Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 

Fiat 850 - pret real

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#37
jiovrica-ciobanoiu

jiovrica-ciobanoiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 29.11.2018

 waterman, on 25 mai 2019 - 17:58, said:

Dacă vrei ĂŽți fac eu rost de 10 Fiat 850 originale cu acte cu tot. Îți fac și reducere ĂŽmi dai 23 de mii de euro pe bucată.
Și cadou ĂŽmi spui ce culoare vrei la fiecare.

Lucrurile sant mai complicate. Un 850TC, de exemplu, din ‘62, bate spre 70k euro. Iar cu actele sta in felul urmator: vreau sa cumpar si io un Fiat 850TC, ‘68, stampila atestand numarul de caroserie are forma/culoarea asociata “Fioritura Parma 6” iar cea atestand seria motor are forma/culoarea asociata “ Cuore Milano 2”. Bineinteles ca habar nu aveti despre ce vorbesc. Mdeah, bre Jiovrica, bine ai venit pe moftpedia...

#38
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Uită-te pe piața din Polonia, acolo au fost apreciate, azi se vând cam cu 4000 de zloți, adică cam 4000 lei.
A fost pe Discovery o emisiune unde dealerul de mașini pleca de la o sumă mică, lua o mașină,îi făcea ceva și apoi o vindea iar cu banii obținuți lua alta și tot așa. Ideea e că a ajuns și în Polonia, a luat un Fiat cu vreo 2500 zloți, la colatat și la vândut cu 4000 zloți...

Un zlotul e cam cât un leu, ca să-ți faci idee.

#39
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

 jiovrica-ciobanoiu, on 25 mai 2019 - 18:54, said:

Bineinteles ca habar nu aveti despre ce vorbesc.

Tu crezi că ai, după ce ai umplut capul cu o cetirică ?!
Cunoști tu mașina lui @Stentor ?
Că despre ea vorbim.
Helăăău, trezirea.

#40
Stentor_ro

Stentor_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2006

 waterman, on 25 mai 2019 - 17:58, said:

Cred că ai citit greșit titlul topicului. E totuși Fiat 850.
Nu e Ferrari.
Și nouă și veche e o mașină urâtă părerea mea.

Altceva dacă era un Fiat Spider, o Alfa mai deosebită, o Alfasud Sprint Veloce, o Alfetta, un Citroen DS vechi, dar 850 ul ăla e urât. E posibil să placă la 2-3 % din populație, dar nu va da nimeni sănătos la cap 25 de mii de euro pe așa ceva.

Uite comparație

28206315847_7b72c98e20_b.jpg 31598334153_dd7b1cc696_b.jpg alfa_romeo__alfetta_gt_2000___good_condition_2_0l_1980_1_lgw.jpg Citroen_DS21_Cabriolet_ca_1967.jpg hqdefault.jpg M2W-Citroen-DS-gear-patrol-lead-full.jpg maxresdefault.jpg maxresdefault-1495626316.jpg

versus

index.jpg

Dacă vrei îți fac eu rost de 10 Fiat 850 originale cu acte cu tot. Îți fac și reducere îmi dai 23 de mii de euro pe bucată.
Și cadou îmi spui ce culoare vrei la fiecare.

Frumusetea sta in ochii privitorului coane. Poate nici pe tine nu te considera multi prea atragator si totusi tin la tine. Iar fraza cu facutul rost de 10 mi se pare din cale afara de copilaroasa. Oricum ar fi, felul in care conversezi e sub nivelul multora, sunt convins. E o pierdere de timp un dialog cu tine. De asta si inchei, cam orice altceva as face ar fi mai constructiv.

 crisstonne, on 25 mai 2019 - 23:46, said:

Tu crezi că ai, după ce ai umplut capul cu o cetirică ?!
Cunoști tu mașina lui @Stentor ?
Că despre ea vorbim.
Helăăău, trezirea.

Vezi, tu esti pe langa subiect, nu el. NU se vorbeste despre masina lui Stentor, intrebarea s-a referit la UN Fiat 850 in general, nu la al meu particular.

Edited by calinkgb, 27 May 2019 - 14:05.
nu atcam persoana, doar ideea


#41
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Tu nu ai priceput, colegul vorbește despre niște rarități, în stare perfectă, chiar vopsite original.
Nu este cazul la al tău.

#42
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
@initiator
1. Foloseste functia "Raporteaza" si ai rabdare - nu-s 24/24 pe forum. Daca raspunzi la fel ca cei pe care ii raportezi, te duci si tu in aceeasi oala...
2. Pentru ce vrei tu, vezi site-ul Retromobil Club, parca au si forum. Pe aici onor userii nu prea au treaba cu masinile vechi, dar sunt foarte rapizi la troleala :(

@All
Daca nu aveti habar de ceea ce se discuta, si sunt o gramada care posteaza doar sa fie la numar, nu e musai sa ne impartasiti "intelepciunea", sub forma de flame, off-topic si alte giumbuslucuri.
Va puteti abtine, sau putem aplica Regulamentul strict in LITERA lui. Alegerea va apartine.

Multumesc,

#43
Stentor_ro

Stentor_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2006

 calinkgb, on 26 mai 2019 - 18:20, said:

@initiator
1. Foloseste functia "Raporteaza" si ai rabdare - nu-s 24/24 pe forum. Daca raspunzi la fel ca cei pe care ii raportezi, te duci si tu in aceeasi oala...
2. Pentru ce vrei tu, vezi site-ul Retromobil Club, parca au si forum. Pe aici onor userii nu prea au treaba cu masinile vechi, dar sunt foarte rapizi la troleala Posted Image

@All
Daca nu aveti habar de ceea ce se discuta, si sunt o gramada care posteaza doar sa fie la numar, nu e musai sa ne impartasiti "intelepciunea", sub forma de flame, off-topic si alte giumbuslucuri.
Va puteti abtine, sau putem aplica Regulamentul strict in LITERA lui. Alegerea va apartine.

Multumesc,

Da, am observat :( Am zis ca Softpedia e al' mai mare si ca sigur vor raspunde doar cei care au raspunsul...dar nu e asa si este regretabil. Interesant ca in alte sectiuni nu chiar toti s-au considerat destepti si cei putini care au raspuns au facut-o intr-un mod mult mai competent, probabil ca la masini, femei, sport si alte subiecte comune absolut toti romanii sunt experti. Asta e, e si asta o experienta . Multumesc pentru sugestie si interventie.

 crisstonne, on 26 mai 2019 - 14:53, said:

Tu nu ai priceput, colegul vorbește despre niște rarități, în stare perfectă, chiar vopsite original.
Nu este cazul la al tău.

Tocmai, nu despre ce am intrebat. Am pus o intrebare, te rezumi sa raspunzi intocmai la ea, ori taci.

#44
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004

Quote

te rezumi sa raspunzi intocmai la ea, ori taci.

Când plătești pentru ceva, dai ordine.
Când vrei sfaturi gratis, iei ce dă omul.

Nu zice nimeni nimic despre faptul că acea întrebare trebuie să aibă o noimă.

Tu ai niște fiare aruncate prin curte ce au fost odată mașină, nu te-ai sinchisit să pui o poză aici, dar ceri estimare de preț pentru o idee ?
Este oarecum evident de la bun început că prețul este de la 100 de lei la 30 de mii de euro, depinde de ce piese ai, în ce stare sunt, cum va fi recondiționat, cu ce materiale, la ce calitate, dacă dai de cumpărătorul corect.
Plus noroc.

Nu e frumos că repezi colegii, mai glumeți cum sunt, dar răspunsurile sunt mai ok decât întrebarea inițială.

Edited by calinkgb, 27 May 2019 - 14:03.
ai dat raport, ai rabdare....


#45
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Initiator, acesta e episodul la care faceam referire, vezi daca te ajuta:

https://www.dailymot...m/video/x6t7umg

#46
Stentor_ro

Stentor_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.04.2006

 waterman, on 27 mai 2019 - 12:57, said:

Când plătești pentru ceva, dai ordine.
Când vrei sfaturi gratis, iei ce dă omul.

Nu zice nimeni nimic despre faptul că acea întrebare trebuie să aibă o noimă.

Tu ai niște fiare aruncate prin curte ce au fost odată mașină, nu te-ai sinchisit să pui o poză aici, dar ceri estimare de preț pentru o idee ?
Este oarecum evident de la bun început că prețul este de la 100 de lei la 30 de mii de euro, depinde de ce piese ai, în ce stare sunt, cum va fi recondiționat, cu ce materiale, la ce calitate, dacă dai de cumpărătorul corect.
Plus noroc.

Nu e frumos că repezi colegii, mai glumeți cum sunt, dar răspunsurile sunt mai ok decât întrebarea inițială.

Poti fi dat exemplu negativ pe acest forum, zau :)

#47
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Attached File  something.jpg   5.65K   0 downloads

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate