Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Divort

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
o sa pară tampita întrebare dar de cand a aparut fetița cum stați cu amorul..!

#20
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Nu e de loc tampita întrebarea. De cand sa nascut fetita a fost decizia lui sa dormim in camere separate pentru ca daca plange fata peste noapte nu va putea face fata la servici. El este taximetrist.  La inceput ne iubeam ca inainte dar de cand am vazut schimbarea lui in comportament nu prea ma mai atras sa facem dragoste, daca eu nu vroiam imi respecta decizia. Se intampla sa treaca si 2 sau 3 saptamani pana sa facem si noi ceva. Daca ma respecta ca la inceput si vorbea frumos poate nu exista bariera asta intre noi niciodata. Dar faptele lui ma facut sa ma distantez de el, uneori sa nu-l mai suport

#21
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
să știi ca asta e o explicație la schimbarea comportamentala, pentru ca tot te intrebai de ce s a schimbat. nu te învinovățesc,dar te intrebai.

#22
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Nu sunt semne de altă femeie?

#23
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Multi ma intrebati de ce stau si nu fug.  Nu fug pentru ca nu imi da fata si daca plec in lipsa lui sa jurat ca ma omoara daca iau fata cu mine. Cu ea nu are absolut nimic, i cumpara tot ce are nevoie se vede ca o iubește mult dar nu se descurca singur cu ea ca nu stie sa o schimbe, nu stie ce sai faca sa o liniștească daca plange nu stie ce sa baca daca are temperatura sau e bolbavioara, nu stie nimic dar el o vrea

#24
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018

View PostNicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 14:00, said:

El acum mai are cam jumatate de an de executat cu suspendare pentru conducere sub influența alcoolului.

Prietena draga, pedeapsa ori se executa ori se suspenda. Nu exista executare cu suspendare. Executarea intervine daca mai face vreo magareata.

Eu l-as santaja cu chestia asta. Adica i-as zice: vrei sa faci puscarie si nu stii cum? Da in mine, ca executi si ce primesti pentru fapta asta si ce ai primit cu suspendare.

#25
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007

View PostNicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 14:37, said:

Am socrii care stiu foarte bine ce se intampla si nasii dar ei nu am vazut chear tot au vazut doar cum imi da mereu ordine si imi plaseaza mereu fata in brate sa am grija de ea ca eu stiu ce să-i fac copilului si el nu stie. Ia zis si nasii sa se implice si el mai mult si sa imi vorbeasca frumos pentru a fi o familie fericita dar fara rezultat

Nu nu.  A avut 2 ani cu suspendare dar acum mai are cam 6 luni



De mancare fac,de spalat spal, curat este, copilul ingrijit este si cu toate astea tot nu este multumit
daca esti din '93 nascuta, n-ai nici 30. Stiu fete care si-au gasit usor pe altul chiar si cu copil de gât, dupa ce au fist parasite de primul sot.  Tu, daca ai ales prost, mai ai sanse, depinde cat o taraganezi.  
Dar probabil ca tii la el, si nu ai curaj sa pleci. Ori ramai si te obisnuiesti cu soarta, ori o iei in maini. Sa vedem si ce o sa faci daca , dupa ce ca bea, o sa inceapa sa te loveasca, va incepe sa umble si pe la altele. Ca doar nu i-o fi jena.

Edited by tfmercedez, 05 May 2019 - 15:19.


#26
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Cu fetița nu are absolut nimic, i cumpara tot ce are nevoie o dragaleste se vede ca o iubește mult dar nu se descurca singur cu ea ca nu stie sa o schimbe, nu stie ce sai faca sa o liniștească daca plange nu stie ce sa baca daca are temperatura sau e bolbavioara,si nici nu petrece prea mult timp cu ea  daca e mofturoasa sau plange ma cheama repede pe mine de la bucatarie de la baie sau din oricare camera sa vin sa stau cu ea. nu stie nimic dar el o vrea.    Poate pare bizar dar mam uitat la apeluri la mesaje peste tot. Cand il sun raspunde mereu nu stiu daca ar fi vorba de o femeie. Vine noptile acasa, nu miroase a parfum de femeie si nici vreun semn ceva. Poate se ascunde prea bine nu stiu ce sa zic

#27
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018
Da, si mai spune-i ca autoritatile nu baga si copiii la puscarie impreuna cu parintii.

#28
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
In mod normal un copil întărește relația în familie, nu o dezbină,de aia zic de vreo fufa. Degeaba iubește copilul dacă nu se implică.

#29
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 71,976
  • Înscris: 15.06.2007

View Postsilesax, on 05 mai 2019 - 15:01, said:

o sa pară tampita întrebare dar de cand a aparut fetița cum stați cu amorul..!
pai daca te pretinzi mai in etate.. tu cum crezi ca poate fi amorul dupa aparitia copiilor (moartea pasiunii).
Pune si tu in calcul- ala pe drumuri cu munca, vine acas frustrat si se apuca de baute.  Cand sa mai si f...

#30
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Acum nu mai bea de cand a condus sub influența alcoolului si ia luat si permis si ia dat si cu suspendare. De cateva luni nu stiu exact 7 sau 8 luni a dat iar examen de redobandire a carnetului si de atinci nu mai bea. La o saptamana daca isi ia o doza de bere cu lamaie si cam atat. Este taximetrist  si nu poate bea ca daca trebuie sa plece in comanda si etc.

Da sunt nascuta in 93. Sunt tinerica pot lua viata in piept si de acum in colo nu se pune problema de asta. Tot ce ma macina pe mine este ca vreau sa am eu fetita sa stea cu mine nu cu taicasu. Ea imi da putere sa trec peste toate si pentru ea ma zbat sa creasca într-un mediu linistit. Pentru mine ea este totul.

Da sunt nascuta in 93. Sunt tinerica pot lua viata in piept si de acum in colo nu se pune problema de asta. Tot ce ma macina pe mine este ca vreau sa am eu fetita sa stea cu mine nu cu taicasu. Ea imi da putere sa trec peste toate si pentru ea ma zbat sa creasca într-un mediu linistit. Pentru mine ea este totul.

#31
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,243
  • Înscris: 28.10.2018

View PostNicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 15:25, said:

Este taximetrist  si nu poate bea ca daca trebuie sa plece in comanda si etc.


Acum e de inteles comportamentul. Taximetristul are si el necesitati ca oricare alt om. Daca nu poate sa bata un client sau cel putin daca nu e chemat de colegi sa participe la bataia unui client, atunci e normal sa vina cu chef de cearta acasa si vrea sa bata si el ceva. Preferabil ceva mai mic si mai slab decat el.

#32
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017

View PostNicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 14:00, said:

Are sanse sa imi ia fetita? Adica sa ramana la el.  Nu pot pleca de la el pentru ca nu imi da fata si ridica mana la mine. Va mulțumesc!

Din ce povestesti, sansele sa iti ia fata sunt fix zero. Pe langa faptul ca instantele tind sa incredinteze copilul mamei, faptul ca doar tu o ingrijesti si condamnarea cu suspendare vor cantari decisiv in favoarea ta.

View PostNicoletaAdriana93, on 05 mai 2019 - 15:08, said:

El este taximetrist.

Pff...inca o bila neagra.

#33
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Terapie de cuplu ?; nu de alta, dar daca aveti un copil nu mai conteaza varsta, sexul, pasiunea, sarmalele..

#34
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
Draga Nicoleta, ai doua optiuni...de fapt mai multe:
-ori pleci fara sa privesti in urma. Aici ai grija sa nu intri la parasire de domiciliu. Iti spune avocata mai multe.
-ori il calaresti bine, bine de tot. Intelegi tu care-i treaba cu calaritul
-ori incepi sa ridici si tu capul din pamant si sa-i ti piept. Din ce am citit esti de genul "capul plecat, sabia nu-l taie". Daca vede ca nu i te opui cu nimic, normal ca o sa aiba acelasi comportament.
Tu decizi.
PS. Nu esti nici primul si nici ultimul parinte care are grija singur de un copil.

#35
NicoletaAdriana93

NicoletaAdriana93

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 05.05.2019
Dovedesti ca esti barbat cand iubesti si susții familia nu  cand o faci sa se destrame. Am incercat sa discut cu el sa vad care este sursa problemelor si nervilor si certurilor. Uneori zice ca eu sunt de vina pentru certuri si el nu ar3 nimica. El e normal si eu sunt aia nebuna si multe altele. Imi pare rau ca nu mai pot discuta dar sa tr3zit copipul si sa mai petrec timp cu ea si sa-i dau sa pape. Va mulțumesc pentru sfaturi

#36
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,501
  • Înscris: 20.10.2015
Eu as pleca in secunda asta.
Pleci la ai tai cu fata.
Pe urma... vedeti voi

Aranjati sa vina sa vada fata sa o ia in weekend etc. E si el parinte asa cum esti tu, si el are dreptul sa stea cu ea.
Nu as intreprinde nimic juridic deocamdata.
Vorbesti cu ai tai si taica-tu o sa-i tina piept.

Stati jos toti si ii explici ca nu poti trai in atmosfera aia.
Nu numai pentru tine, dar si pentru copil este nociv sa se dezvolte in atmostera aia.
Eventual ii spui si lui cand se calmeaza ca va trebui sa luati o decizie.

Nu intra cu forta si politia acolo unde nu trebuie s-o faci.
ii propui sa stati deparat si sa va intalniti de 2-3 ori pe saptamana sa vedeti cum decurge, poate isi schimba atitudinea, poate tu sa ti-o schimbi, ca poate ai si tu partea ta de vina pe care n-o scrii aici, nu ma intereseaza.

Intr-un regum de teroare NU AS TRAI, indiferent ce e la mijloc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate