Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

YouTube Music şi YouTube Premium.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
378 replies to this topic

#343
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,630
  • Înscris: 10.04.2009

 cri_skiff, on 01 iulie 2023 - 09:29, said:

sau ReVanced si ati rezolvat.

nu stiu cum e, dar cand am avut Vanced nu puteam face "cast" ... o bila neagra de la mine, pt ca ascult pe TV muzica

am stat cu el cateva luni (nu stiam ce si cum cu VPN & stuff), apoi am trecut pe Argentina (family)

alta viata Posted Image

am vrut sa trec si eu pe Turcia, dar am ramas pe Buenos Aires... pt 10 lei diferenta nu e capat de tara (5 lei Turcia/ 15 lei Argentina)... oricum in RO e un pret nesimtit de mare (39 lei)... zici ca suntem la nivel de IT/ DE/ FR cu salariile

Edited by beavis03, 04 July 2023 - 21:31.


#344
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,430
  • Înscris: 16.03.2011

 beavis03, on 04 iulie 2023 - 21:31, said:



nu stiu cum e, dar cand am avut Vanced nu puteam face "cast" ... o bila neagra de la mine, pt ca ascult pe TV muzica

am stat cu el cateva luni (nu stiam ce si cum cu VPN & stuff), apoi am trecut pe Argentina (family)

alta viata Posted Image

am vrut sa trec si eu pe Turcia, dar am ramas pe Buenos Aires... pt 10 lei diferenta nu e capat de tara (5 lei Turcia/ 15 lei Argentina)... oricum in RO e un pret nesimtit de mare (39 lei)... zici ca suntem la nivel de IT/ DE/ FR cu salariile
Folosesti alta allicatie pt proiectare,daca proiectezi youtube cu bubleupn ai adio reclame pe tv

#345
Novatino1

Novatino1

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.07.2023
Salutare am tot încercat toate variantele posibile cu vpn d p telefon laptop mail nou etc și nu reușesc sa prind pe Argentina cu revolut MasterCard și toate variantele.
Rugămintea este următoarea ma poate ajuta cineva bineînțeles dau de o bere sa îmi facă un yt premium. Ii ofer eu mail revolut
Dacă ma poate ajuta cineva contact me 072.  419. 3713  Sau aici

#346
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
Și pentru că tradiția spune că primele noutăți oferite de Google apar în Statele Unite ale Americii, același lucru îl putem spune și despre scumpiri.

Iată deci care sunt noile prețuri:

abonamentul YouTube Premium crește de la 11.99 dolari / lună la 13.99 dolari / lună;
abonamentul YouTube Music crește de la 9.99 dolari / lună la 10.99 dolari / lună.

#347
BlueDefinition

BlueDefinition

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.02.2019
Vroiam să-mi prelungesc abonamentul anual, care este valabil până în februarie și se pare că l-au scos de tot și au pus restricții de plată doar cu cont din țară respectivă.

Deasemenea abonamentul Family nu funcționează pe altă țară, in cazul meu Turcia, chiar dacă celelalte persoane adaugate au setate locația pe Turcia, primesc eroarea
"Nu poți intra în grupul de familie
Se pare că nu ești în aceeași țară ca persoana care te-a invitat. Află mai multe".
Au restricționat sharing-ul și ăștia.

Precizez că am cont pe Turcia cu 299.99 TRY(lire turcesti) abonament anual.

Îmi apare opțiunea de plată corect în TRY, dar la efectuarea plății dă eroarea că nu e cont din Turcia. Am incercat pe VISA, MASTERCARD, REVOLUT.


Singura metodă de plată care merge este pe Individual cu 29.99 TRY, cu o adresă de mail nouă, sau care nu a fost utilizată pe contul de YouTube.
În caz că vreți să faceți abonament nou, acesta e cel mai bun preț lunar, aprox. 1.04EUR lunar.

O seară frumoasă!


#348
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Care sunt pașii pentru a putea activa un cont individual pe Turcia? Trebuie schimbata undeva locația, dar unde?

#349
BlueDefinition

BlueDefinition

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.02.2019
Da, trebuie schimbată locația din contul google. Cred că merge și fără să adaugi o adresă din Turcia.
Intri în contul google la Settings > General > Account and device preferences > Country and profiles.

Apoi în aplicația YouTube cred că rămâi cu locația pe Turcia, o perioadă de 30 de zile cât e blocat conținutul, după aceea poti seta pe România sau altă țară.

#350
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Nu vrea, cred că trebuie vpn de Turcia.

#351
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,411
  • Înscris: 21.10.2010
Da, trebuie si vpn.

#352
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,630
  • Înscris: 10.04.2009
eu cand mi-am facut contul pe Argentina, era pe RO in aplicatie... doar am instalat Urban VPN si am setat o adresa din Buenos Aires, atat

am adaugat cardul si a luat-o :D apoi am dezisntalat VPN-ul de pe telefon si asta a fost

#353
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,630
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://i.postimg.cc/1thYn2ZH/photo-2023-11-02-08-22-22g.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

~ 19 lei ... e a doua scumpire, dupa cea din decembrie anul trecut ... dar tot e la jumatate fata de cat e in RO (39 lei) :lol:


Google is raising prices for YouTube Premium and YouTube Music Premium in Argentina, Australia, Austria, Chile, Germany, Poland, and Turkey.

The company is offering concessionary lower rates for existing subscribers for a limited time in some regions, but expect the new pricing to reflect in the next billing cycle elsewhere.

#354
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,893
  • Înscris: 25.01.2007
India inca pastreaza pretul, 10 lei youtube si 7 lei google drive. Asta pentru familie, 5 useri, pe un singur user probabil e mai ieftin.

#355
talex007

talex007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 18.11.2005
Cum platesti subscriptia pentru India?

#356
Rares95

Rares95

    Severin, MH

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 18.01.2020
Iti faci Premium conectat la un VPN, folosind un card Revolut(mie doar cu astea imi merge) si cam asta e tot... Eu am de aproape doi ani pe Argentina(+- 12 lei/luna)  si merge fara probleme.

Edited by Rares95, 03 November 2023 - 18:47.


#357
torrice

torrice

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 03.04.2009
Se scumpește și pe Argentina și pe Turcia abonamentul family.  Vreo 20 de lei.
Treaba ii că numai poți plăti pentru alt cont decât cuun card din țara respectiva.  Am mai avut prieteni care tot încearcă.  Nu reușesc. La fel și Disney plus. E prețul jumătate ca la noi. Nu suportă metodă de plată din altă țară.

#358
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,411
  • Înscris: 21.10.2010
Raman pe Turcia, la 19 lei tot e bun tare abonamentul Family. Am si Google One la ei, 50 lei/an 2TB.

#359
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
Nu-i exclus sa creasca si la noi in perioada urmatoare, ma astept ca abonamentul simplu sa se faca 35 lei.

#360
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,348
  • Înscris: 01.09.2012
Este  deja 35 de lei dacă îl cumperi pentru IPhone

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate