Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Bataie de joc la casele de marcat ale magazinelor

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
andreea82a

andreea82a

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.03.2019
Platile la casele de marcat ale magazinelor au devenit insuportabile.
Daca acum 2-3 ani se mai putea plati intr-un timp relativ scurt (sub 5 minute) daca veneai de dimineata sau seara, acum timpul minim de asteptare este de 15 minute. La orele de varf astepti si 40 de minute - ora.
Este absurd ce se intampla.
Sunt care au 15 case si doar 3-4 sunt deschise.
Trebuie neaparat o lege care sa ii oblige sa aiba toate casele deschise tot timpul!
Spuneti-le la parlamentarii din circumscriptia voastra

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Mergi si iti vezi de treaba duduie.

#3
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009

View Postandreea82a, on 07 aprilie 2019 - 15:40, said:

Platile la casele de marcat ale magazinelor au devenit insuportabile.
Daca acum 2-3 ani se mai putea plati intr-un timp relativ scurt (sub 5 minute) daca veneai de dimineata sau seara, acum timpul minim de asteptare este de 15 minute. La orele de varf astepti si 40 de minute - ora.
Este absurd ce se intampla.
Sunt care au 15 case si doar 3-4 sunt deschise.
Trebuie neaparat o lege care sa ii oblige sa aiba toate casele deschise tot timpul!
Spuneti-le la parlamentarii din circumscriptia voastra
Angajati mai putini, costuri mai mici...profit mai mare.
Nu e asa mare interesul ca sa stam noi putin la coada.

In Auchan sunt mai nou casele alea unde iti platesti singur, dar si alea le inchid de pe la ora 18:00.

Edited by eug3n92, 07 April 2019 - 15:45.


#4
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
las' ca in cativa ani iti va aduce drona acasa ce vrei....

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Daca sint multi aia de fura din magazine (sint niste topicuri proaspete pe aici), au angajat mai multi paznici, in detrimentul angajatilor de la case.
Ia sa fii atenta data viitoare.
Pe de alta parte, eu nu am asteptat niciodata mai mult de 10-15 minute (NU sint din Bucuresti - de fapt nici tu nu stiu de unde esti si la ce magazine te referi :) )

#6
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
si in supermaketul de unde imi fac eu cumparaturile a fost o perioada de cateva luni in care erau doar 2 case deschise
din fericire au reusit sa bage sclaveti noi si acum sunt deschise 4-5 case
doar ca nu o sa dureze mult

#7
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,996
  • Înscris: 18.12.2007

View Postandreea82a, on 07 aprilie 2019 - 15:40, said:

Trebuie neaparat o lege care sa ii oblige sa aiba toate casele deschise tot timpul!

Dupa ce se da legea asta, o sa reduca toti numarul caselor la 3-4. Dup-aia o sa te tavalesti pe jos ca nu sunt suficiente case deschise asa ca o sa se dea o lege sa fie minim 8/magazin. Ca sa faca fata costurilor, o sa creasca preturile.
Apoi o sa te tavalesti pe jos ca sunt prea mari preturile si se va da o lege care le plafoneaza. Apoi isi vor baga picioarele toti care ofera servicii si isi vor cara din tara asta toate magazinele. Vor ramane doar alea controlate de stat si apoi vom recunoaste in sfarsit ca traim in comunism.

#8
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View Postkarax, on 07 aprilie 2019 - 15:44, said:

las' ca in cativa ani iti va aduce drona acasa ce vrei....
daca poate sa treaca de mine..Posted Image

#9
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postandreea82a, on 07 aprilie 2019 - 15:40, said:

La orele de varf astepti si 40 de minute - ora.

Aria cu povesti de adormit copilasii e mai incolo....

View Postandreea82a, on 07 aprilie 2019 - 15:40, said:

Trebuie neaparat o lege care sa ii oblige sa aiba toate casele deschise tot timpul!

Mai ai multe idei de genul?

#10
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Pe mine ma enerveaza la case ca se misca prea repede si eu trebuie sa ma grabesc, sa scot cardul/banii, sa bag lucrurile in buzunare, sa le apuc cu 4 degete, sa... De ce nu pot lucratorii astia sa se miste normal?

#11
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postandreea82a, on 07 aprilie 2019 - 15:40, said:

Trebuie neaparat o lege care sa ii oblige sa aiba toate casele deschise tot timpul!
Spuneti-le la parlamentarii din circumscriptia voastra
La care te incadrezi, de curiozitate ?! Posted Image Posted Image
Attached File  id-like-to-talk-to-the-manager-019-i-need-to-speak-with-the-regional-director-i-demand-a-parley-with-the-chief-executive-officer-3-EA2QY.jpg   41.76K   104 downloads

#12
nlcian

nlcian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 27.03.2006
merg des la supermarketuri, am fost la toate orele posibile, dar nu-mi amintesc sa fi stat 40 minute sau mai mult la coada.. eu cred ca exagerezi, descrii un timp subiectiv. uita-te la ceas cand te asezi la coada si ai sa vezi ca n-ai cum sa stai mai mult de 20 minute la coada..
daca te deranjeaza treaba asta atat de mult ai 2 optiuni - sa comanzi online (cumparaturi peste 200lei vin la tine cu livrare gratis) sau sa te duci seara, dupa ora 21 (sau foarte dimineata, primele 2 h dupa deschidere).
poti sa vizualizezi pe google maps cand e vizitat magazinul mai mult sau mai putin. vad ca au introdus chiar si un live, indica cum e acum vs gradul de vizitare normal..

#13
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,872
  • Înscris: 25.01.2007
andreea, foarte bine!
a, si cand te intalnesti cu parlamentarul tau, ar trebui sa-i sugerezi ca pentru prezervative sa se faca o casa speciala.
e clar ca omul ala are o urgenta, nu poti sa-l tii sa piarda timpul la coada cu toata lumea.

#14
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016

View Postnlcian, on 07 aprilie 2019 - 16:00, said:

sa comanzi online (cumparaturi peste 200lei vin la tine cu livrare gratis)
Nope.
Ce site, ce fel de cumparaturi (oua proaspete, de exemplu?), livrare in ce oras (toate?) ?!

#15
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
La Auchan, casele repide sunt deschise pana la 9 sau 9 juma seara.
Exista si in Carrefour asa ceva dar doar pentru plata cu cardul.

N-am stat (sa zic in ultima perioada, nu acum X ani) la coada mai mult de 10 min (desi cred ca-i mult 10). De unde dreaq ai scos timpii aia? Te-ai asezat la coada in spatele unui manechin?

Edited by sorin147, 07 April 2019 - 16:08.


#16
alx42

alx42

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,802
  • Înscris: 26.06.2014
cand am vazut titlul subiectului ma gandeam cand o sa apara primul cretin care sa ne zica de comunism, si ce sa vezi cateva postari mai jos :))

@op: iti bati capul degeaba ca problema e la clienti. statul la cozi e considerat absolut normal si capitalist in tara asta

#17
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Andreea a inceput in forta, doar 30 de postari, dar multe ide interesante Posted Image forum.softpedia.com/index.php?app=core&module=search&do=user_activity&search_app=forums&mid=1030765&sid=248ed4a628a17e4cbf86f37c84e48034&search_app_filters

View Postalx42, on 07 aprilie 2019 - 16:08, said:

cand am vazut titlul subiectului ma gandeam cand o sa apara primul cretin care sa ne zica de comunism, si ce sa vezi cateva postari mai jos Posted Image)
Care e ala cu comunismul ?!

Edited by buyonevideo, 07 April 2019 - 16:10.


#18
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View PostDihorul Razboinic, on 07 aprilie 2019 - 15:58, said:

Pe mine ma enerveaza la case ca se misca prea repede si eu trebuie sa ma grabesc, sa scot cardul/banii, sa bag lucrurile in buzunare, sa le apuc cu 4 degete, sa... De ce nu pot lucratorii astia sa se miste normal?
Doar la LIDL mi se intampla, efectiv lucreaza cu viteza luminii nu stiu cum reusesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate