Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Fumatorii de tigari home made / injectate

* * * * - 15 votes
  • Please log in to reply
4938 replies to this topic

#4339
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020
A mai luat cineva tiapa cu codurile de reduceri de la tuburiaparate.ro sau eu sunt singurul?
Am impresia ca cei de la tuburiaparate.ro ma duc de nas în fiecare luna și de aceia intreb

#4340
Stefanpr

Stefanpr

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 03.02.2017

 C84, on 02 noiembrie 2021 - 12:35, said:

A mai luat cineva tiapa cu codurile de reduceri de la tuburiaparate.ro sau eu sunt singurul?
Am impresia ca cei de la tuburiaparate.ro ma duc de nas în fiecare luna și de aceia intreb
Am patit sa cumpar de la ei 2 brichete metalice au costat ceva, una era in cutie, cealalta lipsea cu desavarsire....
Si o alta problema sa ma trezesc ca ajunge coletul mutilat la mine(l-am refuzat), si cand le-am transmis tinand cont ca luasem la reducere tutunul si nu mai era oferta au zis sec ca nu pot ajuta.
In rest alte probleme n-am avut cu ei.

#4341
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008
De unde / Cum, primești cupoane de reducere ?

Eu am luat o singura dată teapa de citiva lei. Am comandat 20 pachete de Senator (mai scumpe) și 20 de Silverado (mai ieftine). M-au sunat să-mi zică că nu au decit 10 de Senator și au trimis 10 de Senator și 30 de Silverado, dar de platit am platit 20 și 20. Deci am platit 10 pachete de Silverado la preț de Senator.

Edited by florin71_skoda, 02 November 2021 - 17:53.


#4342
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020

 florin71_skoda, on 02 noiembrie 2021 - 17:51, said:

De unde / Cum, primești cupoane de reducere ?

Eu am luat o singura dată teapa de citiva lei. Am comandat 20 pachete de Senator (mai scumpe) și 20 de Silverado (mai ieftine). M-au sunat să-mi zică că nu au decit 10 de Senator și au trimis 10 de Senator și 30 de Silverado, dar de platit am platit 20 și 20. Deci am platit 10 pachete de Silverado la preț de Senator.
luna trecuta am avut cupon de 10% și luna cupon de 7% pana pe data de 5 luna asta și sunt afișate pe pagina de Facebook tuburiaparate

 Stefanpr, on 02 noiembrie 2021 - 14:42, said:


Am patit sa cumpar de la ei 2 brichete metalice au costat ceva, una era in cutie, cealalta lipsea cu desavarsire....
Si o alta problema sa ma trezesc ca ajunge coletul mutilat la mine(l-am refuzat), si cand le-am transmis tinand cont ca luasem la reducere tutunul si nu mai era oferta au zis sec ca nu pot ajuta.
In rest alte probleme n-am avut cu ei.
am vorbit cu ei și mau rezolvat, au spus ca a fost o greșeală neintenționata

#4343
florin71_skoda

florin71_skoda

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 18,070
  • Înscris: 02.01.2008

 C84, on 02 noiembrie 2021 - 18:08, said:

.. și sunt afișate pe pagina de Facebook tuburiaparate ..
Deci de pe Facebook sint si cum eu nu folosesc Facebook, normal ca nu am de unde sa stiu de ele :D

#4344
Thuraya_123

Thuraya_123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 18.10.2017

 Stefanpr, on 02 noiembrie 2021 - 14:42, said:

Am patit sa cumpar de la ei 2 brichete metalice au costat ceva, una era in cutie, cealalta lipsea cu desavarsire....

O chestie asemanatoare am patit acum doi ani cu niste filtre de rulat, unde lipseau 3 pungi de filtre. Le-am scris si mi le-au trimis in urmatoarea comanda (n-am vrut eu sa ma duc din nou la posta doar pt 3 cutii de filtre asa ca le-am comasat cu o alta comanda).

 C84, on 02 noiembrie 2021 - 18:08, said:

luna trecuta am avut cupon de 10% și luna cupon de 7% pana pe data de 5 luna asta și sunt afișate pe pagina de Facebook tuburiaparate

E prima data cand aud asta si am verificat pagina lor de facebook si am gasit o promotie de 10% doar in Septembrie doar pentru RioTabak.
Am cautat cuponul ala de 5% pentru luna asta si nu l-am gasit. Ne ajuti si pe noi cu o mura in gura? Posted Image

#4345
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020

 Thuraya_123, on 02 noiembrie 2021 - 23:57, said:



O chestie asemanatoare am patit acum doi ani cu niste filtre de rulat, unde lipseau 3 pungi de filtre. Le-am scris si mi le-au trimis in urmatoarea comanda (n-am vrut eu sa ma duc din nou la posta doar pt 3 cutii de filtre asa ca le-am comasat cu o alta comanda).



E prima data cand aud asta si am verificat pagina lor de facebook si am gasit o promotie de 10% doar in Septembrie doar pentru RioTabak.
Am cautat cuponul ala de 5% pentru luna asta si nu l-am gasit. Ne ajuti si pe noi cu o mura in gura? Posted Image
cod reducere 7% la toate țigările de foi TUBURIAPARATE

Codul este valabil pana pe 5 noiembrie

#4346
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,821
  • Înscris: 10.02.2017
7%, doar ca exact ce vreau nu este in stoc.
Facatura, sa se vanda si celelalte.
Ca atare tocmai ce i-am "surpins" cu o comanda la concurenta.

Attached Files

  • Attached File  7%.jpg   206.04K   50 downloads

Edited by addumi, 03 November 2021 - 13:13.


#4347
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,288
  • Înscris: 13.03.2015

 addumi, on 03 noiembrie 2021 - 13:09, said:

7%, doar ca exact ce vreau nu este in stoc.
Facatura, sa se vanda si celelalte.
...

Nu cred, eu am mai cumparat produse de la ei cu reducere si era pe bune caci stiam preturile dinainte si le-am vazut si dupa promotie (tutun de rulat, tabachere de rulat, scrumiere, portofele tutun, brichete).

#4348
C84

C84

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 17.08.2020

 addumi, on 03 noiembrie 2021 - 13:09, said:

7%, doar ca exact ce vreau nu este in stoc.
Facatura, sa se vanda si celelalte.
Ca atare tocmai ce i-am "surpins" cu o comanda la concurenta.
au spus ca țigările de foi Rio white o sa fie pe stoc zilele astea dacă asta cautai

#4349
C1PR1ONE

C1PR1ONE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.05.2013
Salutare powermatic 4 undeva pe stoc? Că primonet și yanna yok

#4350
calinus68

calinus68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,959
  • Înscris: 29.04.2016
Aici, pret bun.

https://www.olx.ro/d...-4-ID9NcdR.html

#4351
george_daraban

george_daraban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.05.2019
Salut, are idee cineva daca Powermatic 3 plus poate fi reglat in vreun fel astfel incat sa dozeze tutunul pentru filtre de 25 mm? M-am sarurat sa le tot tund juma' de cm oe fiecare. Chiar daca se pierde garantia, al meu are vechime deja. Am vazut pe net adaptoare pentru diminuarea cantitatii de tutun injectate ( gramaj mai mic de tutun injectat) dar pentru a limita cursa tijei nu am gasit nici un indiciu. Stiu ca mai sunt veterani im materie de PM3 si am zis sa-mi incerc norocul poate stie cineva.

#4352
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
La pm2 eu i-am taiat 1 cm din lingurita, dar la pm3 nu as face asa ceva, prefer sa le fac freza decat sa fac o operatie ireversibila

#4353
george_daraban

george_daraban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.05.2019

 xcit, on 19 noiembrie 2021 - 08:58, said:

La pm2 eu i-am taiat 1 cm din lingurita, dar la pm3 nu as face asa ceva, prefer sa le fac freza decat sa fac o operatie ireversibila

Ar fi o idee doar ca volumul de tutun cred ca ar fi acelasi furnizat, iar diferenta m-as teme ca ar cadea inauntru sau cine stie cum ar strica dinamica si functionalitatea. Teoretic are soft si parametri, de m-ar fi facut mama destept sa-l stiu eu configura 😂

#4354
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 29.06.2006
nu cade nimic inauntru, daca studiezi bine procesul o sa vezi ca daca dai sa incarci fara tutun, cand ajunge lingurita in filtru, arunca tubul afara....si e mai mult de un cm in plus, cantitatea de tutun tot aia va fi dar e posibil sa nu iti mai impinga tubul cum trebuie afara daca o tai, nu mai indeasa tutun bine si tigara va fi mai firava. Sfatul meu e sa n-o tai, la pm2 dozam tutunul manual si poate nici nu o faceam bine....asta face singur, nu stiu ce sa zic

#4355
kaluk48

kaluk48

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 04.03.2020

 george_daraban, on 19 noiembrie 2021 - 00:54, said:

Salut, are idee cineva daca Powermatic 3 plus poate fi reglat in vreun fel astfel incat sa dozeze tutunul pentru filtre de 25 mm? M-am sarurat sa le tot tund juma' de cm oe fiecare. Chiar daca se pierde garantia, al meu are vechime deja. Am vazut pe net adaptoare pentru diminuarea cantitatii de tutun injectate ( gramaj mai mic de tutun injectat) dar pentru a limita cursa tijei nu am gasit nici un indiciu. Stiu ca mai sunt veterani im materie de PM3 si am zis sa-mi incerc norocul poate stie cineva.

mai exista si varianta asta https://www.leafonly...xe-ryo-finisher

#4356
george_daraban

george_daraban

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.05.2019

 kaluk48, on 19 noiembrie 2021 - 11:06, said:



mai exista si varianta asta https://www.leafonly...xe-ryo-finisher


Foarte tareee 😂. Nici prin gand nu mi-ar fi trecut ca s-ar inventa si asa ceva. Deci acum dupa ce le tund, sa mai bag si-n aparatu' asta sa o finiseze frumos. Nu zic, e la nivel de arta si pasiune, dar eu fac manunchi cate 15-20 dupa ce le tund si le dau in cap cu ceva ca o spatula pana ies tot asa in aprox 5 secunde. Apreciez ideea, merci!

A incercat cineva filtre de 25 mm cu PM3 simplu? Varianta de dinainte la PM3+. Ca parca avea mai multe reglaje si optiuni. Sunt curios daca ar fi aceleasi probleme la filtrele de 25mm ca mi-as cauta si unul din ala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate