Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 

capacitate memorie usb pentru inregistrare emisiuni, filme

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
2h de protvhd pe televizor samsung ocupa circa 9Gb

#20
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Pe TV folosesc un stick (e doar de 32GB, dar il folosesc foarte rar pentru inregistrari la emisiuni sau filme pe care le ratez).

Daca ai decodor (cutie) externa, cel mai bine ar fi un hard extern (poti sa-l pui pe cutie fara sa te deranjeze prea tare).

#21
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Dacă portul USB este 2.0 atunci nu e necesar să ai hdd/memorie USB 3.0; am tv LG cu USB 2 și la un hdd 2.5" (formatat NTFS) nu e nevoie de alimentare separată; formatul înregistrării nu permite redarea pe alt dispozitiv; tv-ul meu citește de pe stick dar nu vrea să înregistreze pe el.

#22
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View PostBloodRa, on 16 mai 2019 - 07:30, said:

Mai bine să ia un ssd extern.
WOW !!! :)
Deci, dupa ce se recomanda (uneori complet aiurea) SSD la orice problema de incetinire calculator (fara sa se afle cauza incetinirii), acum se recomanda SSD EXTERN PENTRU TV :)
Buna asta :) :)

Eu (sotia adica) inregistreaza de la RDS, pe un Samsung de vreo 4 ani si acum vad aceste valori:
- PRO TV HD - 4.5 Gb/ora
- E! HD - 3.8 Gb/ora
- TLC SD - 1.8 Gb/ora
Recomand stick de cel putin 64 Gb, eu am folosit vreo 2 modele de Kingston pina acum, fara probleme.

#23
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Daca se inregistreaza mult, da, cu cat mai mare stick-ul, cu atat mai bine. La mine, cel putin, am setat TV-ul sa stearga cele mai vechi inregistrari daca nu-i ajunge spatiul. Pana acum am inregistrat o emisiune si doua filme in ultimul an (prefer versiunile HD, daca sunt disponibile) si n-am avut probleme de spatiu.

#24
theMisuser

theMisuser

    Cetatean European.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,121
  • Înscris: 25.02.2007
Nu stiu daca mai e de actualitate insa eu am un stick Adata 64GB impreuna cu un tuner PlazaTV PT-700 si functioneaza perfect de vreun an de zile pe cablu Digi.
SD consuma intre 1 si 3 GB/ora iar HD merge spre 6 GB/ora.

Practic tunerul functioneaza pe post de VCR care inregistreaza ce as vrea sa vad cand dorm (in plus, programat sa inregistreze zilnic Business Club de pe Digi24 in caz ca-l pierd).

#25
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018
...deci cu usb de 50 de lei si stb digi,sau tv cu stick usb ieftin,e ca loto,sunt sanse sa mearga,dar....daca vrei sistem functional,tre scos niste bani.un stb,enigma2,cu hard de laptop si un open pli 7.1 si o sa-ti mearga brici...si materialele inregistrate,poti vedea pe ORICE dispozitiv...

Edited by hariseldon01, 12 August 2019 - 14:53.


#26
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
daca materialul este necodat, se vede pe orice dispozitiv. daca e codat, il poti vedea doar pe receptorul respectiv, ca va folosi cartela la decodare.

#27
hariseldon01

hariseldon01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,385
  • Înscris: 07.10.2018

View Postrich1974, on 01 noiembrie 2019 - 19:23, said:

daca materialul este necodat, se vede pe orice dispozitiv. daca e codat, il poti vedea doar pe receptorul respectiv, ca va folosi cartela la decodare.


ti-am zis configuratia,care inregistreaza in asa fel ca poti sa vezi pe ORICE device,orice program,si hbo de ex.si vii tu si spui ca nu...fain...daca nu stii ceva,macar nu indu pe altii in eroare...

Edited by hariseldon01, 04 November 2019 - 05:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate