Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Va pleca Dragnea astazi in catuse?

* * * * - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
560 replies to this topic

Poll: Flaushatul la puscarie (185 member(s) have cast votes)

Va primi Liviu Dragnea condamnare astazi?

  1. Voted Da, va fi condamnat (58 votes [31.35%] - View)

    Percentage of vote: 31.35%

  2. Voted Nu, va scapa (127 votes [68.65%] - View)

    Percentage of vote: 68.65%

Merita Liviu Dragnea condamnarea in acest dosar?

  1. Voted Da, a furat de la copii (169 votes [91.35%] - View)

    Percentage of vote: 91.35%

  2. Nu , e nevinovat (16 votes [8.65%] - View)

    Percentage of vote: 8.65%

Vote

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 Imperathor, on 20 mai 2019 - 08:06, said:

Daca va fi achitat furia starnita va scoate oamenii la vot si opozitia va castiga duminica.

Daca va fi condamnat multi se vor culca pe o ureche ("uite, justitia inca functioneaza") iar pesedistii indarjiti vor iesi in numar mare la vot si partidul rosu va castiga duminica.

Mai degraba invers, daca e achitat castiga PSD, daca e condamnat pierde PSD.
Nimeni nu vrea sa voteze cu luzerii.

#20
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,580
  • Înscris: 05.11.2009

 tico18, on 20 mai 2019 - 08:17, said:

nici macar nu stii ce a hotarat instanta ...nicaieri n-ai sa vezi in decizia instantei fraza aia "ca a furat din banii copiilor orfani" si pentru asta a fost condamnat de instanta respectiva
nu, instanta o hotarat ca din ordinul lui dragnea au fost platite ilegale niste tipe care lucrau pentru psd dar erau platite de catre directia de protectie a copiilor. Deci da.. livache o furat de la copiii orfani

#21
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,139
  • Înscris: 22.05.2003
E un concurs de amanari intre judecatori si CCR.

#22
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Dupa cum se comporta, ce declaratii face, fie a luat-o razna, fie doar face pe nebunul, sa poata fi declarat iresponsabil sa scape de parnaie.

#23
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

 vanitty, on 20 mai 2019 - 08:19, said:

nu, instanta o hotarat ca din ordinul lui dragnea au fost platite ilegale niste tipe care lucrau pentru psd dar erau platite de catre directia de protectie a copiilor. Deci da.. livache o furat de la copiii orfani
Ce sa zic... ma bucur ca atat ai putut sa intelegi din decizia instantei. Tara se poate baza pe gandirea ta "strategica" Posted Image. Fondurile pentru hrana si intretinerea copiilor orfani, nu sunt aceleasi cu fondurile pentru plata salariilor in institutia respectiva... si care oricum sunt 2 institutii diferite.... da'... pot sa mai zic ceva la gandirea ta "strategica"

Edited by tico18, 20 May 2019 - 08:30.


#24
geostorm

geostorm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,115
  • Înscris: 03.12.2017
Nu cred ca ar fi bine sa fie arestat azi, l-ar transforma in victima si ar atrage voturi prin compasiune

Nu cred ca ar fi bine sa fie arestat azi, l-ar transforma in victima si ar atrage voturi prin compasiune

#25
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008
Pacat ca nu e ca in SUA, sa citim tot procesul, audierile martorilor, pledoariile avocatilor. Asa m-as fi putut pronunta mai bine.

Asta mi-as dori ca procesele sa fie publice si sa devina publice instantaneu. -  poate sunt si nu stiu, in cazul asta imi cer scuze.

Nu il vad ajungand la inchisoare, doar daca vinovatia lui e dovedita la perfectie, ceea ce e aproape imposibil fara ceva palpabil - semnatura lui pe hartie ar conta versus vorba lui aruncata in aer pe hol. Martorii - intra la ea a zis, el a zis, adica pareri, au nevoie de intarire suplimentara prin marturiile unor martori neutri.

Poate exista, dar noi nu stim nimic sigur cata vreme nu avem textul procesului si nu stim exact ce proble sunt la dosar.

Parerea mea ca Dragnea va scapa, pentru ca e o persoana extrem de puternica la ora actuala si e intimidant pt judecatori.

In plus e judecat pt ceva asa si asa, nu e crima, nu e viol, nu sunt milioane de euroi, asa ca judecatorii chiar daca achita o persoana vinovata, vor gasi puterea sa doarma noaptea pt ca isi vor spune "oricum nu e mare lucru", au scapat si altii cu prejudiciu mult mai mare etc

#26
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Amânare pe toate fronturile.

#27
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,580
  • Înscris: 05.11.2009

 geostorm, on 20 mai 2019 - 08:28, said:

Nu cred ca ar fi bine sa fie arestat azi, l-ar transforma in victima si ar atrage voturi prin compasiune

Nu cred ca ar fi bine sa fie arestat azi, l-ar transforma in victima si ar atrage voturi prin compasiune
victima, un ins care fura de la copiii orfani? in ce univers urat mirositor se intampla asta?

#28
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

 geostorm, on 20 mai 2019 - 08:28, said:

Nu cred ca ar fi bine sa fie arestat azi, l-ar transforma in victima si ar atrage voturi prin compasiune



Romanii asa voteaza? La impuls?

Apai ne cam meritam soarta.

Eu imi cantaresc cu atentie votul. Barfa de ultimul moment sau manifestarile astea la tv, nu ma fac sa ma razgandesc. Trebuie sa fie ceva extrem de important sa ma schimb.

 Alecsandru010, on 20 mai 2019 - 08:29, said:

Amânare pe toate fronturile.

Asta zic si eu... Amanare sau achitare.

Teama mi-e ca referendumul nu va trece din cauza ca nu face cvorumul si pot sa spun ca va fi GATA.

Daca astea doua se bifeaza, Dragnea va fi presedintele Romaniei. Nu va mai conta votul din toamna, va conta cine numara voturile.

Edited by tipareth, 20 May 2019 - 08:35.


#29
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,580
  • Înscris: 05.11.2009

 tico18, on 20 mai 2019 - 08:25, said:

Ce sa zic... ma bucur ca atat ai putut sa intelegi din decizia instantei. Tara se poate baza pe gandirea ta "strategica" Posted Image. Fondurile pentru hrana si intretinerea copiilor orfani, nu sunt aceleasi cu fondurile pentru plata salariilor in institutia respectiva... si care oricum sunt 2 institutii diferite.... da'... pot sa mai zic ceva la gandirea ta "strategica"
treaba ta pe ce te bucuri, realitatea e numai una: livache e un hot nenorocit, ce fura bani de la copiii orfani.

#30
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

 tipareth, on 20 mai 2019 - 08:29, said:

Pacat ca nu e ca in SUA, sa citim tot procesul, audierile martorilor, pledoariile avocatilor. Asa m-as fi putut pronunta mai bine.
Bine ca esti in Romania... un judecator ca tine mai avea nevoie SUA

 vanitty, on 20 mai 2019 - 08:31, said:

treaba ta pe ce te bucuri, realitatea e numai una: livache e un hot nenorocit, ce fura bani de la copiii orfani.
Ce sa zic.... "hora stii, hora dansezi"... mai schimba dansul ca ai sa ajungi sa joci "hora popilor".

Edited by tico18, 20 May 2019 - 08:33.


#31
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
La parnaie cu dictatorul cariat cu mustata. Daca se face dreptate si de astazi are catuse, ar trebui ca 20 mai sa devina ziua Dreptatii in Romania.

#32
tipareth

tipareth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,628
  • Înscris: 20.05.2008

 tico18, on 20 mai 2019 - 08:32, said:

Bine ca esti in Romania... un judecator ca tine mai avea nevoie SUA


Ce sa zic.... "hora stii, hora dansezi"... mai schimba dansul ca ai sa ajungi sa joci "hora popilor".
Vorbesti cu indarjire aiurea.

Nu ti-ar place sa stii ce si cum? Daca Dragnea de ex e nevinovat s-ar vedea repede si nu ar mai exista barfe. Daca e vinovat, atunci nu merita sa te lupti pt el.

Secretosenia asta nu e buna... Dependenta doar de presa, pai jurnalistii barfesc pe bani, eu nu prea am incredere, e informatie la mana a 3-a. De ce sa nu vad cu ochii mei sa ma edific?

De ce sa fim dependenti de ce zice unu sau altul si asa barfa se propaga si parerologiile de tot soiul, cand ne putem lamuri singuri in cateva zile?

In plus judecatorii ar fi mai atenti, nu ar mai merge asa de usor cu "plicul", iar procurorii ar trebui sa isi construiasca cazurile mai bine, pt ca publicul ar fi cu ochii pe ei.

#33
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 geostorm, on 20 mai 2019 - 08:28, said:

Nu cred ca ar fi bine sa fie arestat azi, l-ar transforma in victima si ar atrage voturi prin compasiune

Compasiunea cui? A catorva oligofreni si infractori care se vede cum ii iau apararea? Se stie ce voteaza aia oricum.

#34
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,641
  • Înscris: 15.01.2017
Din păcate amânare, cred.

 daniMMM, on 20 mai 2019 - 08:42, said:


Compasiunea cui? A catorva oligofreni si infractori care se vede cum ii iau apararea? Se stie ce voteaza aia oricum.


Nu pot  sa cred ca cineva ar acces sentimente de compasiune pentu un infractor ce merge acolo unde merita.

 danyel61, on 20 mai 2019 - 08:37, said:

La parnaie cu dictatorul cariat cu mustata. Daca se face dreptate si de astazi are catuse, ar trebui ca 20 mai sa devina ziua Dreptatii in Romania.

Și când îl condamna pe ilici ce ma faci, ziua dreptății in univers?

#35
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 Epdm, on 20 mai 2019 - 08:46, said:

Nu pot  sa cred ca cineva ar acces sentimente de compasiune pentu un infractor ce merge acolo unde merita.
Am zis ca sa-i fac jocul lui galeo. Nici vorba de compasiune. La fel ca Irinucai, le e doar teama ca se duce sponsorul.

#36
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,553
  • Înscris: 30.08.2017
Ce frumos ar fi sa avem un final cu cătușe. Ar fi mai mișto decât ultimul episod din Game of Thrones


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate