Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Nesimtire Telekom

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
clausio

clausio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,030
  • Înscris: 09.05.2006
N-ai stiut ca la Telekom nesimtirea e trecuta in contract?

#20
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
https://www.telekom....trare-acorduri/   scoate bifa de acolo si nu te mai deranjeaza nimeni

Edited by mercur68, 08 April 2019 - 14:55.


#21
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Corect .Poti alege sa nu mai fii contactat  din My  acount si nici sa nu mai primesti oferte publicitare .Eu primesc asa din doi in doi ani .Pe numere  mobile de Telekom. Pentru oferte .Am bagat toate numerele la blocate si n-am treaba .
Sunt si liber de contract acum .Cum ma supara, cum le zic pa ! Contractul continua la nesfarsit automat  daca nu il denunta nici unul dintre parteneri !

#22
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Jegosii astia de la Telekom m-au sunat acum dupa ce am luat un zte blade a320 de la ei la 69 lei "la liber" ca vezi doamne, e "o eroare in sistem" si ca trebuie sa-mi trimita si "contractul de servicii cu sim-ul pentru abonamentul liber de contract ce se poate rezilia dupa o luna", desi scrie clar ca telefonul e la liber.

Bineinteles, am refuzat categoric si am zis ca NU sunt de acord sa trimita nimic si voi refuza primirea daca vor trimite ceva. Prevazator, am si screenshoturile de rigoare ( ma cam asteptam la asa ceva din partea lor ).

E cazul sa ma ingrijorez si sa fie teapa clasica din partea lor, sa ma trezesc cu abonament fara stirea mea, gen contract prin telefon  ( am vazut ca au patit si altii chestii de genul ) ?

[ https://i.postimg.cc/K4X2YfNw/Adnotare-2019-04-11-124657-LI.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



E drept ca duduia de la telefon a zis la sfarsit "am inteles care e situatia, o zi buna", dar la nenorocitii astia ma astept la orice.

#23
LAA86

LAA86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 03.04.2019
Pana astăzi nu am scăpat. Le-am comunicat pe Facebook ca nu vreau deranjat. Am dezactivat din myaccoun permisiunile de contact. Am avut răbdare doua ture sa stau în așteptare și le-am explicat ca nu vreau deranjat... Una mi-a spus ca poate este o eroare sistem și ca nu voi mai fi sunat. Ghici ce? De azi dimineață am 3 apeluri eu, 5 soția și 3 fiul meu. Pe soție o suna mai mult ca este nr important din abonament. Am interzis toate nr, suna cu altele noi. Asta-i hartuire și sunt hotărât luni sa le pun pauza. Dacă voi mai fi sunat după ce le voi vizita magazinul... Voi cere reziliere și le fac plângere la ANPC și dacă nici asa nu scap de ei fără despăgubiri, pot sa îmi suga mielu'.

#24
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,383
  • Înscris: 01.12.2001
Si ce iti-au spus in aceste zeci de convorbiri? S-au si tu esti fricos, crezand ca te taxeaza cand spui "alo". :)

#25
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016
Mie mi se pare că glumești.
Cum naiba din atâția abonați numai pe tine te suna .


#26
mirabcd

mirabcd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 27.01.2019

View PostLAA86, on 12 aprilie 2019 - 12:20, said:

Pana astăzi nu am scăpat. Le-am comunicat  Facebook ca nu vreau deranjat. Am dezactivat din myaccoun permisiunile de contact. Am avut răbdare doua ture sa stau în așteptare și le-am explicat ca nu vreau deranjat... Una mi-a spus ca poate este o eroare sistem și ca nu voi mai fi sunat. Ghici ce? De azi dimineață am 3 apeluri eu, 5 soția și 3 fiul meu. Pe soție o suna mai mult ca este nr important din abonament. Am interzis toate nr, suna cu altele noi. Asta-i hartuire și sunt hotărât luni sa le pun pauza. Dacă voi mai fi sunat după ce le voi vizita magazinul... Voi cere reziliere și le fac plângere la ANPC și dacă nici asa nu scap de ei fără despăgubiri, pot sa îmi suga mielu'.


Acum nu ai cum sa mai reziliezi, nici Valcov nu te mai poate ajuta. Asta sa fie invatura de mintea ...cand semnati contracte cu hotii.

#27
vdivs92

vdivs92

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 25.07.2015
Daca m-ar suna si pe mine asa, ce bine ar fi. Stau fara net fix de 2 sapt. Timpul de rezolvare e pana la 01.12 - e o problema de infrastructura...
Pe mine nu ma suna nici macar sa ma intrebe de sanatate, doar daca ii intreb eu :))

#28
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,005
  • Înscris: 27.02.2006
si nu poti rezilia contractul? sa te muti la altii care au internet functional in zona unde locuiesti tu...

#29
ham75

ham75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 01.03.2010
@dexlab N-am înțeles nimic din postarea ta! Sincer, ce are Telekom, cu tehnicienii uk!? V-ați învățat să "bateți câmpii" și nimeni să nu zică nimic! Un pic mai multă grijă și atenție la scris! Decât să pierzi timpul să scrii "gigi rcs", scrii problema pe care o ai și gata!

Edited by ham75, 17 November 2019 - 15:57.


#30
daniel_vodafone

daniel_vodafone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 25.02.2019
Uk si rint? Nu vreau să par troll dar ce înseamnă?

#31
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
rint = sint (greseala de scriere) si uk = united kingdom (marea britanie).

View Postham75, on 17 noiembrie 2019 - 15:53, said:

@dexlab N-am înțeles nimic din postarea ta! Sincer, ce are Telekom, cu tehnicienii uk!? V-ați învățat să "bateți câmpii" și nimeni să nu zică nimic! Un pic mai multă grijă și atenție la scris! Decât să pierzi timpul să scrii "gigi rcs", scrii problema pe care o ai și gata!

Nu are nimic Telekom cu tehnicienii UK. Postarea a fost stearsa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate