Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Samsung S8, LG G7 ThinQ, Xperia XZ2, Iphone 7

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Vezi că este un topic cu poze făcute cu diferite telefoane. Sunt pe-acolo și poze cu S8. Pentru că da, eu pe ăla ți-l recomand strict dintre telefoanele dorite de tine.
Dar personal m-aș uita și la P20. Este acum la 1750 pe eMag. Consider că este un best buy. Tot un best buy cred că este și HTC U11. Păcat că toată lumea îl evita.

#20
Poll77

Poll77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 02.05.2016
Parerea mea e sa excluzi pocophone si xiaomi si de-alea..
As merge pe varianta S8.
Folosesc S8 de un an , nici o problema n-am avut , bateria tine pe 4G activ toata ziua.
Il scot la 7 dimineata de la incarcat si il butonez pe 4G pana pe la 5 6 si dupa trec pe Wi-Fi am SoT intre 3 si 4h30min in general.
Exclusiv pe Wi-Fi sar peste 5h..
Pozele mi se pare foarte foarte ok.
Daaar , nu merita pretul de 2100.
Sub 2000 merge.

#21
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
cand or face astia de la hamsung s8-ul la 15 bulioane, s9 la 20, da poti zice cu mana pe inima, da-le incolo de xiaomi si de restul, dar lacomia unora si prostia altora e mult prea mare astfel incat astia mai cu capul pe umeri isi iau in continuare xiaomi

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai am spus inca din titlu ca S8 l-am gasit la 1600 lei nou.

#23
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,222
  • Înscris: 28.04.2003
atunci ia-l la 16. sau negociaza pana la 15. Eu mai mult de 15 nu as da pe ala. e totusi 2 generatii de telefon in urma.

#24
AstroNut98

AstroNut98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,444
  • Înscris: 26.01.2014
G7 si XZ2 au camere relativ slabute. Si sa faci poze la un copil stiu ca e greu, asa ca nu le recomand.
Strict dintre cele din titlu, as merge pe S8. Dar ala are baterie mai slaba si nu e la fel de rapid / fluid ca si G7 sau XZ2 si sigur nu va imbatrani la fel de frumos ca un iphone.
DAR o cale foarte buna de mijloc este Pixel 2 XL pe care ti l-a recomandat un coleg si pe pagina cealalta. Are cam cea mai buna camera de pe piata, baterie foarte buna pe 2 XL, performante acceptabile.
Sau ar mai fi OnePlus 6. Are hardware de anul trecut, e super rapid, software-ul e optimizat, bateria tine foarte bine si incarcarea e extrem de rapida, iar camera e decenta cu aplicatia stock, daca descarci Google Camera e chiar foarte buna. E 2000 de lei nou si are cam tot ce ai nevoie.
https://www.pcgarage...mirror-black-2/

Edited by AstroNut98, 22 March 2019 - 11:02.


#25
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,338
  • Înscris: 05.09.2006

View PostG-Ionel, on 21 martie 2019 - 18:44, said:

Pai am spus inca din titlu ca S8 l-am gasit la 1600 lei nou.
Unde?

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Selgros Braila

Edited by MembruAnonim, 28 March 2019 - 22:24.


#27
stdlib-devel

stdlib-devel

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 25.03.2019
Samsung sucks ,iphone rullz.

#28
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,458
  • Înscris: 24.05.2010
Inca un troll.....

#29
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Xz2 are camera mai buna vs s8, le-am avut pe amandoua. S8 l-am vandut in pierdere numai sa scap de el din cauza softului. Aplicatii ce dadeau crash, soft prost optimizat, care dupa primul update se ducea bateria vazand cu ochii, ecran sensibil. Initial SOT la s8 era de 4 ore, dupa update-uri era de 2h30 f greu peste. Xz2 am in medie 5h SOT (4g 80% din timp) , fara jocuri scot 6h si maxim am avut 7h+ doar pe wifi.

Vrei samsung, ia s9 vad ca se plang mult mai putin utilizatorii de el. Si camera e tot pe acolo cu sony, o idee mai ok noaptea.

Altfel ia pocophone. Nu are sens sa iei telefon mai slab cand poti lua cu sd845 si doar 1 an de la lansare.

S8 are doi ani si 0 suport de soft pe viitor.

Iphone 7... Am avut doar SE (6S). camera in mod clar e mai slaba la 7 vs s8 sau sony, dar dupa 1 an jumatate de iphone mi se pare perfect pt cei ce nu vor nici o bataie de cap. Ca si la sony nu am avut probleme de soft si a functionat ireprosabil...totusi as lua macar 8 daca as putea.

Poze la copil e f ok cu sony din 2 motive, testat pe al meu, predictive capture, re autofocus la burst shots, si identifica cand ai obiecte in miscare si nu il scoate blurat. + lentila wide vs s8 care ma scotea din minti. (nu prindea toata camera cu s8 ceea ce ma facea sa ma duc in cel mai indepartat colt al camerei sa prind mai mult in cadru, pe filmare era si mai trist)

Lg nu am avut niciodata, la noi are o cota de piata mai mica ca la sony, f rar vezi unul.

Pe partea foto vb de flagship-uri asa incat oricum vor fi bune la toate.

Edited by t-balt, 03 April 2019 - 15:17.


#30
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Multumesc pentru parerile pertinente. La XZ2 ma deranjeaza faptul ca este cam grosut si mi-e teama ca va fi ca un titirez din cauza formei sale.

#31
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Fara husa e un titirez, dar arata super - eu il am pe verde si multi au fost impresionati de design, cu o husa din silicon transparenta, banala, e perfect, nu ma deranjeaza cu nimic.

Sincer vroiam sa ii pun o folie pe spate de la smart protection - am prieteni cu asa ceva pe xz premium si pe s8/s9 si rezista foarte bine si nici nu e alunecoasa. Doar ca am zis ca macar in primul an sa fie protejat cat de cat la cazaturi. Dupa ce isi scoate banii, dupa 1 an ii pun folie pe spate si ma bucur de design:))

Edited by t-balt, 04 April 2019 - 11:59.


#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
După o analiză detaliată, am ales in cele din urmă LG V30. Mi s-a părut best buy la prețul de 300 euro pe Amazon.de, având in vedere că a avut un preț de cca 4000 lei.Știu ca are un procesor generație 2017 si are camera frontală slabă, dar în rest se menține bine si îmi place mult cum arată. Poate instalez Gcam si se remediază neajunsurile camerei frontale.În plus se pare că va beneficia de Pie in trim II al acestui an.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate