Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Divort

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,945
  • Înscris: 17.01.2012
WOOW
încă mai există ființe inadaptate societății în care evoluează!!!

...
unde mai pui și că MUUULTE dintre „sfaturi” sunt redundante!!!

#56
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,502
  • Înscris: 20.10.2015

View Postsilesax, on 06 mai 2019 - 13:26, said:

nici măcar o înjurătură mai in gluma bre..? Posted Image

Nope, niciodata

View Postcorinadaniela, on 06 mai 2019 - 13:32, said:

tsunnnami, ma faci sa zambesc.... amar.
tie ti se pare ca acel individ chiar e un tata bun pentru fetita, ii pasa de ea cu adevarat ? sta cu ea cateva minute, ca si cum ar fi un animalut de companie dragut, dar cand copila incepe sa planga sau sa-l deranjeze, repede i-o paseaza mamei. el nici macar nu stie cum s-o aline daca plange, sau sa-i schimbe un scutec.
pai daca nevasta lui ar fi internata in spital sau ar avea o mana/un picior rupt, punem pariu ca n-ar fi capabil sa reziste cu fetita mai mult de o ora, si o va pasa imediat in grija parintilor lui, ca nu se descurca, pentru ca habar nu are de fapt cum este sa ai grija toata ziua de un copilas atat de mic ?
iar faptul ca ii cumpara copilei diverse lucruri/jucarii, este pentru a o atrage de partea lui si pentru a compensa, inconstient, faptul ca nu petrece timp de calitate cu copilul.
in felul lui ciudat si egoist, acest om si-o iubi copila, nu zic nu.
dar ca tata, sot si model pentru copil - este egal cu zero. asta nu e om langa care sa poti avea o viata linistita.
certurile si insultele nu vor dura o vesnicie...va sosi momentul in care isi va lovi sotia...si ea, ca o fraiera, dependenta deja de abuzatorul ei, va rabda si va indura, daca nu va reusi sa iasa din aceasta relatie abuziva si toxica.
ea nici macar nu-si da seama ca prioritatea ei este acum fetita, pe care trebuie s-o scoata urgent din acest mediu, sa n-o mai expuna certurilor si tensiunilor din familie. un copil atat de mic inca nu intelege, DAR SIMTE. si il afecteaza, acum si pe viitor.

Io cre ca m-ai inteles gresit. Eu NU pot decide daca e sau nu tata bun, aia va face instanta
Am zis ca e a lui cat si a ei, 50-50, nimic mai mult sau mai putin.
Am mai spus ca nu cred ca are pe cineva din moment ce-i pasa de fetita si de nevasta
Cam astea ar fi punctele in care nu cadem de acord

#57
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
eee.. ti e frica tie ca are parintii bogati.. :))

#58
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

View PostNicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 14:00, said:

Daca zic ca il parasesc ma ameninta ca nu imi da fata sa o iau cu mine. Fetita are 1 an si 7 luni.  Are sanse sa imi ia fetita? Adica sa ramana la el.  Nu pot pleca de la el pentru ca nu imi da fata si ridica mana la mine.
Ba poți pleca dacă ai curaj și dacă ai unde, n-are nicio șansă să obțină ca domiciliul fetei să fie stabilit la el, oricât de grozavă ar fi avocata de care zici. E mică, el are o meserie care îl ține pe drumuri iar tu mai ai puțin și te întorci la serviciu (ai zis că ești în ccc).

Poate n-ar fi rău să pleci fără să te gândești neapărat la divorț dacă nu te simți pregătită acum. E posibil ca, dacă îi arăți că nu ți-e frică de amenințările lui și vede cum e fără voi, să se schimbe. Puțin probabil asta, însă nu e exclus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate