Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Amplificare semnal - Mobil in zona cu semnal f slab

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003

Quote

Originally posted by AirBoy
dar si cu Fizzu` .....  
----------------------------
Diga si Fizz sunt telefoane excelente la capitolul
semnal, in tot cazul.
Si cu  antena externa, nu k jucariile de azi  :OK:

#20
Guest_AcidMan_*

Guest_AcidMan_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Fizz... bestial la semnal .. toti bossii din Dialog aveau 5110 si "saracii" firmei aveau fizz .. si la o petrecere in vf muntelui bossii cereau fizz-urile sa dea cate un tel.. chiar nasol ..

#21
maiself

maiself

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 15.04.2003

Quote

Originally posted by AcidMan
Fizz... bestial la semnal .. toti bossii din Dialog aveau 5110 si "saracii" firmei aveau Fizz .. si la o petrecere in vf muntelui bossii cereau fizz-urile sa dea cate un tel.. chiar nasol ..
Ca sa nu mai vorbim de super-memorabilul
Motorola ©d160, cu performante chiar mai bune .
Se mai gasesc baterii pentru Fizz?  :confused:

#22
7omca7

7omca7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 12.07.2003
Am nevoie de o recomandare pentru un telefon
mobil intr-o zona fara semnal. Mai exact exista semnal la
aprox 10 m de sol (am reusit sa vorbesc cu un nokia 3310).
Am aflat ca exista o antena amplificatoare la Romkatel.
Deci am nevoie de un telefon cu mufa de antena exterioara.
Bineinteles ca nu vreau sa dau o caruta de bani pe ceva nou
asa ca va rog sa-mi recomandati ceva rezonabil .

Merci

#23
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Si cu un Nokia 5110 ai putea sa iti faci treaba!
Eu am incercat cu antena exterioara si am fost mai mult decat multumit!

#24
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
confirm si eu, Nokia 5110 are mufa ptr antena exterioara. si din cate stiu, mufa ptr antena extrrioara face contact aproape in acelasi loc ca si antena interioara.

#25
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,763
  • Înscris: 01.10.2002
Nokia 5110, eventual Alcatel One Touch easy. Am avut unul, in excursii la munte eram singurul cu semnal, toti prietenii cu telefoane fitoase trebuiau sa urce sus pe deal ca sa vorbeasca. preferau sa vina la mine sa-si bage sim-ul in telefonul meu. Are mufa de antena exterioara in spate si poti sa desurubezi antena lui sa pui una extensibila in loc (are contacte pt asta in interior). Am cautat una extensibila (telefon pt excursii) dar bateria era deja cam obosita si i l-am dat fratelui meu. Mere si-acuma... Bun telefon, daca nu tii la imagine... La semnal Motorola si Alcatel sunt cei mai tari.

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003
Alcatel ? Fii serios...

Motorola e super dar sa pui Alcatel langa Motorola e blasfemie  :D

#27
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
ok, ma intereseaza si pe mine subiectul pt m55 meu pe munte. De unde se poate cumpara o antena? al meu are conector de antena externa.

Firme, numere de tel aveti? Romkatel nu prea pare orientata pe end user

#28
7omca7

7omca7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 12.07.2003
Pt antene (yaghi parca se numesc) importatorul este Romkatel dar le puteti cumpara de la Total Moto (sau asa ceva) telefon
3120747 (sediul pe langa Sala Palatului). Pret 24 Euoro fara TVA. Eu cred ca o sa cumpar una saptamana asta si va tin la curent daca merita.

#29
cmd

cmd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 28.06.2004
o firma din cj care produce antene ptr orice sistem. nu mi-am luat de la ei, doar am auzit: http://www.elpismedi...utie/ant_rc.htm
ma batea gandul sa iau ceva ptr zapp

#30
suri

suri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 10.05.2004

Quote

Originally posted by 7omca7
Pt antene (yaghi parca se numesc) importatorul este Romkatel dar le puteti cumpara de la Total Moto (sau asa ceva) telefon
3120747 (sediul pe langa Sala Palatului). Pret 24 Euoro fara TVA. Eu cred ca o sa cumpar una saptamana asta si va tin la curent daca merita.


romkatel are birou de vanzari in bucuresti, pe strada dristorului (baba novac)... vezi http://www.romkatel....024/contact.htm

#31
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004

Quote

Originally posted by cmd
o firma din cj care produce antene ptr orice sistem. nu mi-am luat de la ei, doar am auzit: http://www.elpismedi...utie/ant_rc.htm
ma batea gandul sa iau ceva ptr zapp


Fain link sper sa fie seriosi si sa si functioneze antenele lor....
10x 10x 10x

#32
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002
M-ar interesa si pe mine amplificator pentru un telefon cu semnal puternic (la propriu si la figurat) - daca dau la maxim sunetul imi sparge urechile. Este vorba de un Alcatel STH? sau RSH?, am uitat tipul (nu e al meu). Pentru o zona rurala unde este semnal afara nu este semnal in casa, este semnal la 4-5 m inaltime de sol (sau cel putin Alcatel-ul are semnal la 4-5 m inaltime de la sol).

Din punct de vedere al semnalului, Alcatel-ul se descurca mult mai bine decat un Samsung.

PS: Cum o sa intre Romania in UE daca la tara nu exista semnal GSM/CDMA/DCS ? De ex padurariul din mijlocul padurii vrea sa isi puna Internet de la Zapp, ca doar locuieste intr-o tara membra a Uniunii Europene ?!!!! trebuie  sa fie posibil acest lucru .

#33
StarTrek

StarTrek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 532
  • Înscris: 30.01.2002
Si nu inteleg de ce antenele amplificatoare de semnal GSM/CDMA/DCS  se gasesc de vanzare in orase mari (unde exista semnal) si nu la sate ?!?

#34
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
@startrek: glumesti, nu?! Pt ca in sate aia cumpara vodca si paine, nu antele GSM de 200$! Si inca ceva: nu il cumperi sa-l folosesti in fata magazinului ci oriunde ai nevoie de asa ceva..pe lumea asta.
Cat despre cealalta treaba cu padurarul- noi stam mai bine decat majoritatea tarilor din vestul Europei ca si acoperire si calitate a convorbirii. La noi chiar ar putea sa-si ia mobil pt ca va avea semnal cu siguranta la una dintre cele 3 companii existente..pardon 4:D

PS: Cat despre desbaterea de pe prima pagina referitor la semnalul pe care Motorola il are comparativ cu Alcatel, nu va mai agitati. Ambele marci folosesc finali de antena...poate o sa fie o surpriza...Motorola, d-aia au acelasi tip de putere a semnalului. Alcatelul foloseste finali Motorola si are o putere mare a semnalului-am avut apropae toate modele de alcatel si pot confirma :D

#35
7omca7

7omca7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 12.07.2003
Revin cu date concrete :
Antena YAGI GSM 50 OHM de la KATHREIN ROMANIA
(cumparata de la Total Moto - 1200k lei)
Tip KR2,VSWR (s) :OK: . Deci eu zic ca merita banii.

#36
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Dar probleme la claritatea sunetului ai? Ma refer la intreruperi sau la acele interferente specifice zonelor cu semnal slab...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate