Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Update-ul la S9 cu intarziere

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007

View Postme_iauras, on 29 septembrie 2019 - 09:22, said:

@rollandcar in primul rand ce CSC ai ; ai verificat si exista update pt. versiunea ta in ultimele 2 luni ?
Poti face update-ul de firmware la fel de bine utilizand Smart Switch-ul oficial al Samsung-ului daca ti-e frica/nu stii sa faci cu Odin . Indiferent de raspunsul celor de la suport optiunile nu sunt multe ; ori un factory reset si de la 0 (eventual cu backup-restore la datele personale) ca sa isi revina OTA-ul ori sa mergi la ei/sa trimiti telefonul in service sa-ti faca ei update-ul pe cablu (situatie in care din cate stiu oricum fac wipe la telefon deci oricum vei trece prin backup-restore)
Conform aplicatiei Phone Info, la sectiunea Coduri CSC Firmware este scris XEU, iar la sectiunea Codul CSC Actual este ROM.
Da, am verificat pe site-ul sammobile si mai sunt asa cum am scris mai sus 2 alte actualizari
Problema mea este ca atunci cand ii dau actualizare manual[a imi da mesajul inregistrare nereusita.
Am intrat inclusiv in contul de Samsung si am mai sters din dispozitivele asociate contului de-a lungul timpului, dar degeaba....
Nu mi-e frica sa folosesc ODIN ca am mai folosit dar vreau sa fac totul oficial ca sa zic asa...
Ce-i drept cu Smart Switch nu am lucrat niciodata....

View Postfoxbat, on 29 septembrie 2019 - 09:19, said:

depinde cat de mult timp ai de aruncat
de cand ti am spus cum sa faci si pana acum il faceai de 3 ori Posted Image

dar daca iti place sa stai de tichete..spor!
Nu fi rautacios ....mi-am exprimat principiul .....vreau sa fac actualizarea oficial...

Edited by rollandcar, 29 September 2019 - 09:47.


#20
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007
Multumesc frumos me_iauras, am folosit aplicatia indicata de tine (Smart Switch), am facut actualizarea la zi, dar problema tot se mentine. ....cand caut manual actualizari imi zice inregistrare nereusita....Posted Image

#21
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007
Azi am vorbit la Samsung România și au confirmat ceea ce imtuisem. Au probleme la server pe conexiunea Digi.

Am verificat azi starea actualizărilor pe rețea de Orange si a mers.

#22
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,357
  • Înscris: 16.04.2014
Salut,

Legat de problemele cu update-urile de software pentru telefoanele Samsung.
Cei de la Samsung au luat legatura cu noi, am facut verificarile necesare la noi in retea si apoi am luat legatura cu furnizorul lor de servicii de telecomunicatii, Verizon, pentru a identifica si remedia situatia.

Voi reveni cu un mesaj in momentul in care se rezolva problema si update-urile sunt disponibile.

LE: 03.10.2019

Situatia cu telefoanele Samsung s-a remediat in cursul zilei de ieri.
Acum update-urile functioneaza corespunzator din reteaua Digi.

Edited by DIGI_Helper, 03 October 2019 - 08:48.


#23
rollandcar

rollandcar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 23.12.2007
Am observat ca de ieri merg facute actualizarile sistemului de operare Android, peste reteaua RCS RDS (mobila si fixa). Multumim Digi Helper!

#24
Stefan1902

Stefan1902

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2019
Salut,am un s9+ si nu mia venit nici un update pana acum,am citit pe forum si am incercat cu smart switch dar nimic.ma puteti ajuta?

#25
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Salut! Mai are cineva un S9 care pana in ziua de azi nu si-a facut update-ul la android pie?
Imi spune ca folosesc cea mai recenta versiune software si am android oreo 8.0.
Am vb cu cei de la Samsung Ro, le-am dat imei-ul si au zis ca e modelul pt Anglia si actualizarea PIE poate veni fff tarziu. :( asa cevaaa?
Ce pot sa fac?

#26
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Trebuie descarcat ultimul soft oentru Romania(ROM) si instalat cu Odin.Asta trebuie facut de cei care au telefoanele destinate altor tari.Alta metoda nu exista.

Ultimul soft pentru ROM-S9:
https://www.sammobil...XS7CSJ3/300026/

S9+
https://www.sammobil...XS7CSJ3/299986/


Detalii instalare gasiti in linkuri,sau aici:
https://techlector.c...r-smart-switch/



#27
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Fără calculator nu se poate?
Adica sa descarc in telefon si apoi instalare sau ceva de genul?

#28
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Daca exista se recomanda prima data.

#29
Cristianbik

Cristianbik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.04.2019
Ok, multumesc!

#30
Stefan1902

Stefan1902

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2019
Salut!am un s9 plus de cand a aparut si pana in prezent nu mia venit nici o actualizare nimic.nu stiu sa folosesc odin si am incercat cu smart switch dar nimic.am dat pe la upgrade pe acolo si imi cere un cod recovery.ma puteti ajuta cu ceva?

#31
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,379
  • Înscris: 08.01.2009
daca pui screenshot cu mesajul pe care zici ca il primesti poate am putea sa te ajutam , desi probabil solutia e un factorry reset/hard reset (iti faci backup la date si restore dupa ce reinitializezi telefonul)

#32
Stefan1902

Stefan1902

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2019
Am dat si resetare sa revina la setările sin fabrica si nimic.

#33
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
de unde este cumparat ?
Baga-i un hard reset si apoi incearca si de acolo un update.

With the Galaxy S9 powered off, press and hold the Volume Up and Bixby buttons.
Continue to hold both buttons, then press and release the Power button to power the device on.
Release all buttons when the Samsung logo appears. The Installing system update and No command screens will appear, followed by the Android Recovery menu.
Use the volume buttons to toggle the selection to Wipe data / factory reset. Press Power to choose the highlighted selection.

Edited by SSpantzer, 06 May 2020 - 09:28.


#34
Stefan1902

Stefan1902

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2019
salut.am cumparat telefonul din dubai.am facut factory reset.acum mai fac ceva?

#35
lawrence74

lawrence74

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,956
  • Înscris: 10.07.2014
Daca spui ca l-ai cumparat din alta parte e posibil sa fie diferente intre softul de Emirate si cel de Romania.Sa ma fac inteles,e posibil ca softul tau pe luna X din Emirate sa fie cu terminatia AB2 iar cel de Romania AB3.Daca ai sim de Romania in telefon si ai facut resetare atunci ai schimbat CSC.ul in ROM cu softul AB2,pe cand ROM nu a avut acest soft,a avut AB3 si din acest motiv nu poate trece mai departe cu update OTA.
  Asa se intampla cu telefoanele aduse din prin alte parti in Romania.Singura solutie e sa descarci ultimul soft pentru Romania(daca ai sim de Romania) cu SamFirm,Sammobile,etc si cu ajutorul utilitarul Odin sa-l instalezi.In acest mod vei reveni cu softul la zi si vei primi si viitoarele update.uri OTA.

#36
Stefan1902

Stefan1902

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 30.10.2019
Ms frumos.o sa il las asa ca nu ma pricep sa lucrez cu odin si sa nu il stric.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate