Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Daca nu vreau sa particip la referendum , de ce trebuie sa primesc 3 buletine de vot ?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
335 replies to this topic

#325
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,244
  • Înscris: 05.06.2002

 madagascar123, on 26 mai 2019 - 09:55, said:

Total eronat !
Mostra de rationament tipic...
Acum esti in faza de negare. Urmeaza:  furie, târguială, depresie și acceptare.

#326
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Asta cu referendumul , am mai spus , a fost cea mai tare gaselnita : felicitari !
Sa speram ca si-au invatat lectia si vom avea referendum de fiecare data cand sunt alegeri ( de orice natura /fel )

#327
toniq

toniq

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 08.01.2009

 madagascar123, on 27 mai 2019 - 19:39, said:

Asta cu referendumul , am mai spus , a fost cea mai tare gaselnita : felicitari !
Sa speram ca si-au invatat lectia si vom avea referendum de fiecare data cand sunt alegeri ( de orice natura /fel )

Pai, nah, e o buna modalitate pana la urma sa nu scoti oamenii la vot de mai multe ori cu cheltuielile eferente. E foarte bine ca s-a procedat asa. ;)

#328
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

 madagascar123, on 27 mai 2019 - 19:39, said:

Asta cu referendumul , am mai spus , a fost cea mai tare gaselnita : felicitari !
Sa speram ca si-au invatat lectia si vom avea referendum de fiecare data cand sunt alegeri ( de orice natura /fel )

Ce e interesant - pana si in unele comune, sate s-a votat cu DA....

Am gasit si explicatia - probabil rezultatele astea au aparut preponderent in satele pe unde au fost eliberati infractori inainte de vreme, pt ca Tudorel i-a eliberat...

No acolo s-au schimbat parerile, e clar si de ce. Posted Image

Taranii care sunt asezati si seriosi, urasc violatorii, talharii etc nu mai conteaza partidul deja, se supara pe tine si gata. Nu ii intereseaza pe tarani explicatiile lui Tudorel, ale lui Taricel, cu protocoale, cu ascultari etc, taranu una buna stie - ala o furat, ala o talharit, o violat, e om slab, la puscarie frate. Daca il intrebi pe taran daca vrea reintroducerea pedepsei cu moartea,  - o sa voteze da cu ambele maini.

In satul de unde sunt bunicii mei, pai au taranii un dispret fata de infractori, cum nu intalnesti la oras. Sunt duri mai, nu te iarta. Afli imediat care ii om nevrednic, om slab etc

Aici a fost o mare greseala, eliberarea infractorilor de drept comun. Poate la orase impactul nu e asa de mare, ca nu ne cunoastem, suntem prea multi, dar la tara TE STIE SATUL. Asa se explica scor fain pt USR, PNL in unele comune din Moldova de ex.

Ce au facut  pesedeii se cheama - lucru manual. Stiam ca o sa li se intoarca chestia asta cu infractorii de drept comun, si trebuie sa li se intoarca.

Felicitari "consilierilor" bine platiti ai lui Dragnea. Sunt geniali ce sa zic. Felicitari consilierilor juridici, lui Tudorel, sunteti magnifici. Posted Image

Edited by tipareth, 27 May 2019 - 20:33.


#329
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

 madagascar123, on 27 mai 2019 - 19:39, said:

Asta cu referendumul , am mai spus , a fost cea mai tare gaselnita : felicitari !
Sa speram ca si-au invatat lectia si vom avea referendum de fiecare data cand sunt alegeri ( de orice natura /fel )

La munca!

#330
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Cu atatea inechitati in jur ?
Nu , multumesc , mai bine zic pas . De ce ?
Pai foarte simplu : munca mea care valoreaza x , tu o apreciezi ca fiind undeva pe la jumatate.ro .
Decat sa muncesti aproape pe gratis , mai bine furi sau astepti sa vina ajutorul ...

#331
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
...functioneaza pana cand alti hoti considera ca se poate chiar mai bine si fara tine.

#332
ianos76

ianos76

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,646
  • Înscris: 01.09.2011

 madagascar123, on 05 iunie 2019 - 00:56, said:

Cu atatea inechitati in jur ?
Nu , multumesc , mai bine zic pas . De ce ?
Pai foarte simplu : munca mea care valoreaza x , tu o apreciezi ca fiind undeva pe la jumatate.ro .
Decat sa muncesti aproape pe gratis , mai bine furi sau astepti sa vina ajutorul ...
Inseamna ca cineva iti da de mancare si iti plateste facturile..... Ca altfel, daca nu te-ai duce la muncă ai muri de foame.
Munca ta valoreaza X - din punctul tau de vedere. Poate pentru altul valoreaza X/2. Sau poate X+25%.....nu cred ca ABSOLUT toti angajatorii au considerat ca munca ta valoreaza jumatate din estimarea ta.... Cu toate ca... Daca 2 iti zic ca esti beat.... Stii tu...

#333
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
S-a intocmit un deviz pentru prestari servicii .
Dupa ce initial fiul clientei fu de acord cu pretul propus , doamna suna revoltata sa ceara explicatii ce si cum .
I se aduce la cunostinta ca anumite activitati nu fac parte din categoria uzuala a firmei , exista anumite riscuri
fapt pentru care pretul a crescut considerabil , femeia nu si nu , fapt pentru care s-a  convenit ca firma sa execute activitatile pentru care este autorizata
iar pentru celelalte , sa se descurce .
A acceptat in cele din urma ; deci se poate .
Daca eu stiu doar sa beau la bufet alocatia primita de la stat , nu ma obligi tu sa-ti dau cu aspiratorul , sa-ti calc si sa mai si gatesc pe 2 lei .
Daca nici asta nu este chestiune de bun-simt , probabil ca tine de o buna negociere ; zic si eu .

#334
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015

 madagascar123, on 07 iunie 2019 - 23:59, said:

Daca nici asta nu este chestiune de bun-simt , probabil ca tine de o buna negociere ; zic si eu .

Sa stai sa primesti ajutorul de la stat e demnitate?
:lol:
E nesimtire

#335
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017
Nu cred !
Mi se pare nu doar o chestiune de bun-simt , cred ca este o masura de precautie , in primul rand , abia apoi o
masura sociala ; ca doar nu vrei sa merg la cantina pe jos , ori cu mijloacele de transport in comun , sa inspir toate
mirosurile pestilentiale ale ,, oamenilor muncii '' , ptiu drace , fie la ei acolo !

#336
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,900
  • Înscris: 20.10.2015

 Tsunnnami, on 08 iunie 2019 - 07:32, said:

E nesimtire

 madagascar123, on 09 iunie 2019 - 21:50, said:

Nu cred !
Mi se pare nu doar o chestiune de bun-simt , cred ca este o masura de precautie

:lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate