Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Daca nu vreau sa particip la referendum , de ce trebuie sa primesc 3 buletine de vot ?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
335 replies to this topic

#73
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,003
  • Înscris: 29.11.2005
Pina una alta când a fost întrebat despre referendum nu a știut sa răspundă eminenta cenușie de la Cotroceni. Cel mai slab președinte din 89 pina acum. O sa încaseze o prezenta infirma la vot.
Acum hai sa o spunem și pe aia dreapta : când au fost interesați romanii de alegerile europarlamentare?
Niciodată. Asa ca prezenta de 30% va fi una normala indiferent de circul gratuit servit de maimuțele de la toate partidele.
Eu nu ma duc. Prefer sa ma duc la pescuit sau la un film. Nu merita efortul de a ma deplasa pina la secția de votare pentru ca niște papagali sa a-și propulseze aleșii la UE. Oricum nu vor face mai mult ca actualii adică vor vota tot cum li se impune de la pardit sau de la grupul parlamentar. Adică niște oi.

#74
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Hihi! Ce-mi place mie ca toti pesedistii "nu se duc la vot" insa spera ca idolii lor sa ia un scor mare! Posted Image

#75
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postoopsminded, on 20 mai 2019 - 20:12, said:

Doamne, voi nu vă prefaceti, nu, chiar încurcați referendumurile?!
Nu. Tu te faci ca nu stii despre ce e vorba.

Hai sa imi pierd timpul si sa iti explic pe scurt:

Prima intrebare este : 1 - Sunteți de acord cu interzicerea amnistiei și grațierii pentru infracțiuni de corupție?

Ce inseamna ?
Cei care sunt condamnati pentru coruptie ar avea acces la functii publice, daca ar fi amnistiati.
Vrea poporul asta ? Evident ca nu !

Poporul voteaza DA la prima intrebare.

Edited by pasilla, 20 May 2019 - 20:21.


#76
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:04, said:


De ce nu pot primi doar un singur buletin de vot ?

Votul NU este obligatoriu! Poti vota numai la Euro, numai la Referendum sau la ambele. Deci nu primesti 3 buletine decat daca ceri.

#77
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Așa, cum zice @Kres. Parca sunteți făcuți cu dosul.
Ăia din comisie sunt obligați sa îți ofere toate cele 3 buletine de vot, tu poți lua doar unul.  Jesus, atât cretinism...

#78
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View PostGingisHan2015, on 20 mai 2019 - 20:08, said:

Fake  news ordinar .Presedinte Johanis nu a fost, nu este, si nici nu cred ca va fi curand cercetat, acuzat, si condamnat pentru terorism .E o ofensa si o minciuna .
Cu ofensa o mai fi cum o fi, minciuna insa ...

Cu acest mesaj subliminal , insisti/sugerezi ca ar trebui sa fiu banat ; pot intelege asta !

#79
wagmich

wagmich

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 05.10.2015

View PostMotanulAlb, on 20 mai 2019 - 20:01, said:

Deci, dupa 4 pagini nu te.ai lamurit. Ai facut scoala ajutatoare?
#63
"Nu !
Mai bine nu ma prezint"
Posted Image
Nici macar!

#80
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,032
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:13, said:

Putea , la fel de bine sa spuna si cum vrea tabara adversa , sa votez !
Pe mine ma deranjeaza faptul ca odata ce ma prezint in fata lor , imi iau cartea de identitate ,
ma inregistreaza unde vor ei , apoi primesc 3 buletine de vot .

Fii mai smecher dacet toti cand te prezinti la sectia de votare.Cand iti cer CI scuipa-i in ochi si trage-i o palma celui din fata ta,cum de are curajul si tupeul sa-ti ceara sfanta CI.Apoi,pe cei ramasi nespurcati,trimite-i direct la origini ca au tupeul sa te inregistreze unde vor ei,iar cu cele trei buletine de vot poti sa te stergi fix la cur apoi la gura (in aceasta ordine),dupa ce ai intrat dupa perdea.
Si te mai miri ca Romania stagneaza,indiferent de cine-i la putere?Cei asemenea tie sunt majoritari si majoritari vor fi inca.Voi traiti inca in Evul Mediu intunecat,n-aveti nevoie de democratie si alte rahaturi de astea.
Somn usor ratiune,monstri bantuie printre noi.

Edited by adisz, 20 May 2019 - 20:40.


#81
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:39, said:



Nu , ma deranjeaza ca daca voi vota nu la ambele intrebari ( voit evidente ) , cresc exponential sansele
ca referendumul sa fie validat ; si nu cred ca ne dorim asta , nu-i asa ?

Normal ca slugile infractorilor nu isi doresc un referendum validat.
Dar de ce le impartasesti matale, cetatean onest, parerea?

#82
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostAmaryl, on 20 mai 2019 - 20:26, said:

Așa, cum zice @Kres. Parca sunteți făcuți cu dosul.
Ăia din comisie sunt obligați sa îți ofere toate cele 3 buletine de vot, tu poți lua doar unul.  Jesus, atât cretinism...

Nu!
La intrarea pe usa in sectia de votare, la verificarea alegatorului pe tableta acesta va mentiona in cazul in care NU doreste sa voteze la unul din cele doua scrutine si va primi buletin (buletine) doar pentru celalalt, apoi va semna in lista/liste si va primi unu / doua / sau trei buletine de vot.

Votul NU este obligatoriu pe 26.05.2019 !!

#83
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,918
  • Înscris: 31.03.2003

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:13, said:

Putea , la fel de bine sa spuna si cum vrea tabara adversa , sa votez !

Nu exista tabara adversa aici.
Aia care-s impotriva se numesc hoti.

#84
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 20:26, said:


Cu acest mesaj subliminal , insisti/sugerezi ca ar trebui sa fiu banat ; pot intelege asta !
Nu e treaba mea asta .Insa pe softpedia stiu ca e interzisa raspandirea de stiri nu intru totul conforme cu adevarul .Iar pesedintele nu este terorist .Nu cerem respect cui nu poate sa i-l acorde, dar nici sa fim dusi in eroare chiar asa .

#85
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:04, said:

De ce nu pot primi doar un singur buletin de vot ?
Mă, da' multe nelămuriri mai ai în viață!
Presimt că următoarele subiecte vor fi "De ce trebuie să respir?", "De ce trebuie să mănânc?" și alte variațiuni pe aceeași temă!

#86
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View PostKres, on 20 mai 2019 - 20:48, said:



Nu!
La intrarea pe usa in sectia de votare, la verificarea alegatorului pe tableta acesta va mentiona in cazul in care NU doreste sa voteze la unul din cele doua scrutine si va primi buletin (buletine) doar pentru celalalt, apoi va semna in lista/liste si va primi unu / doua / sau trei buletine de vot.

Votul NU este obligatoriu pe 26.05.2019 !!

Adică tu spui exact ce am zis si eu si spui NU ? Esti ciudat...

#87
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 27.02.2018

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:57, said:


Nu .
Doresc ca toti infractorii sa plateasca , cu johan in frunte ( convingerea mea ferma este ca,
daca inainte de alegeri  ar fi primit sentinta aia pe merit , astazi nu mai aveam un terorist in fruntea statului ) .
Asta e , ce sa-i faci , jocul e la nivel mult prea mare .
Iar faceti topicuri de căcat doar ca să poluati cât mai mult diferitele spații online înainte de alegeri? dracnea și șleahta lui oricum sunt niște mizerabili detestați de mulți oameni cinstiți și pupați în cur  doar de cei interesați de avantaje, asemenea lor.

#88
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostAmaryl, on 20 mai 2019 - 20:53, said:

Adică tu spui exact ce am zis si eu si spui NU ? Esti ciudat...

Nu e nimeni obligat sa-ti ofere toate cele 3 buletinele de vot... Tu trebuie sa spui inca din momentul validarii CI pe tableta la ce ai venit sa votezi. Validarea se face separat pentru cele doua scrutine.. nu la gramada.  Spui ca nu vrei sa votezi la unul.. sa fii sanatos, primesti buletine doar pentru celalalt.

Intrebarile la Referendum sunt oricum puerile si nu produc niciun efect juridic avand doar un rol consultativ, de imagine.  Va bateti prea mult capul cu ele.

Edited by Kres, 20 May 2019 - 20:59.


#89
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018

View Postmadagascar123, on 20 mai 2019 - 19:13, said:

Putea , la fel de bine sa spuna si cum vrea tabara adversa , sa votez !
Pe mine ma deranjeaza faptul ca odata ce ma prezint in fata lor , imi iau cartea de identitate ,
ma inregistreaza unde vor ei , apoi primesc 3 buletine de vot .
poti sta acasa si sa privesti la tv daca esti asa deranjat

#90
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019

View PostKres, on 20 mai 2019 - 20:56, said:



Nu e nimeni obligat sa-ti ofere toate cele 3 buletinele de vot... Tu trebuie sa spui inca din momentul validarii CI pe tableta la ce ai venit sa votezi. Validarea se face separat pentru cele doua scrutine.. nu la gramada.  Spui ca nu vrei sa votezi la unul.. sa fii sanatos, primesti buletine doar pentru celalalt.

Intrebarile la Referendum sunt oricum puerile si nu produc niciun efect juridic avand doar un rol consultativ, de imagine.  Va bateti prea mult capul cu ele.

Chitibusareala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate