Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Politia locala Sibiu,exces de zel!

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#73
omdebinesibiu

omdebinesibiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2019
Acești neica-nimeni, ajunși în "Poliția Locală Sibiu", oameni ce ocupă "funcții" de inspector superior și e vai și amar de capacitatea mintală și psihică,  dar plătiți peste 5000RON net.

Fac abuzuri peste abuzuri.
Câțiva cetățenii ai orașului Sibiu s-au trezit cu mașinile ridicate, deși erau corect parcate iar intrarea în posesia autoturismului se face doar după plata a 600 RON, restul în instanță.

Acest inspector superior s-a jucat cu nervii , timpul și banii cetățeniilor.

Iată unul dintre oameni, care a câștigat un proces creat exclusiv din neglijență și abuz în serviciu ale acestor specii "inspectori superiori".

Desființarea acestei ordinare structuri de jegmănit populația la primele alegeri locale.

Attached Files



#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Voi sunteti petiti de locali acolo :D E dragoste mare!

#75
omdebinesibiu

omdebinesibiu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2019
Toți prăpădiți și-au găsit loc la Comunitară
Desființarea acestor hingheri nenorociți

#76
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuie sa manance si gura lor o paine... altfel ar trebui sa dea in cap la oameni pe strada!
PS - De legitimat se legitimeaza doar organul, cetateanul se identifica...
Grija mare la astia care nu stiu legea, sunt si prosti si agresivi :(

Edited by MembruAnonim, 21 April 2019 - 15:09.


#77
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019

 MembruAnonim, on 21 aprilie 2019 - 11:38, said:

Relativ la conducatorii de vehicule,Politia Locala
dar nu au dreptul sa opreasca masini in trafic!
Oprirea in trafic o pot face doar cei de la circulatie sau de la frontiera .
Sa le spui asta judecatorilor, exista cazuri in care judecatorii au dat puscarie cu executare pentru ca cetateanul nu a oprit la cererea localului si localul s-a aruncat pe masina ca sa ii deschida dosar penal pentru ultraj. Si un tampit de judecator a dat puscarie cu executare pentru asemenea caz... ca doar ca judecator trebuie sa executi oamenii nevinovati care nu accepta sa fie luati de prosti de bugetari.

#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cazurile in care e dovedit ca politstul s-a aruncat in fata masinii nu se pot solutiona ca ultraj! E o legenda urbana...

#79
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Spunei asta si turcului caruia i s-a aruncat un umflat de la militie in fata masinii... parca luase 23 ani de puscarie?
Iti zic de un caz concret, o cunostinta. A existat si video pe care se vedea clar cum politistul se arunca in fata masinii, dar asta nu conteaza, cetatenul trebuie abuzat si spanzurat in piata ca exemplu sa nu te pui cu mafia din justitie ca te distruge.

#80
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

 projectfp, on 22 aprilie 2019 - 14:26, said:

Spunei asta si turcului caruia i s-a aruncat un umflat de la militie in fata masinii... parca luase 23 ani de puscarie?
Iti zic de un caz concret, o cunostinta. A existat si video pe care se vedea clar cum politistul se arunca in fata masinii, dar asta nu conteaza, cetatenul trebuie abuzat si spanzurat in piata ca exemplu sa nu te pui cu mafia din justitie ca te distruge.
Turcu ala era parca beat mort, fara permis si a fugit de politie, acestia si urmarindu-l un timp. Politistul a incercat (ca un idiot ce era) sa il opreasca cu burta. Nu neg ca politistul era idiot si porc dar turcul a meritat 23 de ani de puscarie pt ce a facut.

#81
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu am inteles niciodata cum dracu trec retardatii de instinctul de conservare cand se arunca in fata masinii?!  Posted Image Au IQ atat de redus incat dispare instinctul de supravietuire?

Edited by MembruAnonim, 22 April 2019 - 15:47.


#82
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Sunt obisnuiti cu sclavii, care se supun orbeste in fata organului indiferent ca organul e abuziv.
La astia e suficient sa le sari in fata cu burtihanul si se supun ca il vad cu gabarit si cu insigna si se gandesc ca o sa fie si batuti si cu banii luati daca nu se supun.
Doar ca mai sunt unii care le dau si ce merita din cand in cand, din pacate mult prea rar fatade cat merita.

#83
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Puterea obisnuintei nu poate anula instinctul de conservare... Parerea mea! Eu cred ca nu-si mai folosesc creierul dupa un timp si devin tembeli...

#84
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Poti spune si asta, in timp ajung sa se creada zei... puterea corupe si dauneaza intotdeauna si creaza monstri.

#85
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,765
  • Înscris: 01.10.2002

 projectfp, on 22 aprilie 2019 - 14:26, said:

Spunei asta si turcului caruia i s-a aruncat un umflat de la militie in fata masinii... parca luase 23 ani de puscarie?
Iti zic de un caz concret, o cunostinta. A existat si video pe care se vedea clar cum politistul se arunca in fata masinii, dar asta nu conteaza
Sunt curios, ce avea de ascuns cunostinta ta de era dispusa sa calce politisti? Un om normal se opreste, arata actele, si pleaca mai departe spre casa si familie. Nu isi pune plata ratelor in pericol prin strivirea de politisti sub rotile masinii. Chiar daca ai dreptate, avocatiii costa o groaza de bani.

#86
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca iti sare unu pe capota te poti speria sa apesi acceleratia mai tare... Multi incepatori si femeile fac greseala asta destul de des.

Oricat de antipatic mi-e project aici are dreptate. Nu e normal sa-ti sara politistul pe capota ca in filme. Dealtfel nu am mai vazut auzit nicaieri in lume de asa o manevra a politistilor :D

Edited by MembruAnonim, 23 April 2019 - 00:05.


#87
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Cunoștința aia a lui projectfp nu-i dă filmulețul să-l vedem și noi? Că îmi sună a poveste pescăresc-vînătorească.
Nu de alta dar cînd îl vezi pe unul că vine spre tine tendința e să apeși frîna, nu accelerația. Dacă mai e și îmbrăcat în polițist, cu atît mai mult.
Am plecat de la amenzi de parcare și am ajuns la polițiști-kamikaze...

#88
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Corect ar fi asa: opresti la semnalul localului (poate are ceva important de spus, un accident, un drum blocat, ceva). Daca nu-i cazul, si s-a umflat importanta in el, sunat la 112 si reclamat abuzul. Atunci pe loc.

#89
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pana vine politia normala esti facut balot si dus la sediu la locale... cu invitatie pentru identificare Posted Image

sunt enumerate situatiile in care politistul va avea dreptul sa legitimeze si sa stabileasca identitatea unei persoane, respectiv daca:
a) aceasta incalca dispozitiile legale, ori exista motive verosimile pentru a banui ca pregateste sau a comis o fapta ilegala;
b) exista motive verosimile pentru a banui ca aceasta a fost prezenta la locul savarsirii unei fapte ilegale ori are cunostinta despre fapta, autor sau despre
bunurile avand legatura cu fapta;
c) aceasta solicita sprijinul sau interventia organelor de politie, ori cand din cauza varstei, starii de sanatate, dizabilitatii, consumului de alcool sau altor substante psihoactive, ori a altor asemenea circumstante, necesita sprijinul organelor abilitate;
d) descrierea acesteia corespunde unei persoane cautate potrivit legii, detine asupra sa bunuri sau se deplaseaza cu un vehicul, ambarcatiune ori aeronava care corespunde descrierii unor bunuri sau mijloace de transport cautate potrivit legii;
e) aceasta desfasoara o activitate supusa, potrivit legii, unor autorizari, avize sau inregistrari ori este implicata intr-o procedura legala in fata unei autoritati
sau institutii publice;
f) aceasta incearca sa patrunda sau se afla intr-un spatiu in care accesul este controlat;
g) cu ocazia unor controale sau razii, efectuate in conditiile legii;
h) exista obligatia legala de a se stabili identitatea acesteia.

Edited by MembruAnonim, 23 April 2019 - 12:57.


#90
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 danpet, on 27 martie 2019 - 10:02, said:

Sotia mea,a parcat masina pe o strada din Sibiu,a platit parcarea pentru 1 ora,cu tichet pus pe bord.Datorita unui eveniment neprevazut,a intaziat 6 minute si a gasit un biletel sub stergator,in care era invitata la politia locala Sibiu,pentru "lamurirea problemei"...Bun.Mers la politia locala,completat o hartie tip,cu explicatii si rugamintea de a nu fi amendata...timp pierdut,stres,etc...Dupa cateva zile,vine prin posta AMENDA de 200Lei,platibili la jumatate (100Lei) in 15 zile...Am platit-o,la posta,dar n-a fost suficient! A trebuit sa ducem copie dupa chitanta,la...Politia locala Sibiu,pentru ca nu cumva sa ni se impute inca odata la FISC!...Acolo,angajatul care a luat copia chitantei,a spus ca: "decizia de a da sau nu amenda,o ia NUMAI politistul local care a facut constatarea"!!!...deci,am fost la cheremul unui singur om!
De atunci,platesc parcarea 1 ora in plus fata de timpul necesar estimat de mine...e corect,oare?...6 minute intarziere!
Am vazut un politist local,care se pregatea sa puna in parbriz un biletel,unei doamne care tocmai se intorcea de la automatul de parcare,sa-si puna tichetul pe bord!...categorig EXCES DE ZEL,daca nu  ABUZ!
Aceasta "intamplare" m-a facut sa reconsider comportamentul meu de cetatean model al acestui oras,sa ma gandesc daca mai merita sa-mi platesc taxele mereu la timp sau in avans,sa nu arunc hartii pe strada,etc...merita sa fiu corect,sau sunt "fraier"?!
Al dracului avion, ai întârziat și tu 6 minute și nemernicul a decolat.
Abuz!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate