Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sablat Vopsit Jante in Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Salut.
Stie cineva un service sau pe cineva unde pot vopsi electrostatic niste jante in Cluj ? Posted Image
Am cautat si eu pe google/facebook am sunat...m-am interesat de preturi etc.Problema mea ii ca am doar un set de jante si astea is pe masina...altele de schimb sa pun pe masina nu am...aici ii problema ca majoritatea au zis ca trebuie duse doar jantele fara anvelope Posted Image in Bucuresti de exemplu am gasit unde poti lasa masina si se ocupa ei de tot ( sablat,vopsit,echilibrat etc )

Asa ca o parere...ce culoare ar merge ? Eu ma gandeam la un negru mat sau gold Posted Image

Attached Files



#2
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Verzi fluorescent daca tot vrei rromie .

Cum sunt acuma sunt brici .

Ai putea sa mergi la reprezentanta , acolo iti lasi masina si se ocupa ei de tot .

#3
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Am atins una si s-a zgariat destul de naspa...din cate am inteles sansele sa vopsesc doar janta zgariata si sa iasa la culoare sunt destul de mici...o sa se vada diferenta...atunci am zis sa le fac pe toate.[ https://i.imgur.com/dgaM7GZ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,355
  • Înscris: 22.10.2007
gri metalizat merge bine pe argintiu, negru arata bine pana le freci de o bordura.
gold doar daca primesti si cd cu salam.

le: nu mai bine rezolvi aripa aia?

Edited by _-livio-_, 23 May 2019 - 23:25.


#5
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Te anunt dupa 19 luna ce vine, cum o sa arate , ca merg sa le fac la reprezentanta Suzuki pe casco , toate 4 . La cat le-am julit pe coclauri , le-a venit vremea sa fie revopsite .

#6
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
La mine numa una ii atinsa...restul is impecabile ! :(
Am vopsit aripa
poza recenta
[ https://i.imgur.com/0yiwvM0.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,355
  • Înscris: 22.10.2007
o sa le mai atingi, nu e problema.
culoarea asta le-as face: https://www.ebay.co....g-/282032974627

#8
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Asa le am eu pe masina Posted Image

#9
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Pozele astea le am si eu salvate ca exemplu :

[ https://i.imgur.com/1z3BByp.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/s6dREXE.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ https://i.imgur.com/xlVYaTL.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#10
_-livio-_

_-livio-_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,355
  • Înscris: 22.10.2007
negrul ala mat e urat cu crengi, pe masina arata si mai prost, mai ales jante mate pe o masina lucioasa.
le: la tine cred ca merge mai bine o culoare metalizata pt ca ai spite late, o culoare simpla arata.... anost.

Edited by _-livio-_, 24 May 2019 - 00:53.


#11
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Pe Plevnei nr 73 , tel 0744 761 924 .

#12
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

 _-livio-_, on 24 mai 2019 - 00:46, said:

negrul ala mat e urat cu crengi, pe masina arata si mai prost, mai ales jante mate pe o masina lucioasa.
negrul e de cacat oricum in Romania cea plina de praf
pe caroserie sau pe jante
in 5 minute se vede orice jeg

#13
adytd

adytd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 15.08.2013
Am fost pe strada Plevnei,1000 lei toate 4 + 156 dejantat/echilibrat etc.Am gasit si la 650 lei dar trebuie duse numa jantele :(

#14
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Pai e parfum pretul daca si iese treaba buna Posted Image .

#15
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Sunt tare curios ce se intampla cu "vopseaua" la remontarea anvelopei ????

1000 sa fie , dar daca nu ai grija devin 700 la montare anvelope.

Sa zicem ca ai scapat anul asta, dar la anul nu mai ai noroc si iar scoti din punga.


Probabil n-o mai prinde anul la tine...

Edited by keta, 25 May 2019 - 01:39.


#16
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010

 adytd, on 25 mai 2019 - 01:11, said:

Am fost pe strada Plevnei,1000 lei toate 4 + 156 dejantat/echilibrat etc.Am gasit si la 650 lei dar trebuie duse numa jantele :(

Te duci la un centru de vopsea cu masina si le-o arati iar ei iti recomanda un spray pt jantele tale, nu m-am uitat bine la ea, Audi parca e nu?

Am postat eu pe aici cu aceeasi problema si a fost un coleg care mi-a dat un sfat f bine, se pare ca stia ce zice, nu ca altii, mi-am luat un tub spray si au iesit ca noi, eu am dat doar local, toti pe unde intrebasem imi ziceau sa le fac pe toate

#17
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,580
  • Înscris: 08.03.2017
Vopsea buna la nuanta fac cei de pe Ilie Macelaru colt cu Moldovei. Ambaleaza la ce vrei tu : spray, sticla tip oja, creion retus, cutie 500ml/1000ml etc
Pe Plevnei fac treaba buna , au experienta . Aia cu datul jos de cauciuc de pe janta e nasol , iti cam da batai de cap daca nu ai janta cu guma de iarna separat .

#18
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017

 pielea, on 25 mai 2019 - 07:50, said:

..., nu ca altii, mi-am luat un tub spray si au iesit ca noi, eu am dat doar local, toti pe unde intrebasem imi ziceau sa le fac pe toate
Tu ti-ai facut etrierele si o iesit ca porcul , ce conteaza daca tie iti plac .
Du-te ma de aici cu prostiile cu tub spray si alte bazaconii . Tu stii ce inseamna vopsire in camp electrostatic ?
Daca vopsesti cu tub spray , jantele , la prima ploaie jumate de vopsea e gata zburata ...

 ldpe, on 25 mai 2019 - 08:33, said:

Aia cu datul jos de cauciuc de pe janta e nasol , iti cam da batai de cap daca nu ai janta cu guma de iarna separat .
Depinde unde mergi Posted Image

Edited by Baxon, 25 May 2019 - 09:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate