Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Mazare capturat de politie in Madagascar

* * * * - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
797 replies to this topic

#703
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostAldulescu, on 23 mai 2019 - 20:25, said:

Nicio mama nu merita sa treaca prin durerea de a-si vedea fiul la inchisoare, indiferent de ce a facut acesta.

Păi sa-l impuste, dă-l draq. Asa-l mai vede doar o data , cu pantofi de lac si cu mainile pe piept. Sau poate extravagantul asta vrea trening Nike si pantofi se sport Adidas in cosciug.

Edited by dalu364, 23 May 2019 - 20:35.


#704
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,636
  • Înscris: 15.01.2017

View PostAldulescu, on 23 mai 2019 - 20:25, said:


Daca era mama ta, tot asa gandeai?
Nicio mama nu merita sa treaca prin durerea de a-si vedea fiul la inchisoare, indiferent de ce a facut acesta.

Mama mea a educat copii care nu fura.

#705
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
Mama unuia ca asta merita sa il vada intre scanduri :)

#706
yo9hrb

yo9hrb

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,141
  • Înscris: 09.08.2006

View PostAldulescu, on 23 mai 2019 - 20:25, said:

Daca era mama ta, tot asa gandeai?
Nicio mama nu merita sa treaca prin durerea de a-si vedea fiul la inchisoare, indiferent de ce a facut acesta.
Si cu mamele miilor de parnaiasi (violatori, excroci, talhari), ce facem? Le dam drumul odraslelor? Raman in puscarie numai aia orfani de mama?
Mai Aldulescule, tu chiar existi?

#707
gomez99

gomez99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,209
  • Înscris: 20.03.2005
La un moment dat a trebuit sa petrec ceva vreme prin tribunale. Si evident am fost martor la diverse intimplari, unele dintre ele foarte neplacute.
Legat de mame: o doamna conlocuitoare daduse in judecata pe doi insi si le cerea daune pentru ca i-au batut baiatul. baiatul sparsese citeva masini, iar proprietarul uneia dintre ele l-a prins asupra faptului si ajutat de un prieten l-a cotonogit bine pina sa vina politia. se pare ca actiunea se lasase cu buba mare si spitalizare pentru impricinat. acu ma-sa voia niste bani pentru suferinta fiului, nu stiu de ce pleda ea si nu era acolo avocat (sau poate era da n-am observat eu) si nici nu stiu cum s-a terminat cestiunea, da mi-am notat pledoaria spusa cu patos de mama: da ce-a facut, doamnă (era o judecătoare) baiatul meu sa merite asta? a omorât, a dat in cap? a furat si el acolosa de niste tigari!

si ma gindesc acum la amaritul ala de nigel farage, pe care il ia la intrebari ue ca l-a ciupit alzheimerul si a uitat sa declare o juma de milion de euro... o juma de milion? pai astia-s bani de tigari comparativ cu ce delapideaza ai nostri!

Edited by gomez99, 23 May 2019 - 23:25.


#708
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAldulescu, on 22 mai 2019 - 09:01, said:

Într-un interviu telefonic dat de Răducu Mazăre la RomaniaTV, acesta a spus despre teroarea la care a fost supus tatăl său în timpul detenției sale în Madagascar.

Si cine plm l-o pus sa mearga in Madagascar?

View PostAldulescu, on 22 mai 2019 - 14:25, said:

Eu n-am dat niciodata bani la buget, nici taxe nu am platit.

Excelent, un membru util al societatii. Parerea ta si votul tau conteaza!

#709
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005
L-am intrebat eu ce invarte. Nimic.

#710
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Iar mama nu e chiar ce cred unii. A lucrat in comerțul exterior pe vremea comuniștilor iar acolo, se stie, erau doar securiști. Asa se explica obrăznicia acestui ipochimen.
https://adevarul.ro/...202d/index.html

#711
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,072
  • Înscris: 30.07.2006
Toti astia pe care ii vedeti acum pe la TV, politicieni, ziaristi,etc, sunt ori fostii securisti,/nomenclaturisti ori puii lor.
Nu ai cum sa intri in sistemul politic daca nu ai sustinere de la fostii ochiu' si timpanu si daca nu imparti cu toata mafia.
E club inchis.
Ca la notari sau la popi.

Edited by marius.bunu, 24 May 2019 - 10:18.


#712
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,893
  • Înscris: 20.10.2015
Voi va dati seama ce sapariu are Gadea de-i face sa lacrameze si pe Adulescu si pe porsti cu emisiuni d-astea de tot rahatul?

#713
Mr_Who

Mr_Who

    The One

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,728
  • Înscris: 24.11.2005

View PostAldulescu, on 22 mai 2019 - 11:05, said:


acolo in inchisoare cine a stiut sa se descurce, sa faca multi bani este admirat de ceilalti.

O să-l "admire" ăia prin toate găurile.

#714
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,072
  • Înscris: 30.07.2006
Zice fra-su lu' Mazariche ca la Rahova e parfum fata de Madagascar.
Raducu se pune pe scris carti si vrea si la munca.

Aldulescule, Arpagic al tau si-a gasit fericirea la bulau Posted Image
Ii uram sedere lunga Posted Image

Edited by marius.bunu, 24 May 2019 - 14:57.


#715
gepres

gepres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,951
  • Înscris: 09.04.2005
Organizează parade cu el pe post de regină.

#716
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,072
  • Înscris: 30.07.2006
Se adapteaza asa de bine ca nu o sa mai vrea sa mai iasa.

Aldulescu, cine va mai da voua pui, ulei, alea alea? :(

#717
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Daca-i asa frumos la Rahova sa-si cheme si prietenii acolo.

#718
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Mazăre - un elev ștrengar

Înainte de Constanța a existat Drumul Taberei. Și, între cele două episoade, pentru o perioadă necunoscută publicului, pentru Radu Mazăre a existat Măgurele. Aici, alături de generația 1986, fostul politician și-a petrecut anii de liceu.
Nu mulți și-l aduc aminte cu multă plăcere, deși colegii spun că Radu evita, de obicei, contactul cu ceilalți din clasă, așa că pentru mulți a rămas un personaj neutru. ”Nu venea în tabere, participa doar la unele excursii și petreceri. Nu a venit la nici o reuniune de liceu”, rememorează aceștia.
”Își vedea foarte bine de interes. De exemplu, cu profesorii de specialitate, mate-fizică, se purta OK. În schimb, cu ceilalți era dificil. Țin minte că profa de franceză avea mult de furcă, mult de tras cu el”, spune alt coleg al fostului om politic. Afaceristul era cunoscut drept ”un om cu spate”. ”Se știa că părinții săi aveau oarecare legături și se vedea asta în comportamentul din clasă. Îi plăcea să fie în centrul atenției”.

Dacă la școală era ”înfumurat și obraznic”, Mazăre atrăgea atenția plăcut la petreceri, unde ieșea mereu în evidență, ”dansa cu toate fetele și era mult mai uman decât în alte ipostaze”. De exemplu, unul dintre foștii colegi rememorează o petrecere dată de un coleg de generație, fostul secretar general al PNL Mihail Bălășescu. ”Ei nu erau prieteni, nici măcar foarte apropiați, dar s-a nimerit să vină pentru că stăteau aproape. Mazăre a dansat toată noaptea și a făcut furori pe Alphaville și Madonna”, se amuză apropiații din adolescență.

Și, dacă nu mergea în tabere, a fost, totuși, în unele excursii. ”Ținem minte una prin Apuseni, când a însoțit doi băieți și chiar a fost OK. Au dormit în refugii și s-au distrat de minune”. In schimb, pe cât se apropia finalul liceului, Mazăre și-a pierdut de tot interesul pentru școală. ”Chiar dacă nu a rămas corigent vreodată, nu își dădea silința. Era un tip inteligent, dar nu se omora cu învățatul”.
A fost și motivul pentru care a dat la Marină. ”Dau acolo pentru că nu intru în altă parte”, le-a spus el colegilor și unui profesor la o oră. Apoi, înainte de bacalaureat, a avut un dialog superior cu un profesor, care s-a declarat bucuros că ”scapă” de Mazăre.
– Încă două săptămâni și gata, scăpăm!
– Ha, ha, scăpați de mine, dar peste un an vin frații mei, gemenii! a replicat Mazăre

”Mazăre a avut doi frați în același liceu, gemenii Mihai și Alexandru. Cei doi nu semănau deloc, însă Mihai era leit Radu. Rămăsese acolo, practic, și după ce terminase liceul” a explicat un fost coleg.


Asa arata azi, fratii Mazare:
[ https://i.ibb.co/gywnw67/fratii-mazare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Aldulescu, 24 May 2019 - 16:26.


#719
Epdm

Epdm

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,636
  • Înscris: 15.01.2017

Quote





Asa arata azi, fratii Mazare:
[ https://i.ibb.co/gywnw67/fratii-mazare.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cinne ti-a trimis poza aia e un mare mitoman.

Uite cum arata mazare azi:

Am auzit ca plange apreoape constant ca o fetita.

Attached Files


Edited by Epdm, 24 May 2019 - 16:39.


#720
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,072
  • Înscris: 30.07.2006

View Postalalaltu, on 24 mai 2019 - 16:24, said:

Daca-i asa frumos la Rahova sa-si cheme si prietenii acolo.

Vine unul luni,unul cu mustata :)
Pe termen lung,nu in vizita.

Edited by marius.bunu, 24 May 2019 - 16:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate