Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

Divort

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Buna ziua, am si eu o intrebare pentru cei care cunosc cazuri ca al meu.  Cam de cand sa nascut fetita noastrã sunt numai certuri in familie adica intre mine si sotul meu. Daca zic ceva ne certam si ma ameninta ca ma bate, daca fac ceva gresit, ceva minor iar la fel se intampla. Ma injuea si ma jicneste in ultimul hal. Daca zic ca il parasesc ma ameninta ca nu imi da fata sa o iau cu mine. Fetita are 1 an si 7 luni. A stat 24 din 24 numai cu mine,tatal fiind mai mereu plecat la servici. Sta maxim 15 minute cu ea apoi ma striga sa stau sa am grija de fata. El acum mai are cam jumatate de an de executat cu suspendare pentru conducere sub influența alcoolului. Are sanse sa imi ia fetita? Adica sa ramana la el.  Nu pot pleca de la el pentru ca nu imi da fata si ridica mana la mine. Va mulțumesc!

#2
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Copiii, in general, se cam dau la mama. Daca tatal cauzeaza probleme, e mai sigur.

#3
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Reclamatie la politie pentru violente si ordin de restrictie pentru individ. Si scapa de el cat mai rapid....

#4
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Avocata care la scos din multe belele sincer  e foarte buna si ma gandesc sa ny faca ceva si sa mi-o ia.

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Pai ia-ti si tu un avocat bun,e vorba de copil.

#6
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 23.10.2006
Tu ai un loc de munca in prezent sau esti in concediu de crestere a copilului? Daca poti dovedii ca ai un venit stabil si locuinta, nu are sanse sa iti ia copilul...

#7
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Nu a dat in mine dar nici mult nu mai e. Totul incepe de la copil. Daca plange sunt eu de vina, daca se impiedica fetita prin casa tot eu sunt de vina si tot asa

#8
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Scapa de el rapid. Vezi ca la astia prieteni des cu alcoolul, daca incep sa-si bata sotia, la scurt timp intra si copilul in fabrica.

#9
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Sunt in concediu de crestere. Daca iau fetita ma duc la parintii mei. De curand nea dat socrii casa lor. Nea facut acte noua.

Dar i las totul lui nu am nevoie de absolut nimic,doar fetita o vreau atat

#10
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
1. Avocat.
Probabil costa, dar asta e.
2. Martori.
Invita pe la tine / mergeti la rude/prieteni/amici/vecini/cunostinte.
Probabil isi va da in stamba si pe acolo, nu ?!

#11
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,611
  • Înscris: 15.06.2007

 NicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 14:23, said:

Sunt in concediu de crestere. Daca iau fetita ma duc la parintii mei. De curand nea dat socrii casa lor. Nea facut acte noua.

Dar i las totul lui nu am nevoie de absolut nimic,doar fetita o vreau atat
o pereche de pantofi sa nu pleci desculta . Ce mai stai?  Nu am inteles, el este la parnaie sau urmeaza sa inceapa facultatea?

#12
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Am socrii care stiu foarte bine ce se intampla si nasii dar ei nu am vazut chear tot au vazut doar cum imi da mereu ordine si imi plaseaza mereu fata in brate sa am grija de ea ca eu stiu ce sã-i fac copilului si el nu stie. Ia zis si nasii sa se implice si el mai mult si sa imi vorbeasca frumos pentru a fi o familie fericita dar fara rezultat

Nu nu.  A avut 2 ani cu suspendare dar acum mai are cam 6 luni

 tfmercedez, on 05 mai 2019 - 14:30, said:

o pereche de pantofi sa nu pleci desculta . Ce mai stai?  Nu am inteles, el este la parnaie sau urmeaza sa inceapa facultatea?

De mancare fac,de spalat spal, curat este, copilul ingrijit este si cu toate astea tot nu este multumit

#13
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu e nevoie sa vada martorii tot.
E suficient sa vada citeva exemple.
Socrii - adica parintii lui ?!
Si ar depune marturie impotriva lui ???
Oricum, te va sfatui foarte bine avocatul.

#14
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Este cu control judiciar,asta inseamna cu suspendare. La 3 luni se duce sa dea cu subsemnatul

Da,parintii lui.Nu stiu daca va depune marturie sau nu. Eu vad ca cel putin soacra mea incearca sa vorbeasca cu el ca nu e bine pentru copil si ca ma va pierde si pe mine si pe fata dar tipa la ea si schimba subiectul cat despre socrul meu nu prea il intereseaza ce se intampla.

#15
shymano

shymano

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,876
  • Înscris: 27.04.2010
Mergi si stai de vorba cu politistul de proximitate, de la sectia de care apartineti.

#16
andreea82a

andreea82a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.03.2019
Fugi cat mai repede ptr ca dupa ce incepe sa te bata o sa iti fie mult mai greu.
Nu ai cum sa il schimbi. Asa este firea lui. Probabil ca agresivitatea tea si atras la el si credeai ca nu o sa fie asa si cu tine dar realitatea nu e asa. Cunosc multe naive ca tine, unele reusesc sa scape dar altele nu si duc o viata de cosmar

#17
laur_radu

laur_radu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 11.12.2013
Ai putea sa lasi telefonul pe inregistrare, dar trebuie sa fii atenta, pt ca daca isi da seama cred ca o fie complicat. De castigat nu cred ca are sanse oricat de bun ar fi avocatul lui.  
Este mai in varsta mult decat tine ?

#18
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
A mai facut cineva plangere la acea sectie de politie tot pe tema violentei si politistul a zis sa se mai gandeasca ca poate se schimba. Totusi am sa consult un avocat sa vad ce se poate face. Dar am vrut si parerea voastra referitor la cine va sta fetita. Va multumesc!

Este cu 4 ani mai mare el.  De 8 ani de zile suntem impreuna si de 3 ani casatoriti. A fost un baiat foarte bun la locul lui, grijuliu cu cei din jur.Certurile si shimbarea a aparurut odata cu fetita nu stiu de ce pentru ca si-a dorit si el si eu enorm un copilas. Si acum este bun cu altii dar nu si cu mine  toate deciziile in casa le ia el, daca imi spun si eu parerea imi zice sa tac ca nu e bune ce zic si ca eu nu stiu nimica.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate