Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Imprumut prin notariat catre o persoana fizica

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#19
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postslai, on 23 aprilie 2019 - 20:07, said:

Și la banca ii dau. Minte ala, nu stai în biroul de credit 13 ani.
ce inseamna "nu stai în biroul de credit 13 ani." ?

#20
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
Ești sters la 4 ani de la ultima mentiune.

#21
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Colegule stai potol. Dacă vrea bani să se intereseze singur la bănci. Vei rămâne și fără mașină și fără 8000 de lei.
Rata aia de acum 13 ani e baubau.

#22
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,539
  • Înscris: 16.03.2007
July, vezi ca vrea sa te faca, miroase a cazul clasic de teapa intre "prieteni"... te-a vazut mai tras si sare pe tine. Nu-i da nimic, spune-i sa stranga banii aia si aia e.

Edited by laffin, 23 April 2019 - 20:14.


#23
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostJuly02, on 23 aprilie 2019 - 20:11, said:

ce inseamna "nu stai în biroul de credit 13 ani." ?
Nici nu e asa vechi biroul de credit :D

#24
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
Omul imi dadea 20mil pe masina veche sa o ea la Rabla ca sa-si ia un Logan nou! dar lui ai mai trebuiau 8000 de lei pe langa cei 260mil pe care ai avea , asta era problema!
asa mi-as fi luat eu masina noua , dar mai un astra H din 2006 cu care nu prea sa circulat asa, si ca sa iau una noua sa o revand mi-e sa nu raman cu ea

Edited by July02, 23 April 2019 - 20:22.


#25
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 12.01.2018
Daca un permit de laptop n-a fost in stare sa plateasca ce fel de om este profu asta?se zice ca atat sa dai imprumut cat iti poti permite să pierzi

#26
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View PostEMPP, on 23 aprilie 2019 - 20:21, said:

posibil acu 13 ani nu era profesor si nu avea bani,luase caculatorul ca avea nevoie sa invete probabil, si uite a ajuns profesor de informatica,acu nu stiu ce sa mai cred nici eu ,
e riscant sa-l imprumut totusi, numai sa cumpar eu masina noua Logan si sa i-o revand, dar daca nu i se aproba creditul raman cu ea....

Edited by July02, 23 April 2019 - 20:25.


#27
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostJuly02, on 23 aprilie 2019 - 20:20, said:

Omul imi dadea 20mil pe masina veche sa o ea la Rabla ca sa-si ia un Logan nou! dar lui ai mai trebuiau 8000 de lei pe langa cei 260mil pe care ai avea , asta era problema!
asa mi-as fi luat eu masina noua , dar mai un astra H din 2006 cu care nu prea sa circulat asa, si ca sa iau una noua sa o revand mi-e sa nu raman cu ea
Deci tu ai o rabla... vrei sa o vinzi lui pe 2000 lei.
Ai si bani de masina noua pentru tine si inca 8000 lei extra, dar nu vrei sa iti iei masina noua de frica sa nu ramai cu rabla de 2000 lei pe cap pe care oricum o poti da foarte repede la rabla prin intermediul unui dealer.
Doar mie imi suna ceva nebunie pe aici?

Cred ca te-a mirosit bine profesorul... iti va da o lectie :D

#28
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postprojectfp, on 23 aprilie 2019 - 20:28, said:

masina din 2006 astra h are doar 45mii km la bord, ce sa fac cu ea sa o vand pe  nimic?
ai mei nu mai traiesc niciunul ,, daca chletui banii  care-i mai am pe masina noua raman  fara bani si nici nu mai sunt ai mei sa ma mai sustina,deasta singur e mai greu

Edited by July02, 23 April 2019 - 20:36.


#29
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Si totusi ai 8000 lei sa ii faci cadou profesorului. :D

Si ai si bani de masina noua.

Dar e greu

#30
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postprojectfp, on 23 aprilie 2019 - 20:35, said:

am o rezerva de bani dar nu vreau sa-i  epuizez ca am niste priobleme, din cauza unor arsuri mi-e greu sa ma angajez, si trebuie sa folosesc rational si eficient banii pana ma fac mai bine  peste un an doi in care sa pot lucra in colectivitate ca deacasa nu am gasit  caci eu am facut inginerie si poate  ma gandeam ca o sa  invat ceva IT de la profesorul de infirmatica care sa ma ajute sa lucrez deacasa cumva

#31
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ține Astra aia că e bună pentru ce ai tu nevoie. Vezi cum dai Dacia aia veche la rabla și mai iei 20 de milioane.
Ține banii pentru zile negre lasă împrumuturile că iei țeapă.

#32
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postwaterman, on 23 aprilie 2019 - 21:04, said:

dai Dacia aia veche la rabla și mai iei 20 de milioane.
profesorul dadea 20 mil pe Dacia veche,gandeam ca in plus poate ma invata un pic informatica si reuseam sa mai lucrez deacasa cumva la asta m-am gandit, ca din cauza unor probleme de sanatate cu niste arsuri am niste dificultati sa lucrez in colectivitati, dar poate intr-un an doi ma fac bine si mai trag de banii care-i am rezerva caci ai mei nu mai traiesc nici parintii nici buniciii, si ma gandeam ca pana atuncea profesorul poate m-ar fi ajutat sa inteleg ceva pe IT desi am vazut multi profesori care predau lucruri care nu le inteleg si nu stiu sa le aplice atat in facultate cat si liceu

Edited by July02, 23 April 2019 - 21:09.


#33
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Măi omule stai potol cu profesorul tău.

Să nu te puie sfântul să te dai de gol la ăla că ai bani puși prin casă că te vedem la știrile de la ora 5.

Nu apuci tu să înveți informatică să lucrezi de-acasă de la nenea ăsta.

Mai bine crești cactuși și-i vinzi pe olx decât să faci afaceri cu mașini.

Profesorul ăla ți-a oferit VERBAL 20 de milioane. Așa din gură toți dau. Stai potol repet.

#34
Fjell

Fjell

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 21.08.2012
Am un prieten care a imprumutat 10 mii de euro unui alt prieten. Respectivul a cam decedat si cei 10 mii s-au dus cu el. Mergi la notar sau mai intelept ar fi sa nu faci asta ! A uitat sa plateasca ratele la banca si crezi ca se va impiedica de o hartie notariala ?

#35
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

View PostJuly02, on 23 aprilie 2019 - 20:40, said:

am o rezerva de bani dar nu vreau sa-i  epuizez ca am niste priobleme, din cauza unor arsuri mi-e greu sa ma angajez, si trebuie sa folosesc rational si eficient banii pana ma fac mai bine  peste un an doi in care sa pot lucra in colectivitate ca deacasa nu am gasit  caci eu am facut inginerie si poate  ma gandeam ca o sa  invat ceva IT de la profesorul de infirmatica care sa ma ajute sa lucrez deacasa cumva
Eu cred ca mai degraba te lucreaza profesorul acasa.
Cum zicea si cel de mai sus, sa nu zici ca ai banii pusi la saltea ca te lucreaza de acasa imediat :D

Eu cunosc persoana care s-a ars si ca girant la CAR, si ca girant la credit, si facut acasa de banii de la saltea. Unii nu invata nimic oricate tepe ar lua.

#36
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010

View Postwaterman, on 23 aprilie 2019 - 21:10, said:

Mai bine crești cactuși și-i vinzi pe olx decât să faci afaceri cu mașini.
nu-i dau bani profesorului , iti ascult sfatul , multumesc pentru grija
decat ca m-as fi bucurat daca as fi putut invata ceva pe partea de informatica de la domnul profesor, dar daca stie doar teorie dupa niste foi asa cum fac unii profesori si nu poti aplica mai nimic inseamna ca nu e de mare folos, dar imi faceam si eu in mine ca ar fi fost frumos sa pot invata ceva de la domnul profesor, dar nu cred ca ar fi avut timp ca mereu sta sa joace sah cu oameni in varsta din ce am vazut nu cred ca si-ar fi facut timp

View Postprojectfp, on 23 aprilie 2019 - 21:24, said:

Eu cunosc persoana care s-a ars si ca girant la CAR, si ca girant la credit, si facut acasa de banii de la saltea. Unii nu invata nimic oricate tepe ar lua.
Nu o sa imprumut caci mi-e frica ca nu-i mai recuperez.
Oricum profesorul nu mi-a cerut nimic, a zis ca incearca sa se imprumute pe la Banca Romaneasca
dar eu cand am intrebat cat dureaza un imprumut pe cei de la Banca Romaneasca de 8000de lei pe 1 an au zis ca cel putin o saptamana daca nu 10 zile
ori in ritmul asta se termina tichetele rabla pe anul acesta , deasta am zis de unde ar putea sa faca rost de bani cumva profesorul,

Daca nu duc masina la tara si o pastrez poate o sa mai reapara programul Rabla in anii urmatori, cine stie poate ca vor mari si prima de casare!
(desi zicea cineva ca daca la tara nu sta nimeni sa nu o ia cineva noaptea din curte sa o duca la fiare vechi gen rromi care trec pe drum sau oameni rau intentionati)

Edited by July02, 23 April 2019 - 21:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate