Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Mazare capturat de politie in Madagascar

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
797 replies to this topic

#721
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,626
  • Înscris: 10.08.2009
Iote ca l-a apucat harnicia si simtul literar:
https://evz.ro/radu-...madagascar.html
Sa fie scos la munca, sigur trebuie sa existe un post de retrocedator de terenuri publicePosted Image Posted Image

#722
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,014
  • Înscris: 01.11.2005
Oare va ramane si el insarcinat precum Udrea? Borcea e liber ?

#723
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
nu e: http://www.ziare.com...entinte-1553952

#724
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Ce-a facut Radu Mazăre pentru Constanța

Nu poți face un sondaj în Constanța fără să vizitezi un club al pensionarilor. Acestea au fost înființate de Primărie pe vremea lui Mazăre. Acolo am văzut scene teribile, cu cozile pentru celebrele pachete cu pui congelați și alte alimente destinate celor sărmani. Puii congelați au ajuns un soi de marcă înregistrată, aproape orice discuție despre Mazăre duce la ei. Și invers. Dacă spui în Constanța „pui congelat“, receptorul percepe asta ca o aluzie la Mazăre și pensionarii care primeau pachete.
Iată-mă, deci, la clubul de vară din cartierul Tomis II. Se joacă table intensiv, abia se mai aud pescărușii de atâtea zaruri. Mă așez lângă doi domni eleganți, unul la cravată, celălalt cu pălărie. Final încins de linie:
– Haide, bagi mortu-n casă!
– Hai, bre, stai acolo, la pândă…
– 1-3! Unu… Și trei…
– 6-1! Hai, că e clar, e linie…

Îi întrerup, iar asta nu pare să-i deranjeze. Le place subiectul. Mircea Popa, 71 de ani, respectiv Ilie Martinaș, 76. Foști ingineri. Domnul Popa vorbește un sfert de oră încontinuu. Domnul Martinaș încearcă să intervină, dar nu are spor.
Popa: „Cel mai bun primar din România. A făcut cartier pentru patru mii de oameni fără case. Nu a furat din bugetul local, poate a mai luat ciubucuri de la alții. A dat pachete lunar la săraci, ani de zile. A făcut cluburi pentru pensionari. A pavat, a iluminat. Ce n-a făcut: a zis că nu-i place fotbalul, în loc să dea două milioane pentru fotbal… pentru Farul… Cică «Decât să bag acolo, mai bine în Mamaia!» Oricum, un tip inteligent și nu știu cine poa’ să vorbească rău despre el! De retrocedări nu cunosc, au fost funcționari, are acoperire, zic eu.“
Martinaș: „Întotdeauna există un «dar»“…
Popa: „Hai, bre! Ce vrei să spui!“
Se încing puțin în probleme de legislație. Ce-a contat mai mult în afacerea cu retrocedările de terenuri, legea sau ce-a vrut Mazăre? Greu de zis.
Martinaș: „Sunt două realități…“
Popa: „Hai, bre! Cine dracu’ a furat? Să se demonstreze!“
Domnul Martinaș strânge tablele și se îndepărtează.

Rămas singur, domnul Popa se dezlănțuie: „Ce treabă a făcut Mazăre cu Nicușor Constantinescu, volei, baschet, apoi au început ăștia cu abuzul în serviciu, cu astea. Mie nu mi-a luat nimic din buzunar! A vrut să facă șoseaua aia de coastă, s-a opus Băsescu! Uite, ăsta a făcut o grămadă de prostii și nu-l ia nimeni!”
Încerc să plec, dar nu pot.
„Ce absurdități, ce tâmpenii în țara asta! Ascultați-mă, 30-60% din țara asta sunt proști, n-au învățat nimic! Sunt unii pe-aici (arată în jur, în club) care au mâncat pui, luau cu cărucioarele, știi cum? Și ei țin cu alții! Țin cu PNL-ul! Iohannis e un trădător de țară. Scrie acolo că ține cu multinaționalele, cu puterile străine.”
Pentru el e clar însă, cum să voteze.
„Ăla care dă un leu în plus, cu ăla țin. Și să-l lase dracu’ în pace pe Mazăre. Mai cunosc eu multe cu Mazăre ăsta, da’ nu pot să… Ce mai, putea să fie mare, dar n-a vrut. Încă ceva. Mă interesează să facă Cazinoul, e un monument, are o istorie. Și să susțină stadionul și echipa asta, Farul, că mă doare inima!“
https://www.vice.com...entru-constanta

#725
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,641
  • Înscris: 15.01.2017
Ma intreb ce rani pot avea unii pe buze de la atata pupat.

#726
mishuletzu

mishuletzu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 27.02.2018
Ranile la gură ale pupătorilor de cururi sunt de la herpes, avand in vedere cu ce parasute s-a dat măzăriche.

#727
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Dom'le, a dat la oameni?
A dat!

#728
MotanulAlb

MotanulAlb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 16.02.2019

View PostAldulescu, on 25 mai 2019 - 10:14, said:

Dom'le, a dat la oameni?
A dat!

A dat tunuri. La parnaie cu fetitza.

#729
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,641
  • Înscris: 15.01.2017

View PostAldulescu, on 25 mai 2019 - 10:14, said:

Dom'le, a dat la oameni?
A dat!

Sper sincer sa-și cumpere medicamente de banii pe care i-au primit de la mazare. Sau scânduri.

#730
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostAldulescu, on 25 mai 2019 - 10:14, said:

Dom'le, a dat la oameni?
A dat!
Dom-le, e prosti?
E!

Pe astia ca voi se bazeaza hotii.
Da' e la parnaie ceva ani, daca mai vreti sa va dea, sa va bage cu randul in camera la el.

Edited by daniMMM, 25 May 2019 - 12:43.


#731
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

View PostAldulescu, on 25 mai 2019 - 10:14, said:

Dom'le, a dat la oameni?
A dat!
Nu a dat el, pachetele erau ajutoare de la UE dar panarama zicea ca le da el. Dupa ce UE nu a mai trimis ajutoare, a inceput sa dea din fondurile primăriei. Cand a venit Curtea de Conturi in control a constatat ca nu  s-a respectat legea si trebuie sa dea banii inapoi.

#732
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cum ziceam. Cea mai scârbavnică făptură pentru noi e aia care măcăne "să fure maică, să fure, dar să ne deie și nouă"

Ăștia ar trebui toți puși sa dea înapoi ce au primit. Oh, wait...

#733
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,626
  • Înscris: 10.08.2009
Sunt curios, mazarica are drept de vot acolo in carantina?
grea alegere, sa-l votezi pe ala care te-a adus la parnaie sa nu intre el(speranta desarta).

#734
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

View PostEpdm, on 25 mai 2019 - 07:53, said:

Ma intreb ce rani pot avea unii pe buze de la atata pupat.

Individul de mai sus nu pupa,deja linge.

#735
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Neoficial, cică bantuie prin puscariile patriei, tuberculoza rezistenta la orice antibiotic.  Aia se ia si prin aerul inspirat !!Si tot neoficial, se pare ca-s cu predilectie afectati, ăia mai plăpanzi....mai ,, siluete ''.  Daca iesi pozitiv la testare, poti linistit sa dai comanda pentru monumentul funerar si sa faci aranjamentele cu biserica.Posted Image Posted Image

#736
spinname

spinname

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,550
  • Înscris: 01.08.2011
Ce vorbesti mă, păi nu a renovat și modernizat PSD pușcăriile ca să nu mai fim penalizati pe la CEDO?

#737
2015Dan

2015Dan

    Genuine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,506
  • Înscris: 31.10.2017

View Postspinname, on 25 mai 2019 - 15:32, said:

Ce vorbesti mă, păi nu a renovat și modernizat PSD pușcăriile ca să nu mai fim penalizati pe la CEDO?

Buna intrebare! Poate va trata Mazare despre acest subiect sau chiar si despre tuberculoza,
pentru ca oricum planuieste sa scrie articole in revista penitenciarului.
(Asa i-a spus lui frate-sau, cand acesta i-a dus pachet.)

#738
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,641
  • Înscris: 15.01.2017

View Postmarius.bunu, on 25 mai 2019 - 15:21, said:



Individul de mai sus nu pupa,deja linge.
Ineamna ca au si limba plina de rani. Nasol.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate