Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Cine este de vina? (accident rutier)

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#37
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View Postalin62, on 22 aprilie 2019 - 20:50, said:

nu trebuia sa depaseasca prin dreapta si din scurt
ce depasire? asa numesti tu incadrare pe banda din dreapta? poti sa te iei de mana cu soferul mazdei

View Postalin62, on 22 aprilie 2019 - 21:00, said:

Nu e devansare, este depasire ce a facut ala cu camera acolo.
persisti in ... intuneric

#38
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postpasilla, on 22 aprilie 2019 - 20:52, said:


Nu sunt indicii ca Mazda avea vreo intentie.

Sunt, dacă știi să "citești" traficul, nu e greu dacă ai ceva experiență. Poate semnalizarea era opțională la Mazda și nu a luat pachetul respectiv. :)

Repet, examenul psiholog e o formalitate, din păcate. Agresivitatea în trafic a devenit regulă, motivele sunt multiple. Acum la volan oamenii se transformă, cumva asemănător cu un suporter ce intră pe stadion ce face acolo acțiuni de care i-ar fi rușine în viața de zi cu zi.



#39
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View PostMembruAnonim, on 22 aprilie 2019 - 21:04, said:

Ghinion cu camera video...  Smecherul a luat teapa !
mi sa n-o fi luat si autorul filmarii, la urma urmei nu are nimic cu, conducerea preventiva ce a filmat acolo, cu toate ca soferul mazdei a meritat-o din plin, fiind una din solutiile impotriva marlaniei pe strazi

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,888
  • Înscris: 20.10.2015

View PostOctavian___, on 22 aprilie 2019 - 20:51, said:

Lasa, ca sunteti impartiti si aci pe doua roti.
N-am dispozitie sa descarc acum de pe card ce am avut in trafic in weekend.
Doi tembeli (nu ii pot numi motociclisti ) mergeau numai la cautat scandal in trafic, eu am stat linistit chit ca eram in spatele lor si la un moment dat m-au franat asa in suturi fara motiv, altu de pe banda alaturata a cedat si s-a inceput cu claxonari si gesticulatii de tembeli pe doua roti (unu din tembeli mergea asa la sentiment intre benzi)

E okay, la aia e doar o chestie de timp pana cand si-o iau.
Eu sunt mai singurel asa, ca orca...

View Postcrocko.dilul, on 22 aprilie 2019 - 20:27, said:

Asta ar trebui sa fie lege, numai ca unii nu stiu sa piarda Posted Image

Oh, nu, eu chiar ii ajut, ii incurajez sa fie tafnosi, pentru ca imi imginez, obisnuiti de la mine ca da peste vreun manelist ca ei, si atunci... e eheeee, abia atunci e spectacol.

Am avut o pitzipoanca de si-a zgariat un BMW seria 7 de bara mea de protectie a motorului, eu stand la stop, ea a fortat sa treaca in fata mea, sa-mi dea motoru pe jos

AM claxonat.
Ce faci idioato?

"Idiot esti tu ca la stopul trecut erai in spatele meu, e locul meu in fata ta, ce te faci ca nu stii? Ti-ai dracu, v-au laut parintii sosea....!"
M-a bufnit rasul, asta si uitandu-ma la zgarietura de la masina.

Eu:
"Oh, n-am observat, ca erain fata mea, scuza-ma...!"

Ea:
"N-ai observat pe dracu!"

Acum asta din dreapta mea a carui masina era sa o lovesc cand m-a agatat idioata, baga in viteza si se duce putin in drfeapta sa-mi faca loc sa trec.
Ma vede ca nu trec...

"Te org eu frumos, 1m mergi sa pot sa ma dau jos sa i-o trag peste bot!"
:lol:

Eu:
"Las-o ca o sa-si gaseasca nasul, trebuie incurajata!"

SI-a inceput asta cu organele sexuale necrofage in familia aleia, si aia... nici ea nu se lasa..


Trebuie incurajati, iti zic eu, daca poti si ai timp sa-i si urmaresti, e arta pe viu.
Iti zic eu nu e alta tara in care sa vezi asa ceva..

#41
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostTsunnnami, on 22 aprilie 2019 - 20:22, said:

Nu se intampla nimic.
Nici aici nu se intampla nimic, ce sa mai zic de Romania
Putea sa faca constatarea la Politie, nu amiabila. Sigur, cel cu Mazda, invata ceva.

#42
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,888
  • Înscris: 20.10.2015

View Postdan210, on 22 aprilie 2019 - 21:15, said:

mi sa n-o fi luat si autorul filmarii, la urma urmei nu are nimic cu, conducerea preventiva ce a filmat acolo, cu toate ca soferul mazdei a meritat-o din plin, fiind una din solutiile impotriva marlaniei pe strazi

Nu e lege impotriva conducerii preventive.
Cel care a provocat accidentul a fost cel care a facut dreapta si a inchis drumul masinii care era pozitionata corect.
Asta iti va spune politia oricate filme ar vedea. Ei nu judeca situatia, ci aplica legea.
Vrei altceva? Mergi in curte si acolo se poate "judeca" altfel

#43
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postdan210, on 22 aprilie 2019 - 21:15, said:

mi sa n-o fi luat si autorul filmării...

Au făcut amiabilă, nu s-a spus cum au considerat cei de la asigurări dar cred că i-au dat dreptate celui cu filmarea, nu cred că ar fi postat în caz de culpă comună (care o dau doar asigurările, la Poliție doar unul poate fi vinovat, în sensul că o singură acțiune provoacă accidentul).

#44
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postdan210, on 22 aprilie 2019 - 21:11, said:

ce depasire? asa numesti tu incadrare pe banda din dreapta? poti sa te iei de mana cu soferul mazdei
Daca se "incadra" cu spatiu regulamentar fata de masina din fata nu se mai intampla asta shumi, daca Mazda dadea semnal putea sa intre in el linistit, vina lui e ca nu a dat semnal. Ala cu camera s a crezut un mic shumi si s a bagat din scurt.

Edited by alin62, 22 April 2019 - 21:23.


#45
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,888
  • Înscris: 20.10.2015

View Postpasilla, on 22 aprilie 2019 - 21:17, said:

Putea sa faca constatarea la Politie, nu amiabila. Sigur, cel cu Mazda, invata ceva.

Oh, nici n-as fi crezut ca n-au cerut constatarea politiei, altfel ramanea si fara permis.
Eu n-as fi riscat

#46
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
DIn acelasi ciclu mi-a sarit si mie acum asta... e mai veche dar priceless!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_iBB2uccwhg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,888
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBogdansv1, on 22 aprilie 2019 - 21:20, said:

Au făcut amiabilă, nu s-a spus cum au considerat cei de la asigurări dar cred că i-au dat dreptate celui cu filmarea, nu cred că ar fi postat în caz de culpă comună (care o dau doar asigurările, la Poliție doar unul poate fi vinovat, în sensul că o singură acțiune provoacă accidentul).

E suficient ca aia de la asigurarea SUV-ului sa vada filmul si sa constate, vina comuna, ceea ce, sincer, nu e departe de adevar

#48
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Asa e, cred.
Politistul are niste articole in care sa incadreze faptele.
Le va incadra intotdeauna in litera legii, nu in spiritul ei, daca o fi vreunul.

#49
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

View Postalin62, on 22 aprilie 2019 - 21:22, said:

Daca se "incadra" cu spatiu regulamentar fata de masina din fata nu se mai intampla asta
pe banda din dreapta nu este nici o masina, recomand ochelari de vedere

#50
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012

View Postdan210, on 22 aprilie 2019 - 21:28, said:

pe banda din dreapta nu este nici o masina, recomand ochelari de vedere
Bai baiatule, in fata lui era o Mazda apoi a luat din scurt dreapta trecand f aproape de coltul mazdei ca un mic shuim, ai probleme de gandire? Vrei si un desen?
Inteleg ca si tu esti un mic shumi pe strazi...s a umplut de voi ce sa mai.

Edited by alin62, 22 April 2019 - 21:32.


#51
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

View PostRazvanut11, on 22 aprilie 2019 - 19:53, said:

Chiar daca videoclipul cu pricina a fost postat acum mai bine de un an, youtube-ul abia acum s-a decis sa-l faca viral (mi-a aparut la recomandari)

mai baieti uitati-va bine, ala e accident facut intentionat.

Edited by arg, 22 April 2019 - 21:33.


#52
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,452
  • Înscris: 26.02.2012
Culmea la secunda 23-24 se observa cum da semnalizarea Mazda dar micul shumi era bagat deja in curu lui grabit sa faca el dreapta inaintea celui din fata...

Edited by alin62, 22 April 2019 - 21:35.


#53
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postalin62, on 22 aprilie 2019 - 21:31, said:

Bai baiatule, in fata lui era o Mazda apoi a luat din scurt dreapta trecand f aproape de coltul mazdei ca un mic shuim, ai probleme de gandire? Vrei si un desen?
Inteleg ca si tu esti un mic shumi pe strazi...s a umplut de voi ce sa mai.
Idolul tau cu Mazda putea face dreapta din acel loc doar daca strada pe care urma sa vireze ar fi avut doua benzi, el incadrandu-se in a doua banda, iar cameramanul pe prima.
Nu are doua benzi asa ca discutia nu mai are sens.

#54
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postdan210, on 22 aprilie 2019 - 21:28, said:

pe banda din dreapta nu este nici o masina, recomand ochelari de vedere

Uită-te până la secunda 24, sunt TREI mașini parcate, cum a trecut de ultima, cel cu Mazda a dat să intre pe b1 dar deja se băgase cel ce filma și care l-a claxonat când a văzut că Mazda începe încadrarea (cred că ăsta e factorul declanșator pentru cel cu Mazda). Nu știu ce e în spatele mașinii celui ce filmează, dacă nu vin alte mașini, e clar că cel cu Mazda a vrut să-și arate "mușchii" iar "cineastul" l-a "citit" și și-a premeditat acțiunea.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate