Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

Front de fag masina de spalat

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Menestrel

Menestrel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 16.09.2006
Salutare,

Am o bucatarie de lemn de fag si mi-am luat o masina de vase incorporabila. Nu mai dau de producatorul initial al mobilei si nu stiu de unde sa fac rost de un front de lemn care sa il pun peste usa de la masina de spalat. Am mai intrebat in stanga si in dreapta, si am primit raspuns negativ cum ca ar fi ca lucrarea e prea mica. Aveti ceva recomandari ?

#2
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005
Iei o placa intreaga acelasi model si ceri sa ti-o debiteze la dimensiunile dorite. Cu montajul te descurci tu sau vreun amic indemanatic.

Edited by vimann, 02 June 2019 - 20:09.


#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Cred ca se gaseste placaj furniruit, o groaza de modele. Sunt locuri unde se poate comanda la dimensiunile dorite. Se taie, se pune cant, etc.

Edited by altuser09, 02 June 2019 - 21:15.


#4
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,173
  • Înscris: 28.06.2005
Ikea?

#5
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View PostMenestrel, on 02 iunie 2019 - 19:49, said:

Am o bucatarie de lemn de fag si mi-am luat o masina de vase incorporabila. .... Aveti ceva recomandari ?

1. masina de spalat vase daca nu a fost in bucatarie de la inceput inseamna ca se monteaza in locul unui corp existent deja. Adica ai folosit bucataria fara ms vase si acum inlocuiesti un corp cu aceasta piesa ? Iei usa de la corp si pui la ms vase
2. ca este de fag sau alt material conteaza mai putin...de la alt producator oricum aceeasi denumire poate avea alt finisaj.  Furnizorul initial poate are materialul luat de undeva sau usile sunt de la un producator consacrat care face doar usi ...deci poze pe aici si poate le recunoaste careva

Succes.

#6
aurick86

aurick86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 23.11.2007
Pune niste poze, sa vedem despre ce vorbesti.
Poze cu bucataria, cu locatia unde vrei sa pui masina, poze cu o usa de la un dulap (din fata, din lateral, interior..etc etc )   a.i sa vedem cat mai multe modele.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate