Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Hai la vot!

* * * * - 61 votes
  • This topic is locked This topic is locked
2702 replies to this topic

#1
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

*
POPULAR

Buna dimineata dragilor .Sunt in picioare de la 5 .M-am barbierit, am beut vreo doua cafele, si astept deschiderea .
Fac cam 5 minute pana la scoala cea mai apropiata . Mi-am pregatit cartea de identitate, mi-am pus toalele in buna randuiala, si numar minutele ca odinioara soldatii AMR-ul !
Sper ca faceti la fel si voi, cu totii ! Trece greu timpul, nu am pace si hodina insa pana ies din casa ! Voi cum va omorati timpul pana la 7 ?
Nu conteaza cu cine, nu conteaza cand, esential insa este sa o facem !
Doamne ajuta tuturor, doamne ajuta pe romani !
Vremea e buna,se anunta o zi frumoasa pana acum, nu ploua, nu ninge .Deci nu avem motiv sa nu ne exercitam dreptul acesta !
Deci, mereti la votare ? Posted Image

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,128
  • Înscris: 10.07.2013

*
POPULAR

Bineinteles ca da, maestre! Posted Image

Sa le dam peste bot infractorilor! Posted Image

Edited by xmanyacs77, 26 May 2019 - 05:39.


#3
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009
da, mergem la votare. eu cred ca ies pe la 9-10, o sa votez cu usr-ul si da la ambele intrebari la referendum. Si sper ca diseara sa incep sa vad pesedei disperati, plangand in pumni.

Ar fi bine sa verificati unde e sectia de votare la care sunteti arondati, mie de exemplu mi-au inchis vechea sectie de votare la care am votat in ultimii 17 ani si mi-au mutat-o cam la un km distanta

https://www.registrulelectoral.ro/

#4
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Eu mi-am asezat cortul de aseara in fata sectiei sa fiu primul.

#5
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Sigur că mergem,eu am pregătit cafeaua pentru colega, dau o lamă pe față, punem niște țoale decente pe noi,ne luăm de mâna și direcția secția de votare.O zi bună Mare Han.

#6
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Io ajung la sectie pe la orele 8.30, caci mai tarziu ma iau cu treaba si la amiaza cu trandaveala de duminica Posted Image

Votul meu va fi asa: PNL+DA+DA.

La sfarsitul zilei sper sa iasa ce trebuie. Asa sa ne-ajute Dumnezeu!

Edited by Alecsandru010, 26 May 2019 - 05:45.


#7
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,050
  • Înscris: 06.02.2012
Pai daca tot sunt acasa, ma duc sa pun umarul impreuna cu tot fameleonul cu drept de vot, la detronarea ciumei rosii.........
As!  era sa uit ma duc sa dau oleaca cu lama  pe fata bre.
Am veificat acum, am bagat cnp si tot acolo votez.

Attached Files


Edited by leomagic44, 26 May 2019 - 05:59.


#8
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
E fara un sfert .Drace, am niste emotii ca la admitere .M-am interesat cu cateva zile inainte .Pot vota se pare pe suplimentare .Sunt la cateva sute de km de casa .Hanita a avut noroc si a plecat la copii in orasul ei, de vineri seara .O doare la patina !
Nomazi moderni, boss ! Nomazi moderni !
Iau si documentul de serviciu cu mine ! Teoretic nu ar trebui sa fie probleme ! Ceasul parca a inghetat in frasul ma-sii ! Poate s-o fi terminat bateria ? Posted Image
Tot respectul ct13 mey ! Toata stima ! Respect tuturor celor  care acum asteapta ! Indiferent de cei pe care-i votam ! God, parca sta pe loc timpul asta frate !

Edited by GingisHan2015, 26 May 2019 - 05:51.


#9
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Ca sa nu mai deschid alt topic, o întrebare;
Eu nu vreau sa votez pentru referendum, in schimb vreau pentru europarlamentare, se poate acest lucru, adică sa refuz buletinul de vot pentru referendum ?

#10
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,577
  • Înscris: 05.11.2009

View Postkiario, on 26 mai 2019 - 05:48, said:

Ca sa nu mai deschid alt topic, o întrebare;
Eu nu vreau sa votez pentru referendum, in schimb vreau pentru europarlamentare, se poate acest lucru, adică sa refuz buletinul de vot pentru referendum ?
nu :w00t: livache o zis ca un pesedist adevarat boicoteaza tot ce inseamna alegeri azi :P

#11
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Postkiario, on 26 mai 2019 - 05:48, said:


Da, se poate. La sectie vei fi incunostintat despre alegerile ce se tin azi si vei fi intrebat daca vrei sa participi la ambele. In cazul in care nu vrei sa particip la referendum vei spune asta si vei primi doar buletinul de la europarlamentare.

Edited by Alecsandru010, 26 May 2019 - 05:52.


#12
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Da, se poate !

#13
bullterrorist

bullterrorist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,942
  • Înscris: 18.10.2007
Si eu ma pregatesc, mai intai da la cele doua intrebari si apoi o  stampila pe usr.

#14
sergiuop

sergiuop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 18.06.2009
Buna dimineata oameni gospodari 😁, sa merge asadar la vot! Sa fie intr- un ceas bun si seara sa ne fie rasplatita vrednicia!

Edited by sergiuop, 26 May 2019 - 05:53.


#15
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Ha, eu merg de două ori la secțiile de votare! Adică votez o dată, normal. Dar dis de dimineață, am dus soția și fata, ambele făcând parte din secțiile de votare. Eu cam pe la 8 merg să votez la secția mea de votare, bineînțeles că dau ”babaroase” pesedeului! Posted Image
I Love Posted Image

Edited by nick5roo, 26 May 2019 - 05:58.


#16
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012

View Postvanitty, on 26 mai 2019 - 05:51, said:

nu Posted Image livache o zis ca un pesedist adevarat boicoteaza tot ce inseamna alegeri azi Posted Image
Ce pretenții sa am de la tine !
Sincer iti trebuie un control medical, esti tare virusat de PSD, cred ca si ciorba o controlezi sa nu cumva sa aiba ceva PSD-ist in ea.

#17
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,917
  • Înscris: 31.03.2003
Ma intrebam zilele astea ce resorturi ar mana un om inteligent sa voteze PSD.
La cei indobitociti de anii grei de comunism si cei fara o educatie grozava nu se ma pune problema sa fie salvati. Din acesta cauza PSD nu va scadea sub 20% in urmatorii ani. Ma rog, nu zic ca nu mi-ar placea sa fiu surprins.
Exista oameni care au interese majore ca PSD sa-si continue marsul spre extremitatea Europei. Nu ca-i inteleg, da inteleg. Da aia nu pot fi mai multi decat 100 - 200 000.
E evident ca la o prezenta de 40% PSD va avea mari probleme.

Cu referendumul e si mai miseleasca treaba. Desi validarea referendumului ar duce in mod evident si fara echivoc la o inasprire a situatiei de fapt din zona justitiei ce vizeaza actele de coruptie, ar trebui sa fii de-a dreptul ticalos sa nu votezi doar ca Dragnea si gasca sa scape ca sa iti mearga tie bine inca 1 an. Sau sa ai tu sau cineva din familie probleme penale care ar putea fi rezolvate.

Concluzie : votezi PSD, probabil ca te afli in zona celor indobitociti de comunism, cu educatie precara sau faci parte din cei 200 000 cu interese directe (functii de control si inspectie, contracte cu statul etc).
Daca nu votezi la referendum, esti fie ticalos fie cineva cu probleme penale sau care ai pe cineva apropiat cu probleme penale.

Evident ca rezultatele votului vor trebui respectate, dar daca PSD va ramane la guvernare si dupa 2020, sa nu disperati daca tara se va goli de oameni care nu isi vor mai permite sa-si refuze macar sansa unei vieti decente si lipsite de gunoi.

#18
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Ma imbrac, cred .Fumez intai o ultima tigara .Nu gasesc cheile de la masina .Ma duc pe jos .Clar . La si jumate intru de serviciu pana maine dimineata .O sa ne mai auzim insa, pentru ca exista internet mobil !
Multa bafta si tot inainte flacai ! Posted Image

Edited by GingisHan2015, 26 May 2019 - 05:58.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate