Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4938 replies to this topic

#4357
cradu23

cradu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 10.04.2006
1. Cu varianta recomandata de kaluk nu mai trebuie sa le tunzi. Pretul e bun.
2. Si cu varianta mai veche de PM3 e aceeasi problema. Daca vrei sa scapi de tuns singura solutie sunt tuburile cu filtru de 15mm.

#4358
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View Postgeorge_daraban, on 19 noiembrie 2021 - 20:40, said:

A incercat cineva filtre de 25 mm cu PM3 simplu? Varianta de dinainte la PM3+. Ca parca avea mai multe reglaje si optiuni. Sunt curios daca ar fi aceleasi probleme la filtrele de 25mm ca mi-as cauta si unul din ala.
Eu numai filtre de 25 folosesc cu pm3, le barbieresc si gata, le  fumez nu fac poze cu ele

#4359
george_daraban

george_daraban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.05.2019

View Postxcit, on 19 noiembrie 2021 - 22:07, said:


Eu numai filtre de 25 folosesc cu pm3, le barbieresc si gata, le  fumez nu fac poze cu ele

Am inteles. Gata, m-am lecuit. Mi-au trecut si gandurile. Raman pe setup-ul standard.

#4360
Baitmaker

Baitmaker

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 18.07.2020
Aceeasi problema cu tunsul tuburilor cu filtru de 25mm o aveam si eu. Pana m-am plictisit si am trecut pe tuburi long de 100mm, care au acelasi filtru de 25mm. Cu acelasi Pm3+ tubutile de 100mm nu mai trebuiesc tunse, din contra, 0,5cm ramane din tub neincarcat 🤣🤣🤣. Chiar daca e putin gol, da macar nu mai stau sa tund

#4361
george_daraban

george_daraban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.05.2019

View PostBaitmaker, on 20 noiembrie 2021 - 14:47, said:

Aceeasi problema cu tunsul tuburilor cu filtru de 25mm o aveam si eu. Pana m-am plictisit si am trecut pe tuburi long de 100mm, care au acelasi filtru de 25mm. Cu acelasi Pm3+ tubutile de 100mm nu mai trebuiesc tunse, din contra, 0,5cm ramane din tub neincarcat 🤣🤣🤣. Chiar daca e putin gol, da macar nu mai stau sa tund

Da, dar la tuburi de 100 e mai putina oferta si daca esti gingas si nu-ti place ala 1 fel sau 2 de care gasesti pe piata noastra ce faci? Eu m-am oprit la silver star maro carvom filter 25 mm.altceva nu.mi place

#4362
Baitmaker

Baitmaker

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 18.07.2020

View Postgeorge_daraban, on 20 noiembrie 2021 - 18:04, said:



Da, dar la tuburi de 100 e mai putina oferta si daca esti gingas si nu-ti place ala 1 fel sau 2 de care gasesti pe piata noastra ce faci? Eu m-am oprit la silver star maro carvom filter 25 mm.altceva nu.mi place
Mie imi plac si tuburile Rollo blue si Zen... In fond si la urma urmei filtrul de 25mm e clasic, cu exceptia ca nu are carbon. In schimb la ambele branduri, hartia e foarte buna

#4363
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostBaitmaker, on 20 noiembrie 2021 - 14:47, said:

Chiar daca e putin gol, da macar nu mai stau sa tund
Tu trebuie sa tunzi hartia, altfel fumezi hartie :))) plus ca nici tabachera nu merge de orice fel, prea mare, prea ca la tara :))))

#4364
george_daraban

george_daraban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.05.2019

View Postxcit, on 20 noiembrie 2021 - 22:27, said:


Tu trebuie sa tunzi hartia, altfel fumezi hartie :))) plus ca nici tabachera nu merge de orice fel, prea mare, prea ca la tara :))))

Exact. La tabachera nici nu m-am gandit. Dar nici pomeneala. Nu renunta la husa mea zippo asortata cu bricheta. Plus ca la ultimul lot de silver star mi-au venit tuburile fara inscriptii. Pai ass simt si eu ca fumez tigari artizanale, asa mi s-ar parea si normal sa fie toate.

#4365
Baitmaker

Baitmaker

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 18.07.2020

View Postxcit, on 20 noiembrie 2021 - 22:27, said:


Tu trebuie sa tunzi hartia, altfel fumezi hartie :))) plus ca nici tabachera nu merge de orice fel, prea mare, prea ca la tara :))))

Nu-ti inteleg afirmatiile, nu vad sensul acestui comentariu, nu am ce invata din acest comentariu. Am inteles ca ai vrut sa fii ironic, dar.... cu ce ne ajuta ironia ta?

#4366
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,894
  • Înscris: 29.06.2006

View PostBaitmaker, on 21 noiembrie 2021 - 01:45, said:

Nu-ti inteleg afirmatiile, nu vad sensul acestui comentariu, nu am ce invata din acest comentariu. Am inteles ca ai vrut sa fii ironic, dar.... cu ce ne ajuta ironia ta?
Pacat...o sa ma abtin pe viitor, scuze

#4367
licurici_pogonici

licurici_pogonici

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.04.2007
A vrut sa se refere la tuns varfurile decat capaceala. Altfel la primul fum tragi numai hartie...aspru fum

#4368
osadrian

osadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 18.05.2007

View Postxcit, on 21 noiembrie 2021 - 09:57, said:

Pacat...o sa ma abtin pe viitor, scuze
Ba sa nu te abtii ...A fost o gluma buna ...

#4369
Baitmaker

Baitmaker

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 18.07.2020
TABACHERE ȚIGĂRI și SET CADOU. 30% discount
Perioada 27.11.2021 - 04.12.2021.
COD CUPON: TUBURIAPARATE
Tabachere țigări 👉 https://bit.ly/3ldIzfN
Set cadou 👉 https://bit.ly/3xn0Mwo

#4370
gtiu

gtiu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,707
  • Înscris: 26.08.2007
Salut!
Am si eu urmatoarea problema..

Am un Micromatic Duo... Cu tuburile Silver Star normale (Maro) le umple de numa-numa.. si sunt ff multumit.

Am cumparat recent 1 cutie de Silver Star Carbon - XL .. cele cu filtru de 24mm (asa zice site-ul). Ma rog.. nu ar trebui sa conteze lungimea filtrului, daca tubul are tot 84mm lungime.

Problema:

Silver star normale - fara cusur.

Silver Star XL carbon - imi scoate tigarile cu un mot de 1 cm.. si trebuie sa le bat.. sa intre tutunul pana la fund. Nu inteleg de ce face chestia asta. Poate ma ajutati voi ..

Mentionez ca din prima seara i-am scos placuta...deci nu e de acolo :)

#4371
victhor75

victhor75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 15.02.2011
@gtiu
Mikomatic duo injecteaza doar tuburi cu lungimea de 84mm. Are adaptor (placuta despe care vorbesti) pentru tuburile cu filtru de 24-25mm. Daca se scoate acest adaptor, se pot injecta doar tuburile cu filtre de 15-17mm.
In tuburile cu filtre de 24-25mm, intra o cantitate de tutun mai mica decat in tuburile cu filtre de 15-17mm. Logic: tuburile au aceeasi lungime de 84mm, doar dimensiunea filtrelor difera.

P.S. Am incercat sa injectez pentru un prieten si tuburi long de 100mm cu filtru de 25mm, fara adaptor bineinteles... si cu ceva atentie au iesit tigarile destul de bine:)

Attached Files


Edited by victhor75, 12 December 2021 - 06:16.


#4372
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
apartul asta il am si eu.O bijuterie de aparat.Intradevar poti umple tigarile de 100mm, dar cu conditia s a ai limitatorul ala de la tutun dat jos si sa fie filtre de 25mm.Altfel ramane goala tigara la varf

#4373
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Salutare!

Liniste mare pe forum, toata lumea e satisfacuta de achizitii? Ceva noutati, tutun, retete, combinatii, aparate, a disparut imaginatia?

Edited by calinus68, 18 December 2021 - 21:09.


#4374
gigiones

gigiones

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 13.03.2006

 calinus68, on 18 decembrie 2021 - 21:09, said:

Salutare!

Liniste mare pe forum, toata lumea e satisfacuta de achizitii? Ceva noutati, tutun, retete, combinatii, aparate, a disparut imaginatia?

Tot mai proaste, tot mai scumpe !...toata lumea alearga dupa oferte, iar daca gasesti ceva buun parca iti vine sa comentezi pozitiv !...la urmatoarea achizitie speri ca va fi altfel si uite asa o tii pana te lasi de fumat !!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate