Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Plata amenda amenda online pe ghiseul.ro

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
62 replies to this topic

#37
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Am ”reușit” și eu să iau amendă de circulație. Am vrut să plătesc pe ghiseul.ro și am observat că diferă contul față de cel scris pe procesul verbal. E ok așa? După ce plătesc pe ghiseul.ro ce trebuie să fac?

#38
bose02

bose02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.02.2019

View PostMoshuXXL, on 08 ianuarie 2020 - 13:46, said:

Am ”reușit” și eu să iau amendă de circulație. Am vrut să plătesc pe ghiseul.ro și am observat că diferă contul față de cel scris pe procesul verbal. E ok așa? După ce plătesc pe ghiseul.ro ce trebuie să fac?
Cum ai procedat pana la urma ? sunt intr-o situatie similara, IBAN-ul de pe pv difera de cel de pe ghiseul.ro si am retineri in a plati.

#39
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Am trimis mail la ghiseul.ro și mi-au zis că e treaba primăriei să redirecționeze banii mai departe. Până la urmă mi-am luat inima-n dinți și am făcut plata online de pe ghiseul.ro. Rămâne de văzut care va fi deznodământul.

#40
bose02

bose02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.02.2019

View PostMoshuXXL, on 04 februarie 2020 - 10:57, said:

Am trimis mail la ghiseul.ro și mi-au zis că e treaba primăriei să redirecționeze banii mai departe. Până la urmă mi-am luat inima-n dinți și am făcut plata online de pe ghiseul.ro. Rămâne de văzut care va fi deznodământul.
Am platit pana la urma si eu pe ghisel.ro.
Mi-a venit mail de confirmare si de la directia fiscala din timisoara ca a fost facuta plata ... sper sa nu am surprize.

#41
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Eu nu am primit alt mail de confirmare în afară de cel de la ghiseul.ro. Sper să fie bine.

#42
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006
Salut,
Daca nu apare nici un IBAN pe PV se poate plati o amenda de circulatie prin Ghiseul.ro?

#43
cimpi04

cimpi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.07.2017
Am și eu o întrebare. La secțiunea "Sumă" ar trebui să trec sancţiunea din procesul-verbal sau jumătate din minimul legal, în cazul în care plătesc în termenul de 15 zile de la primirea procesului-verbal/comunicarea procesului-verbal? Şi dacă am luat amenda în altă localitate decât cea de domiciliu, voi completa instituţia aferentă domiciliului, nu a locului de sancţionare, nu?

#44
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Scrii jumătate din valoarea amenzii, dacă plătești înainte de termenul limită de 15 zile.

#45
cimpi04

cimpi04

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 27.07.2017
Jumătate din minim, vrei să spui.

#46
SAimee25

SAimee25

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.05.2020
Îmi poate da cineva printscreen al mail-ului primit ca dovadă de plată? Cu informațiile personale șterse, evident.

#47
broucker

broucker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.12.2005
Salut !
  Trebuie sa platesc o amenda pentru lipsa vinieta la astia si m-am blocat. le-am trimis scrisoare electronica dar nu stau dupa ei.
M-am autentificat, am intrat la AMENZI si m-am blocat la casuta TIP AMENDA si pot alege:

ALTE AMENZI CONTRAVENTIONALE

sau

AMENZI CIRCULATIE CU DEBIT.


Aveți idee ce ar trebui să aleg?


Multumesc,
Cu stimă!

#48
MoshuXXL

MoshuXXL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,180
  • Înscris: 05.04.2007
Nu sunt sigur, dar aș merge pe varianta Alte amenzi contravenționale.

#49
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Panarama de site. Multe primarii si alte institutii nici macar nu sunt inrolate. Cauti ca bezmeticul sa platesti o amenda banala si te lovesti de mesajul ca, momentan, nu se poate plati. Desi sunt si reclame la televizor care te indeamna sa folosesti site-ul respectiv.

Apa de ploaie intr-o mare involburata.

#50
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Exista o lista cu institutiile inrolate?

#51
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008
Apropo de ghișeul ăsta, tatăl meu are niște terenuri prin Vrancea dar apartamentul și domiciliul la Bacău. Are cont, vede impozitul de la Bacău iar restul pauză, chiar dacă primăriile respective sunt înrolate în sistem. Deci, poate plăti doar pentru Bacău, restul ciuciu. Asta înseamnă digitalizare și online în România lui 2020, nu poți plăti online toate impozitele după un banal CNP și să-ți apară toate proprietățile din țară, centralizat.

Edited by caiuscorneliu, 21 July 2020 - 22:12.


#52
radonys

radonys

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 04.02.2013

View PostPuferiu_, on 21 iulie 2020 - 22:00, said:

Exista o lista cu institutiile inrolate?

https://www.ghiseul....1/back_debite/1

#53
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 05.07.2018
Ai dat click pe Bucuresti?

Spoiler


#54
laurelduck

laurelduck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.03.2011
Salut,
Am de platit o amenda de circulatie pentru depasirea vitezei legale. incerc sa o platesc pe ghiseul.ro.
La "Tip amenda", in lista, gasesc "Amenda circulatie PF - 320", dar si "Amenda circulatie FD PF - 201"

Aveti idee ce inseamna FD, din "Amenda circulatie FD PF - 201"?

Attached Files


Edited by laurelduck, 07 April 2021 - 17:38.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate