box-uri. Pe tablete si tel. smart merge impecabil. Este vorba despre un tv Samsung 'prostanac' insa full hd, care se afla intr-o locatie fara posibilitati de contractare servicii de cablu insa are internet.  Proprietarul ar vrea si el sa vada programele tv. I-am cumparat cutiuta asta :
https://www.emag.ro/...5/pd/D82NJ6BBM/
Am instalat din Google Play aplicatia sus-pomenita insa nu vrea sa deschida nici un program. Exista vreo sansa ? Multumesc anticipat.
Apropos, furnizorul de internet este chiar societatea RDS.

Edited by costidraghia, 30 September 2019 - 09:59.


#15
Jean-Luc_Picard

Jean-Luc_Picard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,777
  • Înscris: 04.10.2014
Nici nu merge Digi Online dacă nu ai net-ul de la ei, dar nu sunt sigur dacă nu e nevoie de abonament TV.

#16
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Nu ai nevoie de abonament TV la RDS. Eu am doar net-fibra, fara TV, si merge Digi Online pe laptop si pe mobil. Cred totusi ca nu am tot pachetul de programe pe care il au cei care au si abonament TV.

Tin sa confirm afirmatia lui YOUR_GOD. Azi am primit de la PC Garage Mi BOX S-ul. Vin dupa multi ani de media player cu specificatii super/exagerate. Tocmai am pus la vanzare un Zidoo H6 PRO pe OLX. Super configuratii, zero suport software. Plin de bug-uri. Mi Box-ul se misca impecabil, 4K pe YT si pe Netflix. Ruleaza mkv 265 4K fara nici o problema. Acces la Play pentru Android TV si ai KODI fara probleme. Plus Chromecast si asistent vocal Google. Mult peste ce am tot avut in ultimii ani ca MP. Deja ma intreb de ce m-am chinuit cu toate petardele comandate in ultimii ani din China.

#17
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
Trebuie sa ai minim 2 servicii ca sa mearga , digi online net si abomament tel..


#18
filipjunior

filipjunior

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.05.2017

 catalin0303, on 30 septembrie 2019 - 17:47, said:

Nu ai nevoie de abonament TV la RDS. Eu am doar net-fibra, fara TV, si merge Digi Online pe laptop si pe mobil. Cred totusi ca nu am tot pachetul de programe pe care il au cei care au si abonament TV.

Tin sa confirm afirmatia lui YOUR_GOD. Azi am primit de la PC Garage Mi BOX S-ul. Vin dupa multi ani de media player cu specificatii super/exagerate. Tocmai am pus la vanzare un Zidoo H6 PRO pe OLX. Super configuratii, zero suport software. Plin de bug-uri. Mi Box-ul se misca impecabil, 4K pe YT si pe Netflix. Ruleaza mkv 265 4K fara nici o problema. Acces la Play pentru Android TV si ai KODI fara probleme. Plus Chromecast si asistent vocal Google. Mult peste ce am tot avut in ultimii ani ca MP. Deja ma intreb de ce m-am chinuit cu toate petardele comandate in ultimii ani din China.
pentru netflix, nici un tv box enumerat de voi nu are suport ful hd, 4 k nici vorba

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate