Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

ACER Aspire A515-51G - Problema incarcare

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Torreno

Torreno

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2019
Salut, am si eu un laptop ACER Aspire A515-51G-51D3 cumparat de aproape 2 ani. Acum vreo o luna jumate au inceput sa apara problemele, laptopul nu mai incarca cum trebuie. Cand il bag la incarcat LEDurile de Power si de Charging bipaie incontinuu cand conectez incarcatorul. L-am trimis pana acum de 2 ori la garantie, cateva zile a mers bine apoi iar a inceput sa faca asa. De la ce ar putea fi? Laptopul este folosit de fratele meu pentru jocuri. Se poate sa fie de la incarcator? (Dupa ce l-am trimis prima oara mi-au spus ca i-au facut Update la BIOS iar a doua oara ca i s-a inlocuit placa de baza) Daca e de la incarcator voi incerca sa cumpar unul nou dar trebuie sa stiu sigur pentru ca incarcatorul costa destul de mult. Multumesc.

#2
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011

View PostTorreno, on 30 martie 2019 - 16:04, said:

(Dupa ce l-am trimis prima oara mi-au spus ca i-au facut Update la BIOS iar a doua oara ca i s-a inlocuit placa de baza)

Dubios.Eu zic ca e ceva iesit din parametri pe pcb.

#3
Torreno

Torreno

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.03.2019

View Postionutz_joe2009, on 30 martie 2019 - 16:14, said:



Dubios.Eu zic ca e ceva iesit din parametri pe pcb.
Ce ar trebui sa ii fac? Sa il trimit iar la garantie?

#4
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Da.

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Garantie.

#6
MihaiCK

MihaiCK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 09.09.2016
Salut!Cum ai rezolvat problema?Am aceeasi problema la laptopul meu cand am bateria conectata.

#7
"Oblio"

"Oblio"

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 07.05.2007
Salutare.
Acelasi model de laptop, tot probleme de incarcare, cumparat in urma cu cca un an si jumatate. Laptopul primeste curent cand nu e solicitat de aplicatii care cer mult. In jocuri precum Smite,World of warcraft... nu mai vrea. Ambele leduri clipesc concomitent si nu incarca. Semnalul, am inteles din ce am mai citit, inseamna eroare la acumulator...
Voi ce credeti? El este cauza?
Daca da, intra in garantia fireasca a laptopului?

#8
andrei123ro

andrei123ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.10.2013
Salutare.
Cum ați reușit să rezolvați problema? Ideea e că am început să am și eu această problemă, iar laptopul nu mai este în garanție. Mă gândeam să schimb încărcătorul. Este o soluție?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate