Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 

Xiaomi Redmi K20 / Mi9T

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
1285 replies to this topic

#55
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Sa il stăpânești sănătos. Cum stă la capitolul semnal, sunet in convorbiri, sunet in căști?
Unii zic ca 9T (global version) nu e ok la semnal.

#56
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
Du nr du

Edited by Alxdava, 30 June 2019 - 05:19.


#57
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008

View PostNaturalBornGamer, on 21 iunie 2019 - 17:54, said:

Honorbuy. 1725 lei cu folie sticla cadou.Livrare in 2 zile cu DHL.

Apropo,amprenta funcționează foarte bine cu folia montata.Ma aștept să meargă și mai bine in zilele următoare.
Cum e cu honorbuy? beneficiezi si de o garantie la noi in ro? Ma tenteaza k20 pro 8gb/256gb.

#58
skratch16

skratch16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 06.02.2007
Ala mi se pare ca pun ei rom global, dar nu are banda 20 pt ca telefonul nu e global.

#59
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,287
  • Înscris: 25.02.2009
Garanția e 1 an la ei. Dacă ai probleme se trimite prin curier și primești altul în caz de defecțiune. Sau cel puțin asa mi sa spus de la ei.
Nu știu dacă pun ei sau nu, telefonul e ca orice telefon făcut pentru Europa. De la soft la accesorii.

#60
PostacheNegrutzi

PostacheNegrutzi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 12.03.2019
Încă n-am deschis nimeni un topic separat pentru cel brand-uit Xiaomi Mi 9T?! E mișto telefonul dar deocamdată trebuie să mai scadă prețul. L-am văzut la un moment dat pe la 1700 lei

Edited by PostacheNegrutzi, 04 July 2019 - 12:07.


#61
asuletz89

asuletz89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 15.06.2011

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9_BDfyhgQM0um?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cum adica adica se incarca full in 2. 5 ore?

Cei de la gsmarena au zis ca de la 0 la 45 % in 30 min si full in aproximativ 100 minute
In cat timp ti se incarca?

#62
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Mi 9t are port IR?

#63
TuZy

TuZy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 06.12.2008
Credeti ca merita sa cumpar varianta chinezeasca, adica K20 (nu 9T) ? O sa am probleme cu el?
Sunt momentan in China, inca nu am am vazut Xiaomi store, dar probabil gasesc la ceva mall.

#64
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,688
  • Înscris: 17.01.2008
@musicallro,, nu are.
@TuZy, K20 nu este neaparat varianta chinezeasca. Cauta varianta pentru europa, dar inclin sa cred ca nu vei gasi la magazin.

@all, necesita folie (de sticla) speciala, pentru ecran? (asta pentru ca senzorul de amprenta este "under screen")

#65
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Mi-am comandat si eu mi9t albastru cu 128gb rom de pe honorbuy. Astept sa ajunga, am primit mesaj de la dhl ca abia luni ajunge. :)

#66
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 11.11.2004
Gearbest iar arunca dupa mine cu oferte... Posted Image (probabil si dupa altii)

Attached File  9T.png   411.74K   139 downloads

#67
horean

horean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 19.01.2007
Transportul priority sau expedited de la gearbest ce implica? Vine prin curier fara taxe si tva? Sau la posta romana?

#68
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,311
  • Înscris: 11.11.2004
Priority Line l-am folosit de cateva ori si tot ce am comandat a venit prin curier direct acasa.

#69
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,287
  • Înscris: 25.02.2009

View Postasuletz89, on 04 iulie 2019 - 14:17, said:


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/9_BDfyhgQM0um?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cum adica adica se incarca full in 2. 5 ore?

Cei de la gsmarena au zis ca de la 0 la 45 % in 30 min si full in aproximativ 100 minute
In cat timp ti se incarca?
Eu l-am vândut de ceva vreme , am trecut la P30 Pro. Despre încărcare por sa îți zic ca e foarte lentă. Chiar deranjant de lentă. Nu am cronometrat dar as aprecia ca durează cam 2 ore pt încărcare completa.

#70
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Am uitat sa mai postez aici, am telefonul de vineri, m-am tot jucat cu el zilele astea. Ecranul e fenomenal, se misca bine, designul ( blue ) e delicios, bateria tine o zi desi l-am butonat ca un disperat. Incarcarea nu mi se pare lenta, dar nici rapida, e ok, oricum noaptea il tin la incarcat.

Softul are un bug si am raportat deja la Xiaomi. Setarile notificarilor se reseteaza dupa ce fac un cleanup din task manager.

#71
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
mai merita sa astept K20 Pro (care nu da nici un semn ca ar aparea) sau sa merg pe varianta asta?
nu ma joc deloc pe telefon, doar mail si navigare pe net.

#72
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Pai asta e alegerea ta, de miscat se misca foarte bine si cu sd730. Pana acum nu am avut probleme de lag. Fostul telefon avea sd821 si se simte un boost de performanta major. Am instalat fallout shelter si asphalt,o aplicatie de monitorizat camere, se misca super bine.

Initial am vrut si eu sa astept pt sd855 si 8gb ram, dar n-am mai avut rabdare. Cred ca si pt baterie e mai ok sd730.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate